Co to jest kredyt hipoteczny? Wyjaśnienie podstaw pożyczki domowej

17 lutego 2021
Category: Jest Najlepszy

Co to jest kredyt hipoteczny? Krótko mówiąc, kredyt hipoteczny to pożyczka umożliwiająca pokrycie kosztów mieszkania. Ponieważ prawdopodobnie nie masz setek tysięcy dolarów leżących w pobliżu, pożyczka hipoteczna umożliwia zakup nieruchomości, przekazując ci pieniądze.

Stamtąd spłacasz pożyczkę poprzez comiesięczne płatności, które trwają przez lata lub nawet dekady. Uznaj to za największe, najdłuższe i najbardziej zmieniające życie IOU, jakie kiedykolwiek otrzymasz!

Jeśli jesteś nowicjuszem w kupowaniu nieruchomości, możesz być zdezorientowany podstawami kredytu hipotecznego, takimi jak następujące: Co musisz zrobić, aby przekonać pożyczkodawcę hipotecznego do udzielenia Ci kredytu mieszkaniowego? Jak to spłacisz? Przeczytaj wskazówki, jak znaleźć kredyt hipoteczny i jakie rodzaje kredytów należy wziąć pod uwagę.

Powiązane artykuły
 • Ile kredytu hipotecznego mogę otrzymać? Prosta matematyka pożyczki domowej
 • 5 pytań, które należy zadać, aby obniżyć oprocentowanie kredytu hipotecznegoARM a Fixed Rate: który kredyt hipoteczny jest lepszy?Podstawy kredytu hipotecznego: 3 terminy, które musisz znać

  Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, oto główne warunki, które musisz znać:

  1. Zaliczka: to kwota, którą musisz wpłacić na dom, aby pokazać pożyczkodawcy, że masz trochę skóry w grze. Najlepiej jest wpłacić zaliczkę w wysokości 20% ceny domu (np. 40 000 USD za 200 000 USD), ponieważ pozwoli to uniknąć dodatkowej opłaty zwanej prywatnym ubezpieczeniem hipotecznym (PMI). Ale jeśli nie masz tak dużej części zmiany, nie bój się – niektórzy pożyczkodawcy zaakceptują mniejsze zaliczki, takie jak 10%, 5% lub nawet 0% w zależności od okoliczności. Pamiętaj również, że większość pożyczek wiąże się z opłaceniem z góry kosztów zamknięcia – dodatkowych opłat, które wiążą się z obsługą pożyczki mieszkaniowej.
  2. Kwota główna: jest to kwota, którą pożyczasz i musisz spłacić, czyli cena domu pomniejszona o zaliczkę (biorąc pod uwagę powyższy przykład, odejmiesz 40 000 USD od 200 000 USD, aby otrzymać kapitał w wysokości 160 000 USD). Oprocentowanie: pożyczkodawcy nie tylko pożyczają Ci pieniądze, ponieważ są dobrymi facetami. Mogą również na tobie zarabiać, ponieważ spłacasz je wraz z odsetkami – procentem pożyczonych pieniędzy. Stopa procentowa, którą otrzymasz, będzie się różnić w zależności od pożyczkodawcy i twoich osobistych okoliczności, więc warto rozejrzeć się za najlepszą stopą.Kredyty hipoteczne są zwykle spłacane stopniowo w formie miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego, która będzie połączeniem spłaty kapitału wraz z odsetkami (jedynym wyjątkiem jest hipoteka oprocentowana, w której miesięczna rata to odsetki tylko za pewna ilość czasu).

   Inną opłatą, która może zostać uwzględniona w tej spłacie kredytu hipotecznego, są pieniądze na opłacenie podatków od nieruchomości i składek na ubezpieczenie domu. Środki te są odkładane na rachunku powierniczym, którego pożyczkodawca użyje później do opłacenia tych rachunków, gdy się pojawią.

   Kiedy wziąć kredyt hipoteczny

   Wierz lub nie wierz, ale zanim zaczniesz polować na dom , powinieneś kupić kredyt hipoteczny . To może nie być tak zabawne jak sprawdzanie otwartych domów, ale jest o wiele ważniejsze.

   Chcesz uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, dogłębny proces, w którym pożyczkodawca sprawdzi Twój raport kredytowy, ocenę kredytową, wskaźnik zadłużenia do dochodów, stosunek wartości kredytu do wartości i inne aspekty Twojego profilu finansowego . Służy to dwóm głównym celom: Po pierwsze, pozwala poznać maksymalną cenę zakupu domu, na który Cię stać.

   Po drugie, i co ważniejsze, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego pokazuje sprzedawcom domów, że poważnie myślisz o zakupie domu, co jest szczególnie istotne na gorącym rynku mieszkaniowym, mówi Chantay Bridges z TruLine Realty w Los Angeles.

   Po prostu wiedz, że wstępne zatwierdzenie różni się od wstępnej kwalifikacji. Wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego obejmuje podstawowy przegląd zdolności pożyczkobiorcy do uzyskania pożyczki bez dokumentów potwierdzających tę pożyczkę. W związku z tym wstępna kwalifikacja jest łatwym i szybkim sposobem na oszacowanie tego, na co Cię stać, ale nie gwarantuje, że otrzymasz pożyczkę od tego pożyczkodawcy. Więc nie rób sobie nadziei na kupowanie domu, chyba że jesteś wstępnie zatwierdzony – to prawdziwy McCoy!

   Kolejny łatwy pierwszy krok? Zanim zaczniesz przeglądać oferty online lub odwiedzać otwarte domy, podłącz swoje informacje do kalkulatora przystępności cenowej domu online, który da ci wyobrażenie o tym, jak duży może być twój kredyt hipoteczny.

   Podstawy kredytu hipotecznego: Skąd wziąć kredyt hipoteczny

   Oto główne miejsca, w których możesz otrzymać kredyt hipoteczny:

   • Banki: To może być świetne miejsce na rozpoczęcie, jeśli masz instytucję, z którą pracujesz, która już zna Ciebie i Twoje finanse. To powiedziawszy, banki zazwyczaj mają tylko kilka opcji pożyczki, więc rozsądnie jest porozmawiać z bankierem, a następnie porównać programy z kilkoma innymi opcjami, zanim zdecydują się na jedną.
   • Pożyczkodawcy spoza banków: te firmy (np. Quicken Loans lub PennyMac Financial) często są skłonne współpracować z pożyczkobiorcami, których banki unikają ze względu na ich bardziej ryzykowny profil. Jeśli masz złą historię kredytową lub inną skazę w swojej przeszłości finansowej, możesz mieć więcej szczęścia, spłacając pożyczkę u pożyczkodawców spoza banku, którzy obecnie zapewniają ponad połowę wszystkich pożyczek. Brokerzy kredytów hipotecznych: Brokerzy kredytów hipotecznych to specjaliści, którzy mogą pomóc Ci przejść przez znacznie szerszą gamę opcji, aby znaleźć odpowiednią dla Ciebie pożyczkę. Często współpracują z wieloma różnymi pożyczkodawcami, dzięki czemu mogą pomóc zidentyfikować różne stawki i programy w zależności od konkretnej sytuacji.Podstawy kredytu hipotecznego: wprowadzenie do rodzajów kredytów

    Istnieje zaskakująca różnorodność dostępnych kredytów hipotecznych. Jak więc dowiedzieć się, który kredyt hipoteczny jest dla Ciebie odpowiedni? Oto główne rodzaje kredytów mieszkaniowych, które należy wziąć pod uwagę:

    • Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu: kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu to dokładnie to, na co wygląda: stopa procentowa nie będzie się zmieniać w okresie trwania kredytu. Podczas gdy oprocentowanie pożyczki o stałym oprocentowaniu może być ogólnie nieco wyższe, kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest dobrym wyborem dla kupujących, którzy lubią pewność, że ich miesięczna rata nigdy nie wzrośnie.
    • Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej: Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu (ARM), zwany także kredytem o zmiennej stopie procentowej, będzie rozpoczynał się od niższej stopy procentowej przez kilka pierwszych lat, a następnie ta stopa procentowa (i miesięczna rata kredytu hipotecznego) „dostosuje się po określonym z góry okresie ( zazwyczaj pięć lat) w oparciu o indeksy rynkowe. W związku z tym nabywca domu cieszy się początkowo niższą spłatą kredytu hipotecznego. Jednak ten rodzaj pożyczki może wydawać się ryzykowny, jeśli stopy procentowe znacznie wzrosną. Chociaż istnieje ograniczenie, które może zapobiec zbyt dużym szkodom, nadal rozsądnie jest sprawdzić warunki kredytu i dokładnie rozważyć swoją sytuację osobistą, aby ustalić, czy pożyczka o zmiennym oprocentowaniu jest dla Ciebie odpowiednia. Inna opcja? Możesz być w stanie refinansować ARM przed dostosowaniem kursu. Refinansowanie to miejsce, w którym później renegocjujesz warunki kredytu,co może umożliwić przejście na kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu lub inny rodzaj pożyczki. Pożyczka FHA: Pożyczka Federal Housing Administration, zwykle nazywana pożyczką FHA, wymaga wpłaty zaliczki w wysokości zaledwie 3,5%. Jako takie, te pożyczki są szczególnie dobre dla kupujących dom po raz pierwszy z niewielkimi oszczędnościami na zaliczkę lub mniejszą niż znakomita ocena kredytowa. Haczyk? Pożyczki te wymagają opłacenia ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Pożyczka VA: jeśli służyłeś w wojsku w Stanach Zjednoczonych, pożyczka VA od Veterans Affairs może pozwolić kwalifikującemu się nabywcy domu na przyznanie kredytu hipotecznego bez obniżenia kosztów, bez wymagań dotyczących ubezpieczenia kredytu hipotecznego i wysokiego oprocentowania kredytu hipotecznego. Szczegóły: Aby zakwalifikować się do pożyczki VA, musisz spędzić 90 dni pod rząd w czasie wojny, 180 w czasie pokoju lub sześć lat w rezerwatach.Pożyczka USDA: pożyczkiDepartamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (pożyczki USDA) są przeznaczone dla rodzin mieszkających na obszarach wiejskich. Rząd finansuje 100% ceny domu (bez zaliczki!), Pod warunkiem, że się kwalifikujesz. Oprocentowanie kredytu hipotecznego również może być korzystne.Jak długo wystarczają kredyty mieszkaniowe?

     Pożyczki hipoteczne mają różne „warunki, co oznacza, jak długo pożyczkobiorca będzie dokonywał comiesięcznych płatności, aby zmniejszyć kwotę pożyczki do zera. Dwa najczęstsze terminy to 30 lat i 15 lat. Spłata pożyczki 15-letniej będzie oczywiście wyższa z każdym miesiącem, ale ostatecznie pożyczka krótkoterminowa pozwoli zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, ponieważ okres pożyczki trwa krócej.

     Jak kupić kredyt hipoteczny

     Ponieważ pożyczki mają różne stopy procentowe, ramy czasowe, koszty zamknięcia i nie tylko, potencjalny pożyczkobiorca powinien się rozejrzeć, podobnie jak porównuje się różne laptopy, zanim zdecyduje się na najlepszy dla siebie.

     A ponieważ każda stopa procentowa oferowana przez pożyczkodawcę może się zmieniać codziennie – co będzie miało bezpośredni wpływ na to, co ostatecznie zapłacisz – nabywcy domów mogą również chcieć przeprowadzić wszystkie badania w tym samym okresie, o ile to możliwe, mówi Brandon Haefele , prezes i dyrektor generalny Catalyst Mortgage z siedzibą w Sacramento oraz członek rady dyrektorów California Mortgage Bankers Association. W ten sposób wiesz, że robisz ważne porównanie.

     Współpraca z wykwalifikowanym (i cierpliwym) doradcą kredytowym może pomóc w ustaleniu opcji. Ten specjalista może pomóc Ci określić, który rodzaj pożyczki jest najlepszy w Twojej sytuacji, i przeprowadzić Cię przez proces płatności dla różnych rodzajów i warunków pożyczki. Doradca pożyczkowy rozbije również różne koszty zamknięcia, które wiążą się z każdą pożyczką.

     Rozumiejąc, czym jest kredyt hipoteczny i wszystkie dostępne rodzaje kredytu, możesz dokonać wyboru odpowiedniego dla siebie i swojego budżetu.

     Angela Colley przyczyniła się do powstania tego artykułu.

     Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy