Czy Bitcoin Mining jest opłacalny w 2020 roku?

17 lutego 2021

Bitcoin, który po dekadzie nadal dominuje na rynku kryptowalut, przyciąga uwagę ze względu na wzrost ceny i wartości. Nazwane najlepszym aktywem inwestycyjnym dekady, zwroty z Bitcoin za rok 2020 przewyższyły zwroty z tradycyjnych instrumentów, takich jak złoto i akcje. Jednym ze sposobów uzyskania dostępu do tej kryptowaluty jest wydobywanie Bitcoinów.


Co to jest Bitcoin Mining?

Wydobywanie bitcoinów to proces zapewniania mocy obliczeniowej do rozwiązywania problemów matematycznych i otrzymywania za to nagród w postaci tokenów. Ponieważ Bitcoin nie ma żadnych scentralizowanych uprawnień, transakcje są sprawdzane za pomocą mechanizmu konsensusu. Wydobywanie odnosi się do procesu otrzymywania nagród w postaci tokenów Bitcoin.

Górnicy razem zapewniają moc obliczeniową do weryfikacji transakcji. Po tym, jak górnicy uznają transakcję za ważną, górnik, który rozwiązał problem, otrzymuje nagrodę w postaci Bitcoinów. Ten proces jest znany jako wydobywanie. Komputery lub systemy sprzętowe, które rozwiązują problemy obliczeniowe, nazywane są górnikami.

Odkąd popularność Bitcoina gwałtownie wzrosła, liczba graczy wykonujących proces wydobywania wzrosła. Stąd pytanie, które zyskało na znaczeniu w 2020 r .: „Czy wydobywanie bitcoinów jest opłacalne?


Bitcoin Mining w 2020 roku

Cóż, kilka czynników zmieniło się od 2009 roku, roku wynalezienia Bitcoina. W 2009 roku tylko garstka osób wydobywała na swoich komputerach Bitcoin i czasami z czterech stron swoich domów. Wraz ze wzrostem znaczenia Bitcoin, firmy i osoby zaangażowane w działalność związaną z wydobyciem bitcoinów wzrosły.

Rosnąca liczba uczestników powodowała trudności w rozwiązywaniu problemów matematycznych. W konsekwencji górnicy zwrócili się w stronę zaawansowanych systemów sprzętowych. Komputery zostały zastąpione przez jednostki przetwarzania grafiki (GPU) i układ scalony specyficzny dla aplikacji (ASIC). Zaawansowane systemy sprzętowe umożliwiły zwiększenie prędkości, a następnie zwiększenie możliwości nagród w bitcoinach.

Korporacje i firmy zaczęły budować platformy specjalnie dedykowane do wydobywania bitcoinów. Nowe metody, takie jak wydobywanie puli i wydobywanie w chmurze, również zaczęły zwiększać moc zasobów dla zysku z wydobywania bitcoinów.

Ponadto kolejnym czynnikiem, który zmienił się od 2009 r., Są nagrody w bitcoinach przyznawane za blok. Początkowo liczba nagród Bitcoin na blok wynosiła 50 BTC. Po każdych 4 latach nagrody dzielą się na pół. Podczas gdy w 2016 r. Bitcoiny nagrodzone za blok wyniosły 12,5, w maju 2020 r. Podzieliły się na pół do 6,25. Cóż, w 2020 roku pytanie, czy nadal możesz wydobywać bitcoiny, brzmi: tak, ale czy wydobywanie bitcoinów jest tego warte? Chociaż wydobywanie bitcoinów może być opłacalne, czasami wymiana ich na inną walutę może przynieść wartość. Na przykład możesz rozważyć wymianę bitcoinów na ethereum .


Czy Bitcoin Mining jest opłacalny?

Przy obrocie Bitcoinami na poziomach zbliżonych do 12000 $ ktoś może się zastanawiać, czy wydobywanie bitcoinów jest opłacalne? Cóż, wydobywanie Bitcoinów może być opłacalne, ale są z tym związane. Oto kilka czynników, które górnicy muszą wziąć pod uwagę:

 • Poziom trudności – wraz ze wzrostem liczby sprzętu, poziom trudności zaczął rosnąć. Innymi słowy, im wyższa trudność, tym trudniej jest pojedynczemu górnikowi zdobyć nagrody. Aby spojrzeć na to z perspektywy, rozważ to – na początku Bitcoin stopa trudności wynosiła 1, a teraz w 2020 roku jest to prawie 17 bilionów.
 • Nagrody za wydobycie – jak wspomniano wcześniej, co 4 lata nagrody za wydobycie są zmniejszane o połowę przez sieć Bitcoin. W 2020 roku będą to 6,25 BTC, aw 2024 roku nagrodą będzie 3,125 BTC. Co więcej, liczba Bitcoinów jest ograniczona i wynosi 21 milionów, po czym nowe Bitcoiny nie będą produkowane. Sprzęt – w przeciwieństwie do wczesnych lat wydobywanie bitcoinów nie jest opłacalne, jeśli odbywa się je z komputera w domu. Specjalistyczny sprzęt sprzętowy, taki jak ASIC, jest niezbędny, aby zwiększyć możliwość uzyskania nagród Bitcoin. Jednak ustawienie platformy wydobywczej zaczyna się od około 3000 USD, a górnicy wydają również aż 10000 USD, aby przekształcić je w zyski. Koszty energii elektrycznej – sprzęt i sprzęt ustawiony do wydobywania bitcoinów zużywają sporo energii, aby działać przez całą dobę. Po zakupie sprzętu i ustawieniu platformy górnik ponosi powtarzające się koszty energii elektrycznej. Koszty energii elektrycznej całkowicie zależą od lokalizacji, w której ustawiłeś platformę górniczą. Należy jednak pamiętać, że w stanach z wyższymi stawkami za energię elektryczną koszt wydobycia jednego bitcoina wynosi aż 6000 USD. Łączenie basenów – w obecnym scenariuszu pojedynczy górnik z małą platformą górniczą ma mniejsze szanse na przekształcenie go w dochodowe przedsięwzięcie. Alternatywnie mogą dołączyć do puli wydobywczych lub zarejestrować się w chmurze, a Twoje nagrody zostaną rozdzielone zgodnie z Twoją inwestycją.
  Ile zarabiają górnicy bitcoinów?

  Jeśli zastanawiasz się, ile mogę zarobić na wydobywaniu Bitcoinów, zależy to od wielu czynników, w tym Twojej lokalizacji, sprzętu sprzętowego, szybkości mieszania, kosztów energii elektrycznej w Twoim stanie itp.

  W Internecie dostępne są kalkulatory wydobywcze, dzięki którym możesz dodać swoje współczynniki i wyświetlą wyniki zysków, które można wygenerować dziennie.


  Uwagi końcowe

  W tym artykule omówiliśmy, że wydobywanie bitcoinów jest opłacalne w roku 2020, biorąc pod uwagę różne czynniki. W międzyczasie kryptowaluta z każdym mijającym dniem zyskuje popularność.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy