Co zrobić, jeśli Twoja karta kredytowa nie działa w PlayStation Network

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Źródło: Android Central

Najlepsza odpowiedź: istnieje wiele kroków, aby rozwiązać problem z kartą kredytową, ale pierwszą rzeczą, którą należy spróbować, jest usunięcie informacji i ponowne ich wprowadzenie. To zwykle rozwiązuje większość problemów. Jeśli jednak nic nie działa, zawsze możesz zamiast tego wziąć kartę podarunkową!

Prosta alternatywa: karta podarunkowa PlayStation (od 10 USD w Amazon)

1. Informacje rozliczeniowe

Wydaje się, że PlayStation Network sprawia, że ​​wszystko jest trudniejsze niż powinno, z kilkoma warunkami, których należy przestrzegać. Zacznijmy od wprowadzenia informacji rozliczeniowych.

Na początek upewnij się, że używana karta kredytowa to Visa, MasterCard, Discover, American Express lub karta debetowa z oficjalnym logo Visa lub MasterCard. To jedyne akceptowane w PlayStation Store.

Twoja karta została sprawdzona? Teraz upewnij się, że informacje rozliczeniowe zostały wprowadzone poprawnie, aby zgadzały się z wyciągami z karty kredytowej. Znaki specjalne, takie jak ukośniki lub łączniki, mogą nie być akceptowane, więc spróbuj wprowadzić informacje bez nich. Jeśli mieszkasz na ulicy, którą zwykle skracasz, np. Rd. lub Dr., spróbuj przeliterować całe słowo. To samo dotyczy numerowanych nazw ulic (np. Druga zamiast drugiej). PlayStation Network jest pod tym względem bardzo surowe, więc nawet jeśli normalnie nie musisz podawać numerów mieszkań lub konkretnych adresów, być może będziesz musiał to zrobić w tym przypadku.

Pamiętaj, że w północnoamerykańskim systemie rejestracji PlayStation Network można używać tylko karty kredytowej lub debetowej z adresem rozliczeniowym w Ameryce Północnej. Jeśli masz kartę międzynarodową, to nie zadziała w Ameryce Północnej.

2. Rozwiązywanie problemów

Twoja karta kredytowa lub debetowa powinna również obsługiwać AVS (system weryfikacji adresu). Ten system, jak sama nazwa wskazuje, jest sposobem na weryfikację adresu każdego, kto używa karty kredytowej. Adres rozliczeniowy, który podasz, musi być zgodny z adresem, który wystawca karty kredytowej ma w pliku powiązany z Twoją kartą. Karty, które nie obsługują AVS, mogą nie zostać zaakceptowane w PlayStation Store, więc musisz zadzwonić do wystawcy karty, aby sprawdzić, czy Twoja.

3. Uruchom w trybie awaryjnym i uruchom ponownie

Źródło: Android Central

To jest klasyczne pytanie „Czy próbowałeś go wyłączyć i ponownie włączyć? metoda. Poważnie, po prostu spróbuj włączyć zasilanie konsoli.

Możesz go ponownie uruchomić z opcji zasilania, ale czasami wymaga to bardziej intensywnego cyklu zasilania. Upewnij się, że PS4 jest wyłączony, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund. W momencie naciśnięcia usłyszysz pierwszy sygnał dźwiękowy, a następnie pięć lub więcej sekund później, co oznacza, że ​​możesz puścić. Gdy to zrobisz, twoja konsola będzie w trybie awaryjnym, a monit poinformuje cię, aby podłączyć kontroler DualShock 4 do konsoli za pomocą kabla ładującego USB.

Stąd zobaczysz czarny ekran z listą opcji do wyboru. Po prostu naciśnij pierwszy: uruchom ponownie PS4.

Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu w normalny sposób i nie będziesz musiał się martwić utratą jakichkolwiek danych lub zapisanych ustawień.

4. Skontaktuj się z Sony

Wykonałeś wszystkie powyższe czynności? Dobrze.

Jeśli masz pewność, że wszystko zostało wprowadzone poprawnie, a nadal otrzymujesz komunikat typu „Nieprawidłowe dane karty kredytowej, musisz skontaktować się z firmą Sony.

Czasami po prostu nic nie możesz zrobić i właśnie tam musi wkroczyć Sony. Wszystkie sposoby skontaktowania się z nimi, od czatów na żywo po oficjalne konto wsparcia na Twitterze, znajdziesz tutaj. Ogólnie rzecz biorąc, Sony ma dość solidne osiągnięcia, jeśli chodzi o obsługę klienta, więc nie tylko powinieneś być w stanie skontaktować się z kimś, ale przede wszystkim będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

Chrzanić: karty podarunkowe

Jeśli wszystko inne zawiedzie lub po prostu nie chcesz zajmować się wszystkimi wyżej wymienionymi problemami, dodaj pieniądze do portfela za pomocą kart PSN lub PayPal. Karty podarunkowe PlayStation Network o wartości od 10 do 100 USD można kupić w wybranym przez siebie lokalnym sklepie lub online, tutaj. Możesz je zrealizować, włączając PS4, przechodząc do PlayStation Store, wybierając opcję „wykorzystaj kody, a następnie wprowadzając kod otrzymany z karty.

Dar gotówki

Karta podarunkowa PlayStation 4

Szybki i łatwy sposób na zarabianie pieniędzy na PS4

Karty podarunkowe PlayStation pozwalają obejść irytujące problemy, które mogą wystąpić podczas korzystania z kart kredytowych. Doładowując karty podarunkowe, gdy ich potrzebujesz, znacznie rzadziej będziesz wydawać szaleństwa.

  • Od 10 USD w Amazon
  • Od 10 USD w Best Buy
  • Od 10 USD w Walmart

Możemy otrzymać prowizję za zakupy za pomocą naszych linków. Ucz się więcej.

Need for Speed: Payback, Vampyr za darmo w tym miesiącu na PS Plus

Jeśli masz członkostwo PlayStation Plus, wiesz o bezpłatnych grach miesiąca na PlayStation. Oto darmowe gry, które możesz zdobyć w tym miesiącu dzięki członkostwu.

Crash Bandicoot, Watch Dogs i nie tylko zostaną wydane na PS4 w październiku

Sezon świąteczny już prawie nadszedł, a wraz z nim jeszcze większe premiery gier. Oto kilka świetnych gier, które trafią w tym miesiącu na PS4.

Zagraj w te gry sportowe na PS4

Oto najlepsza gra sportowa, która może dać ci trochę emocji związanych z rywalizacją, gdy nie możesz grać na zewnątrz. Pozwalają również wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać sporty przyszłości, a nawet umożliwiają trening w domu. Graj konkurencyjnie lub swobodnie ze znajomymi.

Jennifer Locke

Jennifer Locke prawie całe życie gra w gry wideo. Jeśli nie ma kontrolera w jej rękach, jest zajęta pisaniem o wszystkim, co dotyczy PlayStation. Jej obsesję na punkcie Gwiezdnych Wojen i innych geeków można znaleźć na Twitterze @ JenLocke95.

James Bricknell

Od czasów HTC Hero James miał w kieszeniach dwa lub trzy telefony z Androidem. James jest zawsze pod ręką, aby udzielać porad dotyczących telefonów, aplikacji, a ostatnio PlayStation, zwłaszcza VR. To jest teraz coś w rodzaju obsesji. Znajdź go @keridel wszędzie tam, gdzie same media społecznościowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy