Co to jest pełny węzeł Bitcoin i jak uruchomić pełny węzeł Bitcoin w 6 prostych krokach? (1/4)

17 lutego 2021

TLDR: Uruchamianie pełnego węzła Bitcoin jest ekscytującym projektem pobocznym do wykonania w wolnym czasie. To świetny sposób, aby zabrudzić sobie ręce, doświadczyć podróży #buidling pełnego węzła Bitcoin, a także uzyskać kontakt z Linuksem.

Mój węzeł Bitcoin Full Node jest zbudowany na Raspberry Pi.

WprowadzenieBlockchain Bitcoin został zaprojektowany jako zdecentralizowana sieć P2P, w której nikt nie posiada ani nie kontroluje Bitcoin i każdy może wziąć w nim udział.

Pełny węzeł to program, który w pełni weryfikuje transakcje i bloki. Uruchamiając pełny węzeł Bitcoin, wspierasz sieć Bitcoin, aby stać się bardziej zdecentralizowaną i wspierać wzrost Bitcoin.

Aby ułatwić czytanie, poniższe sekcje są bezpośrednio kopiowane z „co-jest-pełnym-węzłem.

Jeśli nie chcesz się męczyć, ale nadal chcesz wspierać sieć Bitcoin, sprawdź Najlepszych dostawców węzłów bitcoin.

Koszty i ostrzeżenia

Uruchamianie pełnego węzła Bitcoin wiąże się z określonymi kosztami i może narazić Cię na określone ryzyko. W tej sekcji wyjaśniono te koszty i ryzyko, abyś mógł zdecydować, czy jesteś w stanie pomóc sieci.

Możliwe i bezpieczne jest uruchomienie pełnego węzła w celu obsługi sieci i wykorzystania jego portfela do przechowywania bitcoinów, ale musisz zachować takie same środki ostrożności, jak w przypadku korzystania z dowolnego portfela Bitcoin. Więcej informacji można znaleźć na stronie dotyczącej zabezpieczania portfela.

Pełne węzły Bitcoin Core mają określone wymagania. Jeśli spróbujesz uruchomić węzeł na słabym sprzęcie, może to zadziałać – ale prawdopodobnie spędzisz więcej czasu na rozwiązywaniu problemów. Jeśli spełniasz poniższe wymagania, będziesz mieć łatwy w użyciu węzeł.

 • Sprzęt do komputerów stacjonarnych lub laptopów z najnowszymi wersjami systemu Windows, Mac OS X lub Linux.
 • 200 gigabajtów wolnego miejsca na dysku, dostępne przy minimalnej szybkości odczytu / zapisu 100 MB / s.2 gigabajty pamięci (RAM)Szerokopasmowe połączenie internetowe z szybkością wysyłania co najmniej 400 kilobitów (50 kilobajtów) na sekundęPołączenie bez pomiaru, połączenie z wysokimi limitami wysyłania lub połączenie, które regularnie monitorujesz, aby upewnić się, że nie przekracza limitów wysyłania. Pełne węzły w szybkich połączeniach często wykorzystują przesyłanie 200 gigabajtów lub więcej miesięcznie. Użycie pobierania wynosi około 20 gigabajtów miesięcznie, plus około dodatkowe 195 gigabajtów przy pierwszym uruchomieniu węzła.6 godzin dziennie, aby cały węzeł mógł działać. (Możesz robić inne rzeczy na swoim komputerze, pracując z pełnym węzłem.) Więcej godzin byłoby lepsze, a co najlepsze, gdybyś mógł uruchomić węzeł w sposób ciągły.Uwaga: wiele dzisiejszych systemów operacyjnych (Windows, Mac i Linux) przechodzi w tryb niskiego zużycia energii po aktywacji wygaszacza ekranu, spowalniając lub zatrzymując ruch sieciowy. Jest to często domyślne ustawienie na laptopach i wszystkich laptopach i komputerach stacjonarnych z systemem Mac OS X. Sprawdź ustawienia wygaszacza ekranu i wyłącz automatyczne opcje „uśpienia lub „wstrzymania, aby zapewnić obsługę sieci zawsze, gdy komputer jest uruchomiony.

 • Legalność: używanie Bitcoinów jest zabronione lub ograniczone w niektórych obszarach.
 • Limity przepustowości: niektóre plany internetowe pobierają dodatkową kwotę za każdą nadmierną przepustowość przesyłania, która nie jest uwzględniona w planie. Co gorsza, niektórzy dostawcy mogą zakończyć połączenie bez ostrzeżenia z powodu nadużycia. Radzimy sprawdzić, czy twoje połączenie internetowe podlega takim ograniczeniom i monitorować wykorzystanie przepustowości, abyś mógł zatrzymać Bitcoin Core, zanim osiągniesz limit wysyłania.Antywirus: Kilka osób umieściło części znanych wirusów komputerowych w łańcuchu blokowym Bitcoin. Te dane z łańcucha blokowego nie mogą zainfekować twojego komputera, ale niektóre programy antywirusowe i tak poddają dane kwarantannie, co utrudnia uruchomienie Bitcoin Core. Ten problem dotyczy głównie komputerów z systemem Windows.Cel ataku: Bitcoin Core zasila sieć peer-to-peer Bitcoin, więc ludzie, którzy chcą zakłócić działanie sieci, mogą zaatakować użytkowników Bitcoin Core w sposób, który wpłynie na inne rzeczy, które robisz z komputerem, na przykład atak ograniczający dostępne pobieranie pasmo.#BuidlKrok 1: Sprzęt

  Zdecydowałem się uruchomić mój pełny węzeł Bitcoin na Raspberry Pi 3+.

  Zebrałem następujące elementy

  • Kompletny zestaw startowy Raspberry Pi 3+
  • Dysk twardy 1 TB z mojego starego laptopakabel HDMIKlawiatura i myszMonitorJeśli po raz pierwszy korzystasz z Raspberry Pi, musisz kupić pełny zestaw pakietu startowego Raspberry Pi: https://raspberry.piaustralia.com.au/little-bird-raspberry-pi-3-complete-starter-kit

   Krok 2: Wybierz system operacyjny, który chcesz uruchomić.

   Pełny węzeł Bitcoin obsługuje różne systemy operacyjne, takie jak dystrybucje Windows (7,8,10), dystrybucje Linuksa, w tym Ubuntu, Debian itp. Oraz Mac OS. Zdecydowałem się uruchomić mój pełny węzeł przy użyciu Ubuntu Mate 16.04.2 LTS, ponieważ mam solidne zrozumienie systemu Ubuntu i jest kompatybilny obraz dla mojego Pi.

   Możesz wybrać uruchomienie pełnego węzła w dowolnej wersji systemu Windows, Mac lub Linux, o ile spełnia on minimalne wymagania dotyczące pełnego węzła.

   Krok 3: Skonfiguruj sprzęt / system operacyjny

   Zainstaluj system. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami tutaj.

   Krok 4: Zainstaluj Bitcoin

   Możesz postępować zgodnie z instrukcjami tutaj.

   Krok 5: Skonfiguruj router, aby zezwalał na port 8333 w protokole TCP / UDP

   Będziesz musiał skonfigurować router, aby akceptował połączenia przychodzące na porcie 8333.

   Krok 6: Sprawdź, czy Twój węzeł Bitcoin jest dostępny.

   Możesz skorzystać z poręcznego narzędzia opracowanego przez EARN.COM: https://bitnodes.earn.com/ Witryna zawiera przegląd dystrybucji globalnych węzłów Bitcoin. Może również sprawdzić, czy Twój klient Bitcoin aktualnie akceptuje połączenia przychodzące z innego węzła.

   Jeśli chcesz, aby przewodnik krok po kroku pomógł Ci skonfigurować pełny węzeł Bitcoin na Raspberry Pi 3+ z Ubuntu Mate 16.04.2 LTS. Możesz sprawdzić mój artykuł na temat konfiguracji pełnego węzła Bitcoin (2/4)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy