Co zrobić, gdy zostanie obniżony limit karty kredytowej

17 lutego 2021

To może być szok, ale masz opcje zarządzania limitem kredytowym.

 • Dzielić
 • KołekE-mailJGI / Jamie Grill / Getty Images

  W jednej chwili wystawca Twojej karty kredytowej może obniżyć Twój limit kredytowy.

  Podczas COVID-19 i kryzysu gospodarczego, który po nim nastąpił, niektórzy emitenci kredytów właśnie to zrobili – zmniejszając limity kredytowe oferowane nowym klientom i obniżając limity dla obecnych klientów. Dzieje się tak dlatego, że wielu ludzi traci pracę i dochody, pożyczkodawcy obawiają się, że konsumenci mogą nadmiernie wydłużyć wydatki na karty kredytowe, niż są w stanie spłacić.

  Co więc zrobić, jeśli wystawca kredytu zdecyduje się zmniejszyć Twój limit? A co sprawiłoby, że zdecydowaliby się to zrobić?

  Poznaj tajniki wszelkich nieoczekiwanych zmian limitu kredytowego i dowiedz się, jak sobie z tym poradzić, jeśli wystawca karty kredytowej obniży limit karty kredytowej bez ostrzeżenia.

  Jak ustalany jest Twój limit kredytowy

  Istnieje kilka czynników, które określają limit Twojej karty kredytowej. Po pierwsze, rodzaj karty odgrywa główną rolę. Niektóre karty kredytowe zezwalają tylko na standardowy ogólny limit kredytowy, niezależnie od wyniku kredytowego posiadacza karty, dochodu lub innych szczegółów finansowych.

  Inne karty oferują zakres limitów kredytowych. Posiadacze kart z niższymi dochodami, wynikami kredytowymi i złymi historiami kredytowymi znajdowaliby się na dolnym końcu przedziału, podczas gdy posiadacze kart o wyższych kwalifikacjach otrzymaliby wyższe kwoty.

  Inne czynniki, które określają Twój limit kredytowy, to Twój dochód, wskaźnik zadłużenia do dochodów, historia kredytowa i inne posiadane karty kredytowe, a także ich limity.

  Z powodu COVID-19 biura kredytowe zezwalają na bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe online za pośrednictwem AnnualCreditReport.com od teraz do kwietnia 2021 r. Zapewnia to całościowy obraz historii kredytowej i aktywności, dzięki czemu można wprowadzać ulepszenia.

  Czy mogą obniżyć mój limit kredytowy bez ostrzeżenia?

  Firmy obsługujące karty kredytowe mogą obniżyć Twój limit kredytowy z różnych powodów. Chociaż ustawa o odpowiedzialności i ujawnianiu informacji na temat kart kredytowych z 2009 r. Zapewnia zabezpieczenia związane ze stopami procentowymi i opłatami, nie zabrania wydawcom kart kredytowych obniżania limitów kredytowych bez ostrzeżenia.

  „Ogólnie rzecz biorąc, kiedy widzisz pożyczkodawcę obniżającego limit kredytowy, były oznaki, że dana osoba może mieć problemy ze spłatą swoich długów – powiedział Rod Griffin, starszy dyrektor ds. Edukacji publicznej i rzecznictwa w Experian, w rozmowie telefonicznej z The Balance. „To sposób na (pożyczkodawcę) ochronę przed stratami.

  Powody, dla których wydawcy kart mogą obniżyć limity kart kredytowych bez ostrzeżenia, obejmują:

 • Opóźnione płatności
 • Jeśli emitent chce zmniejszyć ogólną kwotę, zezwala klientom na korzystanieNoszenie wyższego salda niż zwykleJeśli Twoja karta jest nieaktywnaJeśli zalegasz z płatnościami lub zadłużenie wzrośnie do poziomu, który wystawca karty kredytowej uzna za ryzykowny, obniżenie limitu ograniczy możliwość jego spłaty. Pożyczkodawcy mogą również obniżyć Twój limit kredytowy, jeśli wydali zbyt dużo kredytu i muszą zaostrzyć udzielanie kredytów. Wreszcie, jeśli ledwo używasz karty, wydawca może być bardziej skłonny do obniżenia limitu, aby nie kusiło Cię, aby w trudnym czasie przekroczyć całą linię.

  Za każdym razem, gdy firma obsługująca karty kredytowe podejrzewa, że ​​możesz nie być w stanie spłacić pożyczki, istnieje możliwość obniżenia limitu. Dobrym tego przykładem jest pandemia koronawirusa. Kredytodawcy najprawdopodobniej uważniej przyglądają się wzorcom wydatków posiadaczy kart, a jeśli pojawią się znaczące sygnały ostrzegawcze, limity kredytowe mogą zostać obniżone.

  Przeczytaj drobnym drukiem umowę o karcie kredytowej – może ona zawierać szczegółowe informacje na temat polityki emitenta w zakresie obniżania lub zwiększania limitów kredytowych.

  Czy obniżenie limitu kredytowego zaszkodzi mojej ocenie kredytowej?

  Jeśli polegasz na swoich kartach kredytowych przy opłacaniu ważnych miesięcznych rachunków, nagły spadek dostępnego kredytu może oznaczać, że następny zapłacony rachunek może spowodować przekroczenie limitu kredytowego.

  Nagły spadek kredytu może mieć również inny negatywny wpływ na Twoje życie finansowe: zwiększone wykorzystanie kredytu, które jest drugim najważniejszym czynnikiem określającym Twoją zdolność kredytową. Wcześniejsze 

  Wykorzystanie odnosi się do kwoty, jaką jesteś winien w porównaniu do swojego limitu kredytowego. Na przykład, jeśli masz limit kredytu w wysokości 1000 USD i jesteś winien 300 USD, wykorzystujesz 30% kredytu. Jeśli utrzymujesz to samo saldo, ale wystawca kredytu obniży limit kredytu do 500 USD, wykorzystanie wzrośnie do 60%.

  O ile obniżony limit kredytowy może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową? Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy wynik na początku, tym większa zmiana punktowa może być widoczna, powiedział Griffin. Ważniejsze od łącznej liczby punktów jest jednak to, czy zmiana wyniku wpłynie na Twoją zdolność do otrzymania innych pożyczek i kart kredytowych.

  „Jeśli Twoje wyniki mieszczą się w najniższych 700-tkach, zmiana nawet o 20 punktów może mieć znaczenie, jeśli chodzi o kwalifikację do najlepszych stawek – powiedział Griffin.

  Podczas gdy jeśli masz wynik 800 lub więcej, Griffin powiedział, że spadek o 30 do 40 punktów nie będzie miał większego wpływu, ponieważ wynik nadal będzie w zakresie „Doskonałym.

  Co powinienem zrobić, jeśli to się stanie?

  Jeśli wystawca karty kredytowej nagle obniżył limit kredytowy, możesz podjąć kilka prostych kroków.

  Zadzwoń do wystawcy karty i zapytaj, dlaczego Twój limit został zmniejszonyZadzwoń pod numer obsługi klienta, który znajduje się na odwrocie karty. Bądź grzeczny, ale bezpośredni. Poproś przedstawiciela telefonicznego o wyjaśnienie, dlaczego Twój limit kredytowy został zmniejszony i co możesz zrobić, aby go zmienić.

  „Jako konsument zawsze masz prawo skontaktować się z pożyczkodawcą i zapytać:„ Dlaczego to zrobiłeś? – powiedział Griffin.

  Opowiedz swoją sprawęPodaj wszelkie wskaźniki, które odzwierciedlają Twoją wiarygodność jako pożyczkobiorcy, takie jak dobra historia płatności, wysoka zdolność kredytowa lub zdrowy dochód. Poproś wystawcę o przywrócenie poprzedniego limitu kredytowego. Wszystko, co działa na twoją korzyść, jest uczciwą grą w obronie twojej sprawy. Nie jest to gwarancja, że ​​przedstawiciel telefoniczny zmieni Twój limit, ale przedstawienie przekonującej (i pełnej szacunku) sprawy nie zaszkodzi.

  Zdecyduj, jaki będzie twój następny ruchWystawca może zdecydować o przywróceniu limitu kredytowego, jeśli byłeś dobrym klientem. A może nie. Możesz zaakceptować nowy limit kredytowy, który z czasem przy odpowiedzialnym korzystaniu z karty prawdopodobnie ponownie wzrośnie. Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz rozważyć otwarcie nowej karty i przeniesienie salda.

  Wystawca karty kredytowej może okresowo zwiększać limit kredytowy, jeśli udowodnisz, że jesteś odpowiedzialnym użytkownikiem karty kredytowej i zawsze będziesz dokonywać miesięcznych płatności na czas. Możesz również zażądać od emitenta podwyższenia limitu kredytu.

  Jak uniknąć obniżenia limitu kredytu

  Głównymi sposobami uniknięcia obniżenia limitu kredytu jest płacenie rachunków na czas co miesiąc i utrzymywanie niskiego poziomu wykorzystania. Eksperci sugerują wykorzystanie nie więcej niż 30% dostępnego limitu kredytowego. Dobre zarządzanie kredytem to znak dla emitenta, że ​​nie stanowi on dużego ryzyka i może pomóc w uniknięciu obniżenia limitu, jeśli emitent zdecyduje się obniżyć ogólne limity.

  Radzenie sobie z nagłymi zmianami na koncie karty kredytowej może być trudne. Nawet jeśli masz tymczasowy spadek limitu kredytu, nadal zarządzaj nim najlepiej, jak to możliwe. Z czasem powinieneś mieć możliwość uzyskania automatycznego podwyższenia limitu lub skutecznego poproszenia emitenta o podniesienie limitu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy