Co to jest usługa Escrow i czy należy z niej korzystać?

17 lutego 2021
Category: Rzecz Biorąc

Rachunki Escrow pomagają właścicielom domów odkładać co miesiąc pieniądze na pokrycie składek ubezpieczeniowych i podatków od nieruchomości. Kiedy rachunki za nie przychodzą każdego roku, pożyczkodawca hipoteczny wykorzystuje pieniądze na rachunku escrow, aby pokryć płatności. Dzięki temu unikasz dokonywania dużych płatności za jednym razem każdego roku. Doradca finansowy może również pomóc w zarządzaniu pieniędzmi we właściwy sposób, aby pokryć wszystkie koszty związane z zakupem domu.

Podstawowe informacje o koncie Escrow

Rachunek escrow (lub konto zastawione) to specjalne konto, na którym przechowywane są pieniądze z tytułu wydatków, takich jak składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego i podatki od nieruchomości. Jeśli kupujesz dom, Twój pożyczkodawca może zebrać pewną kwotę pieniędzy i zdeponować ją na Twoim rachunku powierniczym podczas procesu zamykania.

Rzeczywista kwota w dolarach, która trafia na rachunek powierniczy, jest oparta na średniej miesięcznej wysokości składek ubezpieczeniowych i podatków. Być może będziesz musiał zapłacić z góry do sześciu miesięcy podatek od nieruchomości, a może nawet roczną kwotę ubezpieczenia.

Konta Escrow są skonfigurowane w celu comiesięcznego pobierania podatku od nieruchomości i płatności z tytułu ubezpieczenia domu. Kiedy Twój rachunek za ubezpieczenie lub podatek od nieruchomości staje się wymagalny, pożyczkodawca wykorzystuje fundusze depozytowe, aby je opłacić. W ten sposób nie musisz dotrzymywać terminów płatności i nie jesteś zmuszony wydawać setek lub tysięcy dolarów naraz na pokrycie podatków lub utrzymanie aktualnego ubezpieczenia.

Jakie korzyści przynoszą właściciele domów na rachunkach Escrow

Wygoda jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą w korzystaniu z rachunku powierniczego. Tylko jedna płatność, o którą musisz się martwić w każdym miesiącu, oznacza, że ​​nie musisz wystawiać wielu czeków ani szukać pokwitowań płatności. Jeśli mieszkasz w społeczności, która ma stowarzyszenie właścicieli domów, możesz dodać te opłaty do konta escrow, aby jeszcze bardziej usprawnić swój miesięczny budżet.

Pożyczkodawcy czasami oferują kupującym zachętę do zakładania rachunków powierniczych – zachęty, takie jak niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. W dłuższej perspektywie może to znacząco wpłynąć na koszt zakupu domu.

Jak założyć konto Escrow?

Większość pożyczkodawców zezwala pożyczkobiorcom na zakładanie rachunków powierniczych w celu pokrycia składek ubezpieczeniowych i podatków od nieruchomości. Każdy pożyczkodawca ustala własne zasady dotyczące takich rachunków. Jednak pożyczkodawcy hipoteczni muszą przesyłać Ci roczne wyciągi z Twojego rachunku powierniczego. Dostarczają one kluczowych informacji, takich jak pieniądze na koncie i dokonane płatności.

Środki pieniężne wymagane do trzymania na koncie mogą się zmieniać w czasie, ponieważ składki ubezpieczeniowe i stawki podatku od nieruchomości mogą rosnąć lub spadać. W przypadku braków na koncie pożyczkodawca zazwyczaj pokrywa różnicę przed podwyższeniem rachunku stopy procentowej o różnicę.

Dlaczego możesz chcieć pominąć usługę Escrow

Jeśli już otrzymujesz dobrą ofertę na oprocentowanie kredytu hipotecznego, rezygnacja z usługi Escrow może być dobrym pomysłem. Chociaż niektórzy pożyczkodawcy są prawnie zobowiązani do płacenia właścicielom domów odsetek od pieniędzy znajdujących się na ich rachunkach powierniczych, nie zawsze tak jest. Inwestując pieniądze, które normalnie lokowałbyś na depozycie na płycie CD, na rachunku rynku pieniężnego lub nawet na zwykłym koncie oszczędnościowym, możesz w ten sposób zarobić trochę zwrotu z gotówki.

Unikanie escrow może być również dobrym posunięciem, jeśli chcesz mieć pewność, że spłaty kredytu hipotecznego są takie same z miesiąca na miesiąc. Jeśli masz rachunek powierniczy, a rachunek za podatek od nieruchomości lub składki ubezpieczeniowe nagle wzrosną, możesz nie być świadomy tej zmiany do końca roku.

Wiedz, kiedy wymagany jest depozyt Escrow

Ogólnie rzecz biorąc, konto depozytowe jest warunkiem wstępnym, jeśli nie obniżasz co najmniej 20% wartości domu. Więc jeśli nie przyniesiesz sporej ilości gotówki na stół zamykający, escrow może być nieunikniony. Na przykład pożyczki FHA zawsze wymagają od kupujących założenia rachunków powierniczych.

Na szczęście możesz pozbyć się swojego rachunku powierniczego. Po prostu bądź przygotowany na pokazanie dowodu, że co miesiąc dokonywałeś terminowych płatności i zgromadziłeś wystarczający kapitał własny w swoim domu. W przeciwnym razie pożyczkodawca może nie zgodzić się na zwolnienie Cię z haka escrow.

Podsumowanie

Rachunek escrow to specjalne konto dla właścicieli domów, na którym mogą odkładać pieniądze na takie rzeczy, jak składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego i płatności podatków. Założenie rachunku powierniczego może ułatwić życie właścicielom domów, pozwalając im wypisywać tylko jeden czek miesięcznie. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem konta escrow, prawdopodobnie możesz to zrobić ze swoim pożyczkodawcą hipotecznym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy