Charles Drew, czarny lekarz, który stworzył pierwszy bank krwi w 1941 roku

17 lutego 2021
Category: Które Można
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedInWhatsAppZakładkaDzielić
  • Pinterest
  • E-mailWyślij SMSWydrukowaćKomentarz 03 czerwca 2018 o 01:47 | Historia

   Mildred Europa Taylor | Kierownik ds. Treści

   • Facebook
   • ŚwiergotLinkedInE-mail03 czerwca 2018 o 01:47 | Historia

    Wspieraj dziennikarstwo panafrykańskie Subskrybuj

   • Pełna biografia
   • Najbardziej popularnyOstatnie ArtykułyMildred Europa Taylor jest pisarką i twórcą treści. Uwielbia pisać o zdrowiu i problemach kobiet w Afryce i afrykańskiej diasporze.

   • Afrykański król, który miał misję zbankrutowania Wielkiej Brytanii z powodu zbrodni wojennych
   • Poznaj Kelvina Odartei, młodego kreatywnego geniusza Ghany, który zbudował własny samochód w wieku 14 latPowstanie i upadek Black Swan, pierwszej amerykańskiej wytwórni płytowej należącej do BlackówCzy wiesz, że kenijski prawnik zaoferował 50 krów, 70 owiec i 30 kóz za małżeństwo z Malią Obamą w wieku 16 lat?Dr Charles Drew jest uważany przez wielu za jedną z najbardziej szanowanych postaci w dziedzinie medycyny po jego opracowaniu banku osocza krwi, który uratował milion istnień ludzkich.

    Urodzony w 1904 roku w Waszyngtonie Afroamerykanin spisał się bardzo dobrze, zarówno w środowisku akademickim, jak i lekkoatletycznym.

    Później został lekarzem i pracował jako instruktor w college’u, zanim wyjechał na Columbia University, aby zrobić doktorat. na temat przechowywania krwi.

    Więcej o tym
    • Harriet Tubman została pierwszą czarnoskórą kobietą, która tego dnia w 1863 roku poprowadziła wyprawę wojskową
    • Ten nowy test opracowany przez młodych Ugandyjczyków diagnozuje malarię w 2 minuty bez pobierania krwi10 badań lekarskich kobiet nie powinno być czymś oczywistymStudentka medycyny z Ghany zostanie pierwszą czarnoskórą neurochirurgiem w John HopkinsW Columbii napisał rozprawę zatytułowaną „Banked Blood, w której opisał opracowaną przez siebie technikę długotrwałego przechowywania osocza krwi.

     Zwróć uwagę, że przed jego odkryciem krew nie mogła być przechowywana dłużej niż dwa dni z powodu szybkiego rozpadu czerwonych krwinek.

     Charles Drew – Profile w nauce

     Drew odkrył, że oddzielając osocze, które jest płynną częścią krwi, od pełnej krwi (w której znajdują się czerwone krwinki), a następnie chłodząc je oddzielnie, można je połączyć nawet tydzień później w celu przetoczenia krwi.

     Drew dalej odkrył, że chociaż każdy ma określony typ krwi, to jest A, B, AB lub C, i dlatego nie wolno im otrzymywać pełnej transfuzji krwi od kogoś z inną krwią, każdy ma ten sam typ osocza. .

     Oznacza to, że w przypadkach, gdy nie jest wymagana transfuzja krwi pełnej, zadowalające było podanie osocza, które można było wykonać każdemu, niezależnie od jego grupy krwi.

     Drew zdołał przekonać Columbia University do założenia banku krwi. Następnie poproszono go o wyjazd do Anglii, aby pomóc w założeniu pierwszego banku krwi.

     Zrobiłem zdjęcie z dyplomu – profiles.nlm.nih.gov

     W 1940 roku Drew został pierwszym Afroamerykaninem, który uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Columbia.

     Kiedy w Europie wybuchła II wojna światowa, Brytyjczycy potrzebowali pomocy medycznej, zwłaszcza krwi i osocza do transfuzji.

     Organizacje, w tym Amerykański Czerwony Krzyż, uruchomiły program „Blood for Britain, a Drew został dyrektorem projektu.

     Zrezygnował jednak ze stanowiska po tym, jak Departament Wojny Stanów Zjednoczonych wydał nakaz oddzielenia krwi pobranej od dawców rasy białej od krwi dawców rasy czarnej.

     Drew później wrócił na Howard University, aby kierować jego Oddziałem Chirurgii.

     Drew nauczał stażystów podczas rund w Freedmen’s Hospital – American Chemical Society

     Został także szefem chirurgii w szpitalu Freedmen’s, a następnie został szefem personelu i dyrektorem medycznym szpitala.

     Żonaty i czworo dzieci, Drew przez całe życie otrzymał kilka nagród i tytułów honorowych.

     W 1948 roku został odznaczony Medalem Spingarna od National Association for the Advancement of Coloured People za swoją pracę nad osoczem krwi.

     Otrzymał również nagrodę ES Jones Award for Research in Medical Science.

     Badacz został także pierwszym Czarnym, który został mianowany egzaminatorem przez American Board of Surgery.

     Drew zmarł w 1950 roku w wypadku samochodowym. Jego dziedzictwo jest jednak wciąż żywe, ponieważ bez jego wynalazku wielu nie miałoby drugiej szansy na życie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy