Dlaczego REIT nie są odporne na krach rynkowy

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

Na nieruchomości komercyjne mocno ucierpi COVID-19 i prawdopodobna recesja.

Właściciele nieruchomości komercyjnych w ciągu najbliższych sześciu miesięcy przeżyją jeden z najbardziej niepewnych okresów w historii, a inwestorzy zaczynają zwracać na to uwagę. Niektóre pozornie bezpieczne fundusze inwestycyjne (REIT) odnotowały spadek ich akcji o 50% lub więcej, gdy rynek zdaje sobie sprawę, że tysiące firm zamknie sklep i przestanie płacić czynsz z powodu pandemii COVID-19.

Widzieliśmy, jak REIT w centrach handlowych, takich jak Simon Property Group (NYSE: SPG) i Brookfield Property REIT (NASDAQ: BPYU) spadły do ​​tej pory o 61% i 50,9% w 2020 r. REIT z hoteli, jak Host Hotels & Resorts (NYSE: HST) i Apple Hospitality REIT (NYSE: APLE) spadły odpowiednio o 39,2% i 44,3%. REIT miał być bezpiecznym miejscem do lokowania pieniędzy, nawet w okresie spowolnienia gospodarczego, więc co się stało?

Źródło obrazu: Getty Images.

Spójrz na klientów końcowych

Ostatecznie REIT nie są lepsze niż konsekwencja osób lub firm, które płacą rachunki. Jeśli centra handlowe są puste, Simon Property Group i Brookfield Property REIT mają kłopoty. A jeśli hotele są puste, Host Hotels i Apple Hospitality będą na tej samej łodzi. To samo można powiedzieć o każdej branży, której służą REIT-y.

To, co sprawia, że ​​pandemia COVID-19 jest wyjątkowa, to fakt, że powoduje ona skorelowany spadek koniunktury w prawie każdej firmie. Hotele są puste, centra handlowe zostały zamknięte, aw przyszłym roku mogą zostać zamknięte miliony małych firm. Karen Mills, była szefowa Small Business Administration, powiedziała ostatnio, że 20% do 30% małych firm może upaść „nawet w dobrym scenariuszu.

Te firmy ostatecznie płacą czynsz właścicielom centrów handlowych, organizują podróże służbowe i zatrzymują się w hotelach. Kiedy zawodzą masowo, z pewnością będzie to miało druzgocący wpływ na powiązane REIT-y.

REIT-y Catch-22 znajdują się w środku

Nie do pozazdroszczenia, w jakiej znajdują się REIT-y, jest to, że stanowią one część problemu dla małych firm. Czynsz to jeden z największych wydatków, jakie ponoszą restauracje, detaliści i wiele małych firm. Mogą być w stanie zwolnić pracowników i przestać zamawiać surowce, ale czynsze rosną nawet wtedy, gdy nakazuje się zamknięcie działalności.

Wyzwanie polega na tym, że te małe firmy nie mają takiego rodzaju poduszki pieniężnej, jaką często robią spółki notowane na giełdzie, aby płacić rachunki w okresie spowolnienia. Mills powiedział, że małe firmy mają średnio tylko 27 dni gotówki w kasie, a restauracje średnio zaledwie 17 dni. Dwa miesiące bez działania mogą doprowadzić do bankructwa, zanim się zorientujesz.

REIT może albo zmusić te firmy do wycofania się z biznesu, albo obniżyć lub znieść czynsz, gdy działalność jest powolna. Jeśli zmuszą firmy do wycofania się z biznesu, jest mało prawdopodobne, że znajdzie się chętny najemca chętny do obsadzenia wakatu, biorąc pod uwagę dzisiejsze tło gospodarcze. Ale jeśli obniżą czynsz, przepływy pieniężne REIT-ów (i dywidenda) spadną w krótkim okresie. Bez względu na to, co robią, REIT-y przegrywają.

Spodziewaj się dużych zakłóceń w REIT w 2020 roku

Są to czasy bezprecedensowe dla wszystkich firm, ale REIT ukazują pewne podstawowe rodzaje ryzyka, których inwestorzy zwykle nie biorą pod uwagę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy może dojść do masowej upadłości firm, co zrujnuje przepływy pieniężne i dywidendy z REIT-ów. Patrząc na sektor, inwestorzy powinni zrozumieć, skąd pochodzą podstawowe przepływy pieniężne REIT, ponieważ niektórzy właściciele nieruchomości mogą nie mieć tak solidnych podstaw, jak się kiedyś wydawało.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy