Czego potrzebuję, aby otworzyć firmowe konto bankowe?

17 lutego 2021

Dzielić

DzielićCzego potrzebuję, aby otworzyć firmowe konto bankowe?DzielićOtwarcie konta biznesowego to ważny krok na osi czasu każdej nowej firmy. Bez firmowego konta bankowego możesz mieć problemy z ustanowieniem kredytu komercyjnego. Możesz także napotkać wyzwania, próbując kwalifikować się do finansowania lub utrzymywać jasne zapisy księgowe, których będziesz potrzebować, gdy nadejdzie czas na złożenie zeznania podatkowego.

Otwarcie firmowego konta bankowego ma również wyraźne zalety. Na przykład zarządzanie przepływami pieniężnymi firmy jest generalnie znacznie łatwiejsze, gdy oddzielisz finanse biznesowe i osobiste. Jeśli Twoja firma jest gotowa zacząć wydawać pieniądze lub otrzymywać pieniądze od klientów, najlepszym momentem na otwarcie firmowego konta bankowego jest teraz.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć

Chcesz otworzyć firmowe konto bankowe dla swojej firmy? Poniżej znajdziesz trzy rodzaje informacji, których potrzebujesz, aby rozpocząć.

1) Poznaj tożsamość swojej firmy.Niezależnie od tego, czy odwiedzasz lokalny oddział banku, czy otwierasz firmowe konto czekowe online, musisz przygotować kilka podstawowych informacji identyfikacyjnych o swojej firmie. Może to obejmować:

 • Nazwa Twojej firmy– należy podać bankowi nazwę prawną swojej firmy, która widnieje na każdym dokumencie złożonym w urzędzie skarbowym lub w Urzędzie Skarbowym (IRS).
 • Twój numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN)– Jeśli Twoja firma jest spółką LLC lub korporacją, Twój bank najprawdopodobniej poprosi o numer EIN, aby otworzyć konto bankowe dla Twojej firmy. Większość banków wymaga tych informacji, aby upewnić się, że Twoja firma jest legalna.Adres Twojej firmy – najlepiej byłoby, gdyby był to ten sam adres, którego używasz do licencjonowania lub oficjalnych dokumentów biznesowych (LLC lub rejestracja).Inne informacje kontaktowe– bank może również zażądać innych informacji kontaktowych dla Twojej firmy podczas zakładania nowego konta, takich jak numer telefonu firmy, witryna internetowa i / lub adres e-mail.Nie masz dość?Mamy tutaj mnóstwo DARMOWYCH narzędzi i zasobów biznesowych.

  2) Przygotuj się do podania danych osobowych.Oprócz udostępniania informacji o swojej firmie, musisz również poinformować bank o kilku danych osobowych o sobie, właścicielu firmy. Te dane osobowe mogą obejmować:

  • Twój numer ubezpieczenia społecznego– jeśli Twoja firma została założona jako jednoosobowa działalność gospodarcza, powinieneś być przygotowany na przekazanie swojego osobistego numeru ubezpieczenia społecznego (a może nawet kopii swojej karty ubezpieczenia społecznego) podczas otwierania nowego firmowego konta bankowego.
  • Kopia Twojego prawa jazdy – wiele banków będzie chciało zrobić kopię Twojego ważnego prawa jazdy, kiedy otworzysz nowe firmowe konto bankowe. Dodatkowy dowód tożsamości – może być konieczne przedstawienie dodatkowego dowodu tożsamości, takiego jak paszport lub inny dowód tożsamości ze zdjęciem.3) Przygotuj dokumenty dotyczące założenia firmy.Wreszcie, należy być przygotowanym na przyniesienie lub przesłanie kopii dokumentów założycielskich za każdym razem, gdy składasz wniosek o otwarcie nowego firmowego konta bankowego. Bank może zażądać kopii dowolnego z poniższych elementów, w zależności od rodzaju podmiotu gospodarczego:

   • Umowa partnerska– czy Twoja firma jest prawnie założona jako spółka? Jeśli tak, przygotuj się na dostarczenie kopii umowy partnerskiej podczas składania wniosku o otwarcie firmowego konta bankowego.
   • Statut organizacji– w przypadku LLC należy być przygotowanym na przedstawienie swojego statutu.Umowy założycielskie– jeśli Twoja firma została założona jako korporacja, dokumenty, które musisz dostarczyć bankowi, gdy składasz wniosek o otwarcie nowego konta, są znane jako Twoje statuty.Licencja biznesowa– w zależności od branży, w której działa Twoja firma, bank może również zażądać kopii licencji biznesowej.Konta biznesowe, które lubimy

    Teraz, gdy wiesz, jakiego rodzaju informacje musisz podać, aby otworzyć firmowe konto bankowe, nadszedł dobry moment, aby wybrać konto, które jest dla Ciebie najlepsze. Najlepszym rozwiązaniem jest przejrzenie różnych opcji, porównanie funkcji i cen oraz ustalenie, która opcja wydaje się dobrze dopasowana.

    Oto przegląd 3 firmowych kont bankowych, które chcielibyśmy pomóc Ci rozpocząć proces porównania.

    Azlo to nasz ulubiony darmowy bank online.Otwarcie konta biznesowego nie musi być drogie. W rzeczywistości Azlo oferuje całkowicie bezpłatną opcję konta online dla małych firm, które nie są fanami miesięcznej opłaty serwisowej.    Konto czekowe Azlo oferuje następujące funkcje, które sprawiają, że jest atrakcyjną opcją dla freelancerów, podobnie jak innych właścicieli małych firm:

    • Zero opłat (w tym opłaty za utrzymanie, opłaty transakcyjne itp.)
    • Łatwe zarządzanie kontem online z komputera lub urządzeniaDo otwarcia konta nie jest wymagana minimalna wpłataŁatwo łącz się z popularnymi narzędziami online (QuickBooks, PayPal, TransferWise itp.)Z drugiej strony Azlo nie ma fizycznych gałęzi. Musisz więc wykonywać wszystkie czynności bankowe online. Jeśli jesteś osobą twarzą w twarz lub Twoja firma potrzebuje opcji dokonywania wpłat gotówkowych, tradycyjne instytucje finansowe mogą być lepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

     Bank of America wygrał nasze „najlepsze konto czekowe dla firm.Zwycięzca Nav dla najlepszego banku dla małych firm, Bank of America, oferuje firmom wiele korzyści. Jeśli połączysz korzyści z czeków biznesowych banku z jego potencjalnie niskimi opłatami (jeśli kwalifikujesz się do zwolnienia), będzie to doskonały wybór dla konta czekowego dla firm.

     Bank of America ma dwie różne oferty, jeśli chodzi o rachunki czekowe dla firm – Business Fundamentals i Business Advantage.

     Oto kilka kluczowych cech, które mogą sprawić, że jedno z kont czekowych Bank of America będzie dobrym wyborem dla Twojej firmy:

     • Możliwość uniknięcia miesięcznych opłat w wysokości od 12 do 29,95 USD, w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju konta. (Informacje o tym, jak kwalifikować się do zwolnienia z opłaty, są dostępne tutaj).
     • Z łatwością prowadź biznes osobiście, w tym wpłaty gotówkowe, w tysiącach oddziałów w całym krajuBezpłatna biznesowa karta debetowa i karty debetowe dla pracownikówBezpłatne wypłaty z bankomatów w rozległej sieci ponad 16 000 bankomatów Bank of AmericaOtwórz firmowe konto oszczędnościowe bez dodatkowych kosztówZ łatwością połącz swoje konto z programem QuickBooksIstnieje kilka potencjalnych wad, o których należy pamiętać w przypadku biznesowych rachunków czekowych Bank of America. Najpierw musisz mieć minimalny depozyt otwarcia w wysokości 100 USD. W przypadku kont Business Fundamentals przelewy bankowe również kosztują dodatkowo (od 15 do 40 USD każdy). Wreszcie, jeśli nie kwalifikujesz się do zwolnienia z opłaty, miesięczne opłaty za konto w wysokości od 12 do 29,95 USD mogą się z czasem sumować – potencjalnie nawet do 359,40 USD rocznie.

      Sprawdzanie małych firm przez Bank of America

      Chase był naszym najlepszym biznesowym kontem rozliczeniowym.

      Inną świetną opcją, która zapewnia drugie miejsce w rankingu Nav dla najlepszego konta biznesowego, jest Chase. Podobnie jak Bank of America, konto Total Business Checking Chase wiąże się z opłatą (w tym przypadku 15 USD). Klienci mogą jednak kwalifikować się do zwolnienia z opłaty na kilka sposobów.

      Posiadacze konta Chase Total Business Checking mogą korzystać z następujących korzyści:

      • Obniżona opłata miesięczna w wysokości 12 USD za zapisanie się na wyciągi elektroniczne
      • Możliwość uniknięcia miesięcznej opłaty w wysokości 15 USD na jeden z dwóch łatwych sposobówNieograniczone depozyty elektroniczneDarmowe wypłaty z bankomatów w 16 000 bankomatówPonad 5000 oddziałów dostępnych do wygodnej bankowości osobistej i wpłat gotówkowychDostęp do bankowości internetowej Chase i bankowości mobilnej ChaseOczywiście mówienie o zaletach konta czekowego firmy Chase bez wspominania o potencjalnych wadach jest niesprawiedliwe. Po pierwsze, jeśli wpłacisz więcej niż 5000 USD w gotówce miesięcznie, zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Ponadto, pomimo posiadania ponad 5000 oddziałów, istnieją obszary, w których gałęzie Chase nie są tak powszechne. Powinieneś sprawdzić online, czy w pobliżu Ciebie znajduje się oddział Chase, jeśli rozważasz opcję banku.

       FAQ

       Czego potrzebuję, aby otworzyć konto bankowe dla LLC?

       Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem nowego biznesowego konta bankowego dla LLC, będziesz potrzebować następujących dwóch informacji. Najpierw będziesz potrzebować swojego numeru EIN. Po drugie, musisz przynieść (lub przesłać) kopię swojego Statutu.

       Czy mogę używać mojego osobistego konta bankowego dla mojej małej firmy?Technicznie rzecz biorąc, tak, możesz używać osobistego konta bankowego do prowadzenia małej firmy. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, możesz otworzyć się na niepotrzebne ryzyko i potencjalne komplikacje.       Kiedy używasz osobistego konta bankowego do celów biznesowych, trudno jest oddzielić wydatki osobiste od służbowych. Może to być trudny bałagan do rozwiązania, zwłaszcza gdy zbliża się sezon rozliczeń podatkowych. Łączenie finansów osobistych i biznesowych może czasem również prowadzić do wyzwań związanych z przepływami pieniężnymi.

       Dodatkowo może nadejść dzień, w którym zechcesz zaciągnąć kredyt na swoją firmę lub złożyć wniosek o finansowanie. Jeśli przeprowadzasz transakcje biznesowe za pośrednictwem osobistego konta rozliczeniowego, opcje finansowania mogą być bardzo ograniczone. Według Annual Business Banking Survey 70% właścicieli firm, którzy nie mieli firmowego konta bankowego, odmówiło udzielenia pożyczki w ciągu ostatnich dwóch lat.

       Czy potrzebuję firmowego konta bankowego do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej?Technicznie nie. Nie musisz mieć oddzielnego firmowego konta bankowego, jeśli jesteś jedynym właścicielem. Jednak to, że nie jest to wymagane, nie oznacza, że ​​jednoosobowe przedsiębiorstwo i tak nie byłoby rozsądne, aby otworzyć dedykowane konto bankowe dla firm.

       Jak wspomniano powyżej, korzystanie z osobistego konta bankowego w celach biznesowych może być kłopotliwe i powodować problemy. Ponadto dostępne są bezpłatne konta biznesowe, takie jak Azio. Zdecydowanie zalecamy otwarcie firmowego konta bankowego, które jest całkowicie oddzielne od środków osobistych.

       Sprawdź Business BoostUzyskaj pełne raporty kredytowe i wyniki, PLUS Nav raportuje płatności na Twoim koncie do biur biznesowych.

       Ten artykuł został pierwotnie napisany 20 września 2019 roku i zaktualizowany 23 września 2019 roku.

       Oceń ten artykułTen artykuł ma obecnie 5 ocen ze średnią 4 gwiazdek.

       O AUTORZEMichelle Lambright Black, założycielka CreditWriter.com i HerCreditMatters.com, jest wiodącym ekspertem kredytowym z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży kredytowej. Jest ekspertem w zakresie sprawozdawczości kredytowej, scoringu kredytowego, kradzieży tożsamości, budżetowania i likwidacji długów. Michelle jest również doświadczoną autorką finansów osobistych i podróży. Możesz połączyć się z Michelle na Twitterze (@MichelleLBlack) i Instagramie (@CreditWriter).

       DzielićPowiązane artykułyGdzie szukać nowych kredytów biznesowych

       Przeprowadź swój biznesplan do idealnej prezentacji w windzie

       Finansowanie wyposażenia siłowni

       Mają na to! Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie i zachęcić do ożywionej dyskusji wśród naszych użytkowników. Pomóż nam utrzymać naszą witrynę w czystości i chronić siebie. Powstrzymaj się od publikowania jawnie promocyjnych treści i nie ujawniaj danych osobowych, takich jak konto bankowe czy numery telefonów.

       Ujawnienie recenzji: Poniższe odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez firmy obsługujące karty kredytowe, firmy finansujące i usługowe, które pojawiają się na tej stronie. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez firmy obsługujące karty kredytowe, firmy finansujące i usługowe, a ich zadaniem nie jest zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania.

       Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedź Ujawnianie reklam

       Karty kredytowe, produkty finansowe i usługi, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe, finansujące i usługowe, od których ta strona otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Ta witryna nie obejmuje wszystkich kart kredytowych, produktów finansowych i usługowych ani wszystkich dostępnych produktów kart kredytowych, finansowania i usług. Wszystkie obrazy i znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli. Treści redakcyjne i recenzowane są własnością Nav i nie zostały zatwierdzone, dostarczone ani sprawdzone przez firmę dostarczającą kartę kredytową, finansowanie lub usługę.

       Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami na stronie internetowej emitenta karty kredytowej, finansowania i usług. W większości przypadków po kliknięciu „Zastosuj teraz nastąpi przekierowanie do witryny internetowej emitenta, gdzie przed kontynuowaniem można zapoznać się z warunkami produktu. Podczas gdy Nav zawsze stara się przedstawiać jak najdokładniejsze informacje, pokazujemy podsumowanie, które pomoże Ci wybrać produkt, a nie pełne warunki prawne – a przed złożeniem wniosku powinieneś zapoznać się z pełnymi warunkami produktów podanymi przez samego emitenta.

       Osobiste oceny kredytowe FICO i inne oceny kredytowe służą do przedstawienia zdolności kredytowej osoby i mogą być jednym ze wskaźników rodzaju kredytu lub finansowania, do którego się kwalifikujesz. Nav korzysta z oceny kredytowej Vantage 3.0, aby określić, które oferty kredytowe są zalecane, a które mogą różnić się od oceny kredytowej używanej przez pożyczkodawców i usługodawców. Jednak sama ocena kredytowa nie gwarantuje ani nie oznacza zgody na jakąkolwiek kartę kredytową, finansowanie lub ofertę usług.

       Ujawnienie redakcyjne

       Wszelkie osobiste poglądy i opinie wyrażane są wyłącznie przez autora i niekoniecznie odzwierciedlają punkt widzenia Nav. Treści redakcyjne nie należą do wymienionych firm i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

       Recenzje nie są dostarczane ani zlecane przez firmy obsługujące karty kredytowe, firmy finansujące i usługowe, które pojawiają się na tej stronie. Recenzje nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez firmy obsługujące karty kredytowe, firmy finansujące i usługowe, a ich zadaniem nie jest zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy