Czego potrzebujesz, aby otworzyć konto bankowe?

17 lutego 2021

Niezależnie od tego, czy zmieniasz bank, czy zaczynasz od nowa, otwarcie konta bankowego to duży krok. Ważne jest, aby wszystko było w porządku, zanim spróbujesz skonfigurować konto.

Ale jak się przygotowujesz? Czego potrzebujesz, aby otworzyć konto bankowe? Czy w erze cyfrowej musisz w ogóle chodzić do banku?

To są dobre pytania. Dlatego przygotowaliśmy tę listę kontrolną, aby pokazać, czego potrzebujesz, aby otworzyć konto bankowe. Niektóre rzeczy, jak ważny dokument tożsamości i pieniądze, są wręczane. Ale niektórzy mogą cię zaskoczyć.

Zaufanie

Wyjaśnijmy to sobie jasno: banki to biznes. I tak jak każda firma, ich celem jest zarabianie pieniędzy. Niektóre sposoby pobierają opłaty i zmuszają Cię do zaciągania wysokooprocentowanych pożyczek i kart kredytowych.

Banki zarabiają również wtedy, gdy nie masz wystarczającej wiedzy na temat bankowości, aby bronić się przed ich planami, albo nie możesz znaleźć prawdziwego człowieka, który odpowie na Twoje pytania.

Budżet lepiej z Ramsey +. Rozpocznij DARMOWĄ wersję próbną już dziś.

Niektóre banki są gorsze od innych i stosują naprawdę marne praktyki. Dlatego ważne jest, aby mieć się na baczności i ufać swojemu wnętrzu. Jeśli bankier zachowuje się jak natrętny sprzedawca lub próbuje skłonić Cię do zapisania się na płatne usługi lub wysokie opłaty, uciekaj!

Zamiast tego potrzebujesz banku, z którym będziesz czuć się komfortowo, najlepiej z dobrym doświadczeniem w zakresie obsługi klienta i niskimi lub zerowymi opłatami. Dowiedz się, jak porównać różne banki i zwracać uwagę na oceny ich obsługi klienta. W końcu ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest zawieszenie na trzy godziny, walcząc z absurdalną opłatą za usługę.

Badania

Bank musi oferować coś więcej niż dobrą obsługę klienta (choć nie ukrywajmy, wielu z nich nawet tego nie potrafi). Powinny również oferować opcje, które zapewnią Ci finansową przyszłość, jakiej pragniesz – a nie będą Cię powstrzymywać.

Decydując się na wybór odpowiedniego banku, należy wziąć pod uwagę trzy główne kwestie.

Rodzaje kontZanim spróbujesz je otworzyć, dowiedz się, jakiego typu konta bankowego potrzebujesz. Opcji jest kilka, ale będziemy trzymać się podstaw: sprawdzanie i oszczędzanie.

Większość ludzi korzysta z bezpłatnego lub podstawowego konta czekowego, aby otrzymywać wypłaty z bezpośrednich wpłat, płacić rachunki i wypłacać z bankomatów. Ale być może będziesz musiał rozważyć inny rodzaj, na przykład wspólne konto czekowe, jeśli jesteś żonaty. Tak, jak mówią: „W dniu, w którym powiedziałeś:„ Tak , nie było już was dwóch. Oznacza to, że Ty i Twój współmałżonek dzielicie się wszystkim – łącznie z dostępem do wspólnego konta bankowego.

Konta oszczędnościowe są po prostu tym, na co wyglądają – miejscem do przechowywania pieniędzy, dopóki nie będziesz gotów je wydać. Niektórzy ludzie są podekscytowani, gdy dowiadują się, że te konta płacą im odsetki, więc szukają najlepszej stopy procentowej.

Ale pamiętaj, te wskaźniki są dość niskie – nigdy się na nich nie wzbogacisz. I to jest w porządku! Konto oszczędnościowe nie jest inwestycją. To poduszka na te czasy, kiedy życie zadaje ci niesprawiedliwy cios. Pomyśl o tym jak o dodatkowej polisie ubezpieczeniowej – bez całej biurokracji.

Możesz również rozważyć otwarcie konta czekowego i oszczędnościowego, więc masz jedno na wydatki, a drugie na fundusz awaryjny. Niezależnie od wybranej opcji, musisz uważać na wszystkie podstępne sposoby, w jakie banki próbują pobierać od Ciebie pieniądze, takie jak opłaty i minima.

Opłaty to jeden z największych sposobów, w jaki banki żerują na ludziach. W 2019 roku banki pobrały ponad 11 miliardów dolarów opłat za debet w rachunku bieżącym. 1 To szaleństwo!

Dlatego musisz szukać kont z niskimi lub zerowymi opłatami. Większość ludzi schyliła głowy, szurała nogami i powiedziała: „Cóż, opłaty to tylko część bankowości. Nie! Oni nie są! To Twoja szansa, aby zająć stanowisko, odmawiając współpracy z bankami, które obciążają swoich klientów śmiercią.

I upewnij się, że nigdy nie wnosisz miesięcznej opłaty. Wtedy bank traktuje ciężko zarobione pieniądze jako „zapłatę za udostępnienie Ci konta. To tak, jakby poprosić głodnego 3-latka, żeby pilnował słoika z ciasteczkami – niczego nie pilnuje, zjada wszystkie ciasteczka!

MinimumKiedy klienci dokonują depozytów, banki faktycznie pożyczają te pieniądze innym osobom i czerpią zyski z odsetek od tych pożyczek. (Pieniądze, które otrzymujesz z wypłaty, to zwykle depozyt innego klienta, ponieważ bank już pożyczył Twoje pieniądze).

Im więcej pieniędzy masz na koncie, tym więcej bank może pożyczyć i tym większy zysk. Dlatego niektóre banki wymagają utrzymywania minimalnego salda.

Minimalne kwoty zależą od banku i często od rodzaju konta. Nierzadko zdarza się, że konto oszczędnościowe ma minimum 300 USD, a konta czekowe mają minimum 1000 USD.

Teraz, jeśli nie możesz utrzymać minimum na swoim koncie lub jeśli jesteś jednym z 78% Amerykanów żyjących od wypłaty do wypłaty, bank nie zamknie konta. Zamiast tego zaatakują cię opłatą za 5–35 $ „poniżej minimum. Opłaty te są całkowicie niepotrzebne i na szczęście łatwe do usunięcia. Wiele banków oferuje darmowe konta czekowe bez wymagań dotyczących minimalnego salda, więc znajdź jedno z nich i używaj go zamiast tego!

Inną opcją jest współpraca z bankiem, który daje Ci wybór z kontem czekowym: albo utrzymuj minimum na koncie, albo ustaw regularne bezpośrednie wpłaty. Dzięki tej opcji możesz mieć na koncie mniej niż 1000 USD, ponieważ bank wie, że nadchodzi kolejny depozyt.

Dokumentacja

Każdego dnia ludzie próbują otwierać konta, używając fałszywych informacji. To oszustwo! To źle, a jeśli ci się to przydarzy, będzie to wielki koszmar. Dlatego musisz chronić się przed kradzieżą tożsamości.

Ale czy wiesz, że banki również muszą chronić się przed kradzieżą tożsamości konsumentów? Ten rodzaj oszustwa kosztuje ich mnóstwo pieniędzy. Kiedy więc otwierasz konto – nawet jeśli korzystasz z bankowości internetowej – będziesz potrzebować dokumentacji potwierdzającej, że jesteś tym, za kogo się podajesz.

Będziesz także potrzebować dokumentów dla każdej innej osoby, której nazwisko będzie się znajdować na koncie, np. Współmałżonka lub dyrektora (to jest osoba, która udzieliła Ci pełnomocnictwa, a nie osoba z liceum).

Jeśli prowadzisz bankowość osobiście, musisz mieć przy sobie wszystkie te dokumenty, aby bankier mógł umieścić Twoje dane w swoim systemie. Bankowość internetowa działa w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że to Ty przesyłasz dokumenty na stronę banku.

Dowód osobisty lub paszportTo najłatwiejszy sposób, aby bank dowiedział się, że masz legitymację. Większość ludzi korzysta z prawa jazdy, ale możesz również użyć paszportu lub dowodu osobistego wydanego przez państwo.

Paszporty przydają się również, gdy zakładasz konto dla swojego dziecka, które ma mniej niż 18 lat. Ale jeśli nigdy nie zabrałeś swojego dziecka z kraju – czyli większości rodziców, ponieważ takie wakacje są drogie – to w porządku!

Wystarczy zapytać bank, jakie dokumenty przynieść dla juniora – zwykle wystarczy akt urodzenia lub karta Ubezpieczenia Społecznego. Śmiało i przynieś również swój dowód tożsamości, jeśli twoje imię i nazwisko ma być na koncie.

I upewnij się, że twoje dziecko wie, jak jesteś z niego dumny, że jest na tyle odpowiedzialny, by mieć własne konto bankowe! To duży krok dla nich i dla ciebie – w końcu teraz możesz ich nauczyć, jak mądrze korzystać z pieniędzy i banku.

Potwierdzenie adresuW dawnych czasach klienci mogli otwierać konta bankowe tylko wtedy, gdy przynieśli dokument potwierdzający, że mieszkają tam, gdzie twierdzili, że mieszkają. Dzieje się tak, ponieważ banki używają adresów klientów do sprawdzania ich tożsamości i kontaktowania się z nimi.

Ale nowoczesna technologia sprawia, że ​​jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Większość banków – zwłaszcza internetowych – będzie po prostu używać adresu z Twojego dokumentu tożsamości.

Jeśli bank nie wymaga kolejny dowód adresu (co jest bardziej prawdopodobne, gdy otworzysz konto osobiste), będziemy chcieli, aby znaleźć dokument zarówno z nazwą i adresem wydrukowanym na nim. Może to być najem, rachunek za media lub oficjalna poczta (nie niechciana poczta zaadresowana do „Aktualnego mieszkańca).

Inne dane osoboweWiększość banków prosi o dodatkowe informacje, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, indywidualny numer identyfikacyjny podatnika i data urodzenia, aby ułatwić identyfikację. Mogą też potrzebować numeru telefonu lub adresu e-mail, aby móc szybko i łatwo skontaktować się z Tobą i podać informacje o koncie.

Ale bądźmy szczerzy. Przeważnie będą wysyłać ci oferty kart kredytowych na śmieci, które przyniosą im pieniądze, wciągając cię w długi. Te oferty nie pomogą, więc zrezygnuj z nich, kiedy tylko możesz.

Pamiętaj, że różne banki mają różne zasady dotyczące danych osobowych. Jeśli masz pytania, zapytaj bezpośrednio bank o jego wymagania – nie tylko zgaduj.

pieniądze

Po wybraniu konta i zebraniu dokumentów musisz zaokrąglić trochę gotówki na depozyt. W końcu konto bankowe pomaga oszczędzać i wydawać pieniądze, więc nie ma sensu otwierać konta, na którym nie ma nic.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy dosłownie nie masz pieniędzy i zaczynasz nową pracę, która wymaga bezpośredniego wpłaty. W takim przypadku będziesz potrzebować banku, który nie wymaga salda otwarcia.

Jeśli musisz skorzystać z tej opcji, pamiętaj, że bank oczekuje, że wkrótce zaczniesz wpłacać pieniądze na konto. Jak wczoraj. Potrzebujesz więc stałej pracy, ubezpieczenia społecznego lub innej formy dochodu.

W przeciwnym razie zgadłeś – więcej opłat. Możesz nawet być winien pieniądze w banku, zanim cokolwiek wpłacisz na konto!

Kręgosłup

Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz zabrać do banku, a jest nią możliwość powiedzenia „Nie! Wiele banków próbuje namówić klientów do produktów, które są dla nich nieodpowiednie, ponieważ w ten sposób zarabiają mnóstwo pieniędzy. Banki zarobiły 233 miliardy dolarów w 2019 roku! 3 A w większości pochodziły z odsetek od kredytów i kart kredytowych. Tłumaczenie: Banki żywią się długiem – co jest dokładnie tym, co szkodzi finansowo.

Jeśli wchodzisz do banku, aby otworzyć konto czekowe, spodziewaj się, że bankier spróbuje skłonić Cię do zarejestrowania się w celu uzyskania karty kredytowej lub innego produktu dłużnego. Tak łatwo jest wyjść z kawałkiem plastiku, limitem wydatków wynoszącym 5000 USD i stopą procentową w wysokości 18%, ale nie rób tego!

Bo jak tylko to zrobisz, ten bankier zaciera ręce, szczerząc się jak opos, ponieważ wie, że te odsetki za kilka miesięcy kopną i przyniosą mu dużą, grubą premię.

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powtórzymy: te firmy to drapieżniki! Musisz znać swoje rzeczy, żeby cię nie wykorzystali. Obejmuje to możliwość odmawiania rzeczy, których nie potrzebujesz.

Po prostu otwórz potrzebne konto i zaufaj sobie, że przejmujesz kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Jeśli potrzebujesz pomocy, wypróbuj EveryDollar. Ta bezpłatna aplikacja ułatwia budżetowanie i śledzenie wydatków – dzięki czemu możesz zacząć wygrywać za swoje pieniądze.

Nowa opcja

Otóż ​​to! Gdy już zbierzesz wszystkie te rzeczy (plus wszelkie dodatki, o które prosi bank), możesz otworzyć konto.

Pamiętaj tylko, że w większości banków otwarcie konta otwiera również wiele drzwi do zrujnowania Twojej finansowej przyszłości w pośpiechu. W końcu konto może być darmowe, ale te banki nadal będą na tobie zarabiać. Będą naliczać nieuczciwe opłaty i wysyłać obskurne oferty kart kredytowych, które brzmią dobrze – dopóki nie będziesz zadłużony w wysokości 20 000 USD i nie będziesz w stanie znaleźć wyjścia.

Dlatego tworzymy Gazelle, nową usługę bankowości internetowej, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Z Gazelle będziesz cieszyć się brakiem opłat, pełnym dostępem online do swojego konta i obsługą klienta od prawdziwych ludzi . Nawet lepiej? Nigdy nie zaciągniemy na Ciebie długu!

Dołącz do listy oczekujących na wersję beta Gazelle już dziś, a wkrótce będziesz współpracować z bankiem, który pracuje dla Ciebie – tak, jak powinien.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy