Banki internetowe

17 lutego 2021

Uruchomienie banku internetowego od firmy Jack Henry & Associates, Inc.®

Banki internetowe

Żyjemy w czasach, w których prawie wszystko można zrobić z Twojej dłoni, od zakupu biletów do kina po zakupy spożywcze i dostarczenie ich bezpośrednio do domu. Nie inaczej jest w przypadku bankowości, co powoduje przesunięcie punktu ciężkości na banki internetowe . Banki internetowe porzucają tradycyjną bankowość, ale oferują wszystko inne, co robi większość tradycyjnych banków. Chociaż nie oferują bezpośredniej pomocy na żywo, oferują pomoc przez telefon.

Powody, dla których warto założyć bank internetowy

Wygoda

Banki bezpośrednie są otwarte dla biznesu wszędzie tam, gdzie jest połączenie z Internetem. Poza okresami, w których trwa konserwacja strony internetowej, są one otwarte 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jeśli usługa internetowa nie jest dostępna, obsługa klienta jest zwykle świadczona przez telefon przez całą dobę. Salda kont i informacje w czasie rzeczywistym są dostępne po naciśnięciu kilku przycisków. To sprawia, że ​​bankowość jest szybsza, łatwiejsza, bardziej wydajna i jeszcze bardziej efektywna, ponieważ konsumenci mogą zawsze kontrolować saldo swoich rachunków.

Aktualizowanie i utrzymywanie bezpośredniego konta jest również łatwiejsze. Zmiana adresu do korespondencji, zamówienie dodatkowych czeków i sprawdzenie aktualnych stóp procentowych zajmie tylko kilka minut.

Lepsze ceny

Brak znacznej infrastruktury i koszty ogólne pozwalają bezpośrednim bankom płacić wyższe oprocentowanie oszczędności i naliczać niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i pożyczek. Niektóre oferują wysokodochodowe rachunki czekowe, wysokodochodowe płyty CD i płyty CD bez kar do wcześniejszej wypłaty. Niektóre konta można otwierać bez minimalnych depozytów i nie wiążą się z nimi żadne minimalne saldo ani opłaty za usługi. (Aby dowiedzieć się, jak wybrać bank, który nie będzie pobierał niepotrzebnych opłat, zobacz Wybierz, aby pokonać banki).

Usługi

Banki bezpośrednie mają zazwyczaj bardziej niezawodne witryny internetowe, które oferują kompleksowy zestaw funkcji, których nie można znaleźć w witrynach tradycyjnych banków. Obejmują one funkcjonalne narzędzia do budżetowania i prognozowania, możliwości planowania finansowego, narzędzia do analizy inwestycji, kalkulatory pożyczek i platformy obrotu akcjami. Oferują również bezpłatne opłacanie rachunków online, formularze podatkowe i przygotowywanie podatków.

Mobilność

Bankowość internetowa obejmuje teraz funkcje mobilne. Stale tworzone są nowe aplikacje, aby rozszerzyć i ulepszyć tę możliwość na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych.

Transfery

Konta mogą być zasilane automatycznie z tradycyjnego rachunku bankowego za pomocą przelewu elektronicznego. Większość banków bezpośrednich oferuje nieograniczone przelewy bez żadnych kosztów, w tym przelewy przeznaczone dla zewnętrznych instytucji finansowych. Będą również akceptować bezpośrednie wpłaty i wypłaty, które autoryzujesz, takie jak depozyty płacowe i automatyczne opłacanie rachunków.

Łatwość użycia

Konta internetowe są łatwe w konfiguracji i nie wymagają więcej informacji niż tradycyjne konto bankowe. Wiele z nich oferuje możliwość wprowadzenia danych online lub pobrania formularzy i wysłania ich pocztą. Jeśli napotkasz problem, możesz zadzwonić lub wysłać e-mail bezpośrednio do banku. Jedną z zalet korzystania z czeków online jest to, że dane odbiorcy są zachowywane, co eliminuje konieczność ponownego wprowadzania informacji o kolejnych czekach do tego samego odbiorcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy