Bloki

17 lutego 2021
Category: Która Jest

Kolekcje transakcji bitcoinowych.

Co to jest blok?

Blok to zbiór transakcji, które zostały dodane do łańcucha bloków.

Jak powstają bloki?

Bloki są tworzone przez górników.

Trwać…Kiedy dokonujesz transakcji bitcoin, nie jest ona od razu dodawana do łańcucha bloków. Zamiast tego jest przechowywany w puli transakcji (lub).

Jeśli jesteś górnikiem, Twoim zadaniem jest zebranie transakcji z puli transakcji do „bloku kandydatów i próba dodania tego bloku kandydata do łańcucha bloków.

Zablokuj nagłówekMożesz również nadać każdemu blokowi kandydata nagłówek bloku, który jest w zasadzie zbiorem metadanych dotyczących bloku.

Górnicy używają tych metadanych podczas próby dodania bloku do łańcucha bloków.

metadane – n. dane opisujące inne dane, służące jako etykieta informacyjna.

Blokuj pola nagłówka

Szczegóły tych pól nie są teraz ważne, ale i tak oto krótkie omówienie:

Wersja Opisuje strukturę danych wewnątrz bloku. Jest to używane, aby komputery mogły poprawnie odczytać zawartość każdego bloku. Ostatni blok Numer identyfikacyjny poprzedniego bloku. Próbujemy uzyskać jeden z nich dla bieżącego bloku kandydatów. Merkle Root Wszystkie transakcje wewnątrz bloku zostały zhaszowane razem, tworząc jeden wiersz tekstu. Wszystkie pola są unikatowe, ale należałoby traktować je jako najważniejszą część nagłówka bloku. Czas Bieżący czas. Zawsze pod ręką. Cel Wartość, z którą pracują górnicy, próbując dodać blok kandydata do łańcucha bloków. Jest ustalany przez sieć bitcoin i za chwilę będzie miał więcej sensu.

W jaki sposób bloki są dodawane do łańcucha bloków?

Aby dodać blok kandydata do łańcucha bloków, haszujesz dane w nagłówku bloku i masz nadzieję, że wynik jest poniżej określonej wartości docelowej .

Block Hash & Target

Cel jest obliczany na podstawie trudności, która jest wartością ustaloną przez sieć bitcoin, aby regulować, jak trudno jest dodać blok transakcji do łańcucha blokowego.

Pomyśl o celu jak o biegunie otchłani dla bloków kandydatów – im większa trudność, tym niższy cel i trudniej jest znaleźć wartość mieszania bloku poniżej tej wartości.

Nie martw się, wiem, że ta trudność i docelowy biznes jest na początku trochę zagmatwana, ale z czasem nabierze sensu.

Trudność Wartość ustalona przez sieć bitcoin, która ma na celu regulowanie szybkości rozwiązywania bloków. Dostosowuje wszystkie bloki 2016, aby spróbować utworzyć średnio 10 minut między blokami.

NonceKłamałem. W rzeczywistości sam nie hashujesz nagłówka bloku. W rzeczywistości haszujesz to dodatkowym numerem .

Ta liczba nazywana jest wartością jednorazową i jest to w zasadzie fikcyjne pole, którego górnicy używają, aby pomóc im uzyskać blok hash poniżej wartości docelowej.

nonce – dowolna liczba używana tylko raz w komunikacji kryptograficznej.

Jeśli pierwsza liczba jednorazowa nie działa (zaczynając od 0), zwiększaj ją i haszuj nagłówek bloku . W końcu znajdziesz wartość jednorazową, która zwraca wartość skrótu bloku, która jest mniejsza niż wartość docelowa.

Blokowy sukces

Wiem, że te wartości skrótu zawierają litery, ale nadal możesz o nich myśleć jak o liczbach, jak o innych. To po prostu wartości szesnastkowe, a komputery uwielbiają z nimi pracować.

GratulacjePo znalezieniu działającego nonce blok jest „rozwiązany i wszystkie transakcje w tym bloku są dodawane do łańcucha bloków.

Wszyscy górnicy wrócą teraz do puli transakcji i rozpoczną pracę nad kolejnym blokiem kandydatów. Użyją twojego udanego hasha bloku w następnym nagłówku bloku, a wyścig o dodanie nowego bloku transakcji do łańcucha bloków rozpocznie się od nowa.

Greg Walker, 26 lutego 2015

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2020 r

  • 21 lipca 2020 r . : przekierowanie i zmiana nazw plików z / guide / to / technical /
  • 28 marca 2020 r . : zaktualizowany kod HTML dla nagłówków i podtytułów h1 – teraz dynamiczny od yaml 28 marca 2020 r . : zaktualizowany html dla nagłówków i podtytułów h1 11 października 2019 : przewodnik po stronie głównej 09 października 2019 : zmiana nazwy przeglądarki na eksplorator, słowniczek na przewodnik i przewodnik dla początkującychPoinformuję Cię o fajnych aktualizacjach strony lub jeśli coś naprawdę interesującego wydarzy się w bitcoinie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy