3 akcje zmieniające grę, w które można zainwestować 1000 $ już teraz

3 akcje zmieniające grę, w które można zainwestować 1000 $ już teraz
16 października 2020
Category: Ciągu Ostatnich

Te innowacyjne firmy to doskonałe miejsca na zaparkowanie pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą inwestycyjnym od wielu dziesięcioleci, czy właśnie kupiłeś swoje pierwsze akcje w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, nic nie mogłoby przygotować inwestorów na to, co pandemia choroby koronawirusa 2019 (COVID-19) wpłynęła na akcje w 2020 r. W ciągu kilku miesięcy inwestorzy w każdym wieku doświadczyli wahań wartości około dziesięciu lat.

Ale pośród chaosu jest dobra wiadomość. Widzisz, okresy paniki i podwyższonej zmienności zawsze były sygnałem kupna dla inwestorów długoterminowych. Dzieje się tak dlatego, że firmy zmieniające reguły gry można kupić w okresach paniki po obniżonej cenie. A gdybyś zapomniał, każda pojedyncza korekta na giełdzie w historii (z wyjątkiem trwającej korekty COVID-19) została ostatecznie wymazana przez hossę.

Być może najlepszym aspektem inwestowania w akcje jest to, że nie musisz zaczynać od fortuny, aby ją zarobić. Jeśli masz nawet 1000 USD, które możesz przeznaczyć na długoterminowe inwestycje, które nie będą potrzebne do opłacenia rachunków ani pokrycia sytuacji kryzysowych, masz teraz więcej niż wystarczającą ilość na zakup następujących trzech akcji zmieniających zasady gry.

Źródło obrazu: Getty Images.

Wśród wielu trendów, które zostały przyspieszone przez pandemię COVID-19, jest nacisk na wyprowadzanie pracowników z biura. Widzieliśmy, że zapotrzebowanie na pracę zdalną wzrosło na długo przed uderzeniem koronawirusa. Jednak przy niewielkiej pewności co do dostępności szczepionki, obszary robocze stały się coraz bardziej odległe, co jeszcze bardziej zwiększa znaczenie współdzielonych chmur i ochrony poufnych danych. W tym miejscu do gry wejdzie zmieniacz gry, taki jak Okta (NASDAQ: OKTA).

Ogólnie rzecz biorąc, gwiazdy są idealnie dopasowane do spółek zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Oprócz tego, że coraz więcej przedsiębiorstw przenosi się do środowisk pracy zdalnej, bezpieczeństwo danych nie jest czymś opcjonalnym, niezależnie od wielkości firmy. Bez względu na to, jak dobrze lub słabo radzi sobie gospodarka Stanów Zjednoczonych, istnieje ciągła potrzeba ochrony sieci, która zapewnia poziom bezpieczeństwa przepływów pieniężnych, jaki może zapewnić niewiele szybko rozwijających się branż.

Bardziej specyficzne dla Okta, firma zyskuje sławę dzięki poleganiu na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Rozwiązania firmy w zakresie bezpieczeństwa tożsamości mogą identyfikować sytuacje, w których wdrażanie dodatkowych środków bezpieczeństwa, takich jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, ma sens w celu powstrzymania niechcianych osób i / lub robotów z dala od firmowych chmur.

Co więcej, Okta nie oferuje uniwersalnego rozwiązania zabezpieczającego dla wszystkich. Firma dysponuje raczej pakietem kilkunastu dostosowywalnych rozwiązań zabezpieczających, które można dodawać w miarę rozwoju firmy, dostosowując je do jej potrzeb. Oznacza to, że Okta nie tylko pozyskuje nowych klientów. W wielu przypadkach jest to budowanie długoterminowych relacji, które przygotowują klientów do dodawania nowych usług w przyszłości.

Czy wspomniałem, że jest to model biznesowy oparty na subskrypcji? W kwartale zakończonym w marcu 173,8 mln USD ze 182,9 mln USD sprzedaży pochodziło z subskrypcji. To doskonała wiadomość, biorąc pod uwagę, że wskaźnik rezygnacji jest zwykle niski, a przewidywalność przepływów pieniężnych bardzo jasna dzięki modelom opartym na subskrypcji.

Źródło obrazu: Square.

Kwadrat

Kolejną zmianą w grze, w którą warto teraz zainwestować 1000 USD, jest Fintech Stock Square (NYSE: SQ).

Aby wcześnie wypuścić słonia z torby, Square nie jest tanim towarem i nie jestem pewien, czy kiedykolwiek będzie. Jest to firma wyceniana na 125-krotność prognozowanych zysków Wall Street na akcję w 2021 r., Co jest wyjątkowo wysoką wielokrotnością płacenia za akcje sektora finansowego. Ale jeśli dowiedzieliśmy się czegoś o Square przez ostatnie pół dekady i podczas pandemii, to znaczy, że nie jest to typowa sytuacja finansowa.

Square od lat utrzymuje się jako platforma sprzedaży dla małych i średnich firm. W ubiegłym roku przez jego sieć przeszło ponad 106 miliardów dolarów wartości płatności brutto (GPV). Ale to, co ostatnio było interesujące, to przejście w kierunku większych kupców korzystających z ekosystemu sprzedawcy. Firma zwróciła uwagę w komunikacie prasowym dotyczącym wyników operacyjnych za pierwszy kwartał, że duże przedsiębiorstwa (zdefiniowane jako te z roczną GPV wynoszącą co najmniej 125 000 USD) stanowią obecnie 52% całego wolumenu zakupów w jej sieci. Sugeruje to, że Square wkracza na rynek z większymi kupcami, co dobrze wróży generowaniu przychodów z opłat.

Ale bardziej intrygującą historią wzrostu jest tutaj platforma płatności peer-to-peer Cash App. Firma zauważa, że ​​rejestracja w Cash App pobiła miesięczne rekordy w marcu i kwietniu, a Amerykanie utknęli w swoich domach przez COVID-19. Dzieje się tak po tym, jak miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrosła ponad trzykrotnie z 7 milionów do końca 2017 roku do 24 milionów do końca 2019 roku. Wojna z gotówką zachęca więcej użytkowników niż kiedykolwiek do korzystania z rozwiązań bankowości mobilnej, a aplikacja Cash może stać się dominującą opcją .

Nie zapominaj również, że Cash App pozwala użytkownikom zrobić coś więcej niż tylko przelać pieniądze na iz konta bankowego. Użytkownicy mogą inwestować bezpośrednio ze swojej aplikacji, wymieniać walutę fiducjarną na bitcoiny (z której czerpie się wiele zysków z aplikacji gotówkowej) i łączyć swoje konto w aplikacji gotówkowej z kartą gotówkową, aby uzyskać bardziej tradycyjne zakupy.

Square może z łatwością podwoić swoją sprzedaż co cztery lata przez długi czas.

Źródło obrazu: Getty Images.

Intuicyjna chirurgia

Czasami akcje zmieniające zasady gry są dojrzałymi (ale wciąż szybko rozwijającymi się) firmami, które ukrywają się na widoku, takie jak programista systemów chirurgicznych Intuitive Surgical (NASDAQ: ISRG).

Od 20 lat Intuitive Surgical rozwija i instaluje swój system chirurgiczny da Vinci na całym świecie. Do czerwca na całym świecie zainstalowano 5764 z tych systemów, czyli znacznie więcej niż wszyscy konkurenci firmy razem wzięci . Co więcej, niedawne opóźnienia w konkurencyjnych systemach chirurgicznych firmy Johnson & Johnson sugerują, że potworny ołów Intuitive Surgical ma się jeszcze bardziej rozrosnąć.

Oprócz posiadania dominującej platformy wspomagającej na sali operacyjnej, system da Vinci firmy Intuitive Surgical ledwo dotknął wierzchołka góry lodowej, jeśli chodzi o aplikacje tkanek miękkich. Chociaż podstawową innowacją Intuitive Surgical jest dominujący system stosowany w zabiegach ginekologicznych i urologicznych, ma on niewiarygodnie długi pas startowy, dzięki któremu można zwiększyć swój udział w operacjach klatki piersiowej, jelita grubego i ogólnych operacji tkanek miękkich.

Co więcej, Intuitive Surgical opiera się na modelu biznesowym opartym na maszynkach i ostrzach. Drogi (od 0,5 miliona do 2,5 miliona dolarów) system da Vinci służy jako „brzytwa”, która przykuwa klienta do marki. W przypadku chirurgii intuicyjnej system da Vinci oferuje jedynie mierne marże, głównie dlatego, że są to skomplikowane i kosztowne systemy w budowie. „Ostrza” to przyrządy sprzedawane z każdym zabiegiem, jak również z serwisem wykonywanym na zainstalowanych systemach. Zatem wraz ze wzrostem bazy zainstalowanej firmy wzrośnie odsetek sprzedaży związanej z tymi ostrzami o wyższej marży.

Ponieważ dążenie do medycyny spersonalizowanej wciąż ewoluuje, poszukaj chirurgii wspomaganej robotami, która będzie odgrywać coraz większą rolę. To wspaniała wiadomość dla długoterminowych interesariuszy Intuitive Surgical.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy