Dlaczego Twoja zdolność kredytowa ma znaczenie

17 lutego 2021
Category: Ocen Kredytowych

Podziel się tą stroną

 • Facebook
 • ŚwiergotPołączoneKiedy ubiegasz się o kredyt, ubezpieczenie, usługę telefoniczną, a nawet wynajmujesz mieszkanie, dostawcy chcą wiedzieć, czy ryzykujesz. Korzystają z ocen kredytowych, aby pomóc im podjąć decyzję.

  Ocena kredytowa to liczba. Wysoka ocena kredytowa oznacza, że ​​masz dobry kredyt. Niska ocena kredytowa oznacza, że ​​masz zły kredyt. Wyższy wynik oznacza mniejsze ryzyko i większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz produkt lub usługę – albo zapłacisz za nią mniej.

  Oto, jak to działa: pożyczkodawcy pobierają informacje z raportu kredytowego, takie jak historia płatności rachunków, jak długo masz rachunki, niespłacone zadłużenie i czynności windykacyjne. System punktacji przyznaje punkty za każdy czynnik, co pomaga przewidzieć, kto z największym prawdopodobieństwem spłaci dług. Łączna liczba punktów – ocena kredytowa – pomaga przewidzieć prawdopodobieństwo, że spłacisz pożyczkę i dokonasz płatności na czas.

  Oceny zdolności kredytowej można używać na różne sposoby. Oto kilka przykładów.

  Firmy ubezpieczeniowe mogą wykorzystywać informacje z raportu kredytowego, wraz z innymi czynnikami, do przewidywania prawdopodobieństwa zgłoszenia roszczenia ubezpieczeniowego i kwoty, o jaką możesz się ubiegać. Biorą pod uwagę te informacje przy podejmowaniu decyzji, czy wykupić ubezpieczenie i ile będzie pobierać.

  Firmy użyteczności publicznej wykorzystują oceny kredytowe, aby zdecydować, czy nowy klient musi złożyć depozyt za usługę. Dostawcy telefonów komórkowych i właściciele lokali również wykorzystują wyniki przy rozważaniu nowego klienta lub najemcy.

  Różne firmy mają różne systemy oceniania, a wyniki mogą opierać się nie tylko na informacjach zawartych w raporcie kredytowym. Na przykład, gdy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, system może wziąć pod uwagę kwotę zaliczki, całkowity dług i dochód.

  Aby poprawić swoją zdolność kredytową, skup się na terminowym regulowaniu rachunków, spłacie zaległych sald i unikaniu nowych długów.

 • Dodaj nowy komentarzKomentarze

  Dobra okazja, spójrz teraz na Dish Network i zobacz, czy grają zgodnie z zasadami. Mogę Ci powiedzieć, że NIE

  jeśli czyjaś zdolność kredytowa ma tak duże znaczenie, dlaczego nie możemy jej uzyskać – możemy otrzymać raporty, ale nie wynik!

  Gdybyś powiedział to kilka lat temu, tak jak w 2011 roku, naprawdę uważałbym, że ten artykuł jest prawdziwy. Jedyna prawda jest taka, że ​​im wyższa liczba, tym większa szansa, że ​​firma Ci to zapewni. Zgodnie z Twoim doświadczeniem w terminowym regulowaniu rachunków, tak, to dobrze, a Twój kredyt jest rozliczany w zależności od rodzaju kredytu. Nie każdy kredyt buduje Twój wynik. Na przykład: Ciągle słyszymy, że samochody zwiększają Twój kredyt. Przyniosłem nowy samochód z salonu. Zapłaciłem na czas zgodnie z ustaleniami, a mój kredyt wzrósł tylko o około 30 punktów w ciągu siedmiu lat. Pod koniec pożyczki firma finansująca auto zgłosiła do biur kredytowych, że jestem przeterminowany o 30 dni. Skontaktowałem się z firmą finansową i biurem kredytowym telefonicznie i listem poleconym. Mój wynik spadł o ponad 100 punktów, gdy ten incydent miał miejsce po raz pierwszy.Krótko mówiąc, firmy finansowe nie uważają, że powinny być pociągane do odpowiedzialności, ponieważ to ich błąd zapoczątkował ten łańcuch wydarzeń. Biura kredytowe zachowują się tak, jakby nie mogły dokonywać korekt. Wszystko, co wiem, przyjdzie 22 września 2016 r. Jeśli to nie zostanie poprawione, będę ścigać to w sądzie. Z taką sytuacją mam do czynienia od marca 2016 roku i starzeje się.

  Zrobili to samo dla mnie, Frank. idź po to. To prawie tak, jakby chcieli, aby każdy miał zły kredyt. Od miesięcy próbuję kupić dom, nikt nie da mi pożyczki z powodu spóźnionej płatności samochodu mojej córki. nie mój samochód, ale jej. augh. Teraz utknąłem z wysokim czynszem, kiedy naprawdę mogłem kupić po niższej cenie.

  To wszystko gra. Jest to sposób na skłonienie Cię do zakupu produktu, który sprzedają.

  Mam dobrą zdolność kredytową. Nie rozumiem tylko, dlaczego chcą, abyś miał więcej niż jedną kartę kredytową. Płacę co miesiąc w całości. Credit Karma ma lepszy wynik niż mój bank. Nadal jest powyżej średniej. Jedyną rzeczą, którą mam wyższy wynik, są zamknięte konta. i mam tylko jedną kartę kredytową, której prawie nie używam. Dlaczego powinienem ubiegać się o drugi, z którego w ogóle nie skorzystam. Zdezorientowany tym wszystkim. Nie mam żadnych pożyczek, kredytu hipotecznego i jeżdżę 16-letnim samochodem. Mam nadzieję, że to nie minie wcześniej. To jest Subaru i ma na nim 73 000 mil. Czy jestem szalony, żeby nie dostać kolejnej karty. Ocena kredytowa w banku wynosi 751.

  To właśnie nazywam bogatszymi i biedniejszymi przynętami kapitalizmu. Chcą, żebyś zdobył kolejną kartę (przynętę), abyś mógł wydać więcej. Dlatego przesuwaj granice swojej stabilnej odpowiedzialności finansowej. Wszystko po to, aby uzyskać lepszy numer. NAPRAWDĘ. Ten kraj jest frajerem, którego obywatele mają wydać i miejmy nadzieję, że nie uda mu się spłacić twoich rachunków. To właśnie zrobi druga karta kredytowa.

  Nie ubiegałbym się o kolejną kartę kredytową, użyłbym tej, którą masz, i aby to zrobić, umieszczaj miesięczne rachunki na tej jednej karcie kredytowej i opłacaj je co miesiąc zamiast firmy, którą normalnie płacisz za ten rachunek.

  Mam około 3 kart kredytowych: jedną do dokonywania bardziej ryzykownych zakupów (ochrona przed oszustwami o wartości 0,00 USD) z niskim limitem wydatków, bank na wschodnim wybrzeżu i bank na zachodnim wybrzeżu. Jeśli jedna z moich kart kredytowych zostanie splątana z oszustem lub nieuczciwymi opłatami i problem wymknie się spod kontroli, mogę łatwo anulować jedną kartę bez szkody dla mojego normalnego wzorca wydatków ani zdolności kredytowej. Co miesiąc spłacam również 100% rachunków z mojej karty kredytowej. Lukier na torcie na dwie moje karty; zapewniają mi częste aktualizacje mojej oceny kredytowej BEZPŁATNIE, tylko za posiadanie ich karty. Żadna karta nie ma rocznej opłaty.

  FrankNittyII Mam nadzieję, że wszystko załatwisz. Powodzenia w sądzie. Są sztywniakami, gdy mają rację. Walcz z nimi, bo myślą, że nic nie zrobisz. To nie jest w porządku, co ci zrobili. Najlepsze życzenia z tej walki.

  Ta ocena zdolności kredytowej to kolejny sposób na podniesienie cen dóbr trwałych, których każdy potrzebuje do życia. Dlaczego nie dać mi domu za rozsądną cenę, na jaką mogę sobie pozwolić. W ten sposób pożyczkodawca zarabia więcej pieniędzy, a ja mam pewną, rozsądną pożyczkę mieszkaniową na długie lata. Po prostu myślę wstecz.

  Zgadzam się ze wszystkimi zamieszczonymi komentarzami.

  Jak mogę zawdzięczać zakupy dokonane w stanie, w którym nigdy nie byłem. Czy firma kredytowa jest regulowana w celu potwierdzenia firm, które twierdzą, że jesteś im winien pieniądze. Czy możemy otrzymać kopię paragonu z podpisem? Dlaczego kwota należna po ostatniej płatności różni się od kwoty należnej agencjom windykacyjnym?

  W tym artykule FTC opisano, jak zakwestionować błąd w wyciągu z karty kredytowej.

  Próbowałem skonsolidować moje CC w jednej płatności, stałem się niepełnosprawny i musiałem polegać na CC w zakresie jedzenia i mieszkania, mój wynik CK jest w doskonałej strefie. Płacę znacznie więcej niż minutę, próbując zmniejszyć kwotę. Nie mogę tego dostać od nikogo, nigdy w życiu nie miałem złych kredytów. Nigdy nie spóźniłem się w ciągu 45 lat, kiedy Iv’e miał kredyt i 125 000 dolarów kapitału własnego. Dochód mojej żony był tym, co zgłoszono tylko z powodu niepełnosprawności. Mam również portfel akcji o wartości 1000 i kolekcję monet, odkąd byłem chłopcem od papieru, który wie, ile jest w tym 1000 USD. Mam nadzieję, że zostawię dzieciom. Uważam, że nie pożyczają pieniędzy ze względu na niskie stopy procentowe. Są chciwi, koniec końców!

  Zawsze myślałem, że FCRA jest narzędziem, które może być użyte przez rząd do nadzorowania tych oszukańczych praktyk pożyczkowych stosowanych przez korporacje. Nie sądzę, żeby to się działo.

  Powiedziałeś, że instytucja kredytowa korzysta z naszej historii kredytowej, podobnie jak z historii płacenia rachunków. To nie w porządku, czy kiedykolwiek spojrzałeś na swoją historię kredytową i zadałeś sobie pytanie, gdzie jest Comcast, Entergy, miesięczny czynsz i inne rachunki, które płacisz co miesiąc [To jest raportowanie historii kredytowej połączeń] Credit Corp.don, t nie zgłasza żadnego z powyższych [Dlaczego] Więc jak to może, że raport firmy kredytowej jest prawidłowy? I umieścili na głos informacje Wrong i inni, aby powiedzieć, że jesteś im to winien. W ten sposób powstrzymują firmy przed zakładaniem, a nawet eliminują je z biznesu.

  Twój raport kredytowy przedstawia historię dokonywania płatności za pomocą kart kredytowych i pożyczek. Firmy mogą zgłaszać historię kredytów, pożyczek i płatności jednej lub kilku firmom sporządzającym raporty kredytowe.

  Twoje raporty kredytowe mogą obejmować:

  • listę firm, które udzieliły Ci kredytów lub pożyczek
  • łączną kwotę każdego kredytu lub limitu kredytowego dla każdej karty kredytowejjak często terminowo spłacałeś kredyt lub pożyczki oraz kwotę, którą zapłaciłeśwszelkie nieodebrane lub opóźnione płatności oraz złe długiSystem wypycha karty kredytowe, ponieważ są to pożyczki o wysokim oprocentowaniu, a natura umowy odnawialnej polega na tym, że naprawdę łatwo jest kupić więcej, niż gdybyś musiał najpierw zaoszczędzić pieniądze.

   Byłoby lepiej dla konsumentów, gdyby banki udzielały większej liczby kredytów o stałym oprocentowaniu i liczyły Twoją wiarygodność na podstawie tego, w jaki sposób płacisz rzeczywiste rachunki, takie jak mieszkanie i media, czy listy od lokalnych firm. Wyższe stawki dla banków pozwoliłyby im płacić więcej na kontach oszczędnościowych, więc zadłużenie byłoby przeznaczone na nadzwyczajne zakupy.

   Bogaci kontra biedni. To jest pytanie, czy ktoś ma pieniądze, czy nie.

   Mam dobry kredyt, możesz mieć więcej niż jedną kartę, na przykład sklepy internetowe z odzieżą (lub w jakimkolwiek miejscu), które wydają kartę główną lub wizę, a nie kartę sklepową. Kupuję sweter lub spódnicę raz lub dwa razy w roku, nie kupuję ich SPRZEDAŻY. chyba że możesz dostać sztuki za więcej niż 75% zniżki, i tak spłacaj kartę pod koniec każdego miesiąca – to podtrzymuje cykl. Uważam, że są to przepisy przeciw drapieżnym pożyczkom, a jeśli znajdziesz się w problemie, upewnij się, że zajmujesz się tym problemem, dopóki nie będziesz mógł zrobić nic innego. Dzięki temu pożyczkodawcy pozostają w centrum uwagi – pociągnij ich do odpowiedzialności – możesz i zrobisz różnicę.

   Mam długoterminowy problem z ekwiwalentem. Mają dużo błędów w moim raporcie kredytowym. Rzeczy, których nigdy nie miałem. Próbowałem to zakwestionować, odkąd dowiedziałem się 3 lata temu. Wciąż problem. Dlaczego muszę płacić za błędy innych ludzi. Ci ludzie nie potrafią czytać. I nigdy nie nazywaj swojego dziecka tym samym imieniem, co w przypadku juniora – seniora. Chcę, żeby uwierzyli w to, czym było, zanim popełnili błąd.

   Jak to się dzieje, że biuro informacji kredytowej może zgłosić błędne informacje w czyimś raporcie i pozwolić tej osobie wziąć pod uwagę długi kredytowe, które nie są moje, i nie muszą tego naprawiać i przywracać mojego kredytu do tego, co jest, zanim wszystkie te rzeczy zostaną uznane za moje . Naprawdę? Kto płaci za błędy innych ludzi?

   Ten artykuł FTC o bezpłatnych raportach kredytowych mówi, co możesz zrobić, jeśli zauważysz błędy lub pomyłki w swoim raporcie kredytowym.

   Zgodnie z ustawą o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej zarówno firma sporządzająca sprawozdania kredytowe, jak i dostawca informacji (osoba, firma lub organizacja, która przekazuje informacje o tobie firmie konsumenckiej) są odpowiedzialni za poprawienie niedokładnych lub niekompletnych informacji w Twoim zgłoszeniu. Aby w pełni skorzystać ze swoich praw wynikających z tego prawa, skontaktuj się z firmą sporządzającą raporty kredytowe i dostawcą informacji.

   Przez lata zawsze sprawdzałem swoje raporty kredytowe (mam 60+). W moim raporcie kredytowym znajdowałem błędy w co najmniej 25% przypadków, kiedy byłem aktywny zawodowo. Prawie zawsze uważałem, że naprawianie błędów jest łatwe. W przypadku niezbyt miłych rzeczy w raporcie kredytowym, które są prawdziwe, nie zapomnij o swoim prawie do dodania „Oświadczenia konsumenta do przedmiotu naruszającego prawo, aby wyjaśnić okoliczności.

   Niektóre znalezione błędy to prawo jazdy innej osoby, błędne wersje mojego nazwiska, „Przesyłka ogólna dla mojego adresu (bardzo obraźliwe) w czasie, gdy byłem w tym samym domu przez ponad 20 lat, konto w odbiorze, itp. Niektóre rzeczy, które zostały poprawione, spowodowały znaczącą zmianę w mojej zdolności kredytowej. Kiedy już to zrobisz, upewnij się, że dokonałeś korekty we WSZYSTKICH 3 biurach. To jest warte twojego czasu.

   Właśnie zostałem powiadomiony, że mój wynik CR zmienił się w dół. Chociaż nadal doskonały, mój obraz finansowy poprawił się tylko dlatego, że niedawno sprzedałem i spłaciłem kredyt hipoteczny na wynajem. W moim „panelu wyników było powiedziane: „Otwarte salda na rachunkach nieruchomości są zbyt wysokie w porównaniu z kwotami ich pożyczek. Osoby, które nie spłacały dużej części swojego kredytu hipotecznego lub innych kredytów na nieruchomości, są bardziej narażone na ryzyko kredytowe niż osoby, które mieć.

   „Co możesz zrobić: w miarę dokonywania miesięcznych płatności za nieruchomości, część niespłaconego salda kapitału jest zmniejszana, co wpływa korzystnie na Twój wynik. Jeśli to możliwe, spłacaj dalsze salda na rachunkach nieruchomości. Z biegiem czasu będzie to również miało pozytywny wpływ na swój wynik .

   Wydaje się, że jest to absurdalna koncepcja, ponieważ nie bierze pod uwagę kapitału własnego w nieruchomości, wielkości spadku ceny itp., Że terminowa spłata kredytu mieszkaniowego jest w pełni zgodna z oczekiwaniami kredytodawcy hipotecznego i kredytobiorcy hipotecznego, oraz w pełni wykazuje solidne zarządzanie kredytami. Zwróć uwagę, że wszystkie inne miary kredytowe służą do oceny limitu na podstawie tego, ile wykorzystano, ponieważ wykorzystana kwota jest uznaniowa. W przypadku kredytów hipotecznych kredytobiorca hipoteczny może obniżyć o 50%, ale nadal będzie miał 100% wartości kredytu w pierwszym dniu, z definicji kredytu hipotecznego. To niesprawiedliwie karze każdego, kto ma kredyt mieszkaniowy krótszy niż w połowie okresu spłaty. Jeśli założymy, że algorytm kredytowy jest nastawiony na spłatę kredytu hipotecznego w wysokości 30% w celu zagwarantowania preferowanego ratingu, przy 30-letnim kredycie hipotecznym z 5% odsetkami, to jest 172 miesiąc przed tym, jak zostanie to osiągnięte. DO’mon man!

   Od 16 roku życia ciężko pracowałem i zawsze płaciłem rachunki na czas lub w całości. W miarę postępów w mojej karierze ustawiłem płatności automatyczne tak nigdy się nie spóźniałem, że nawet na HELOC podpisałem kontrakt z moją mamą, aby jej pomóc, a 10 lat + nigdy się nie spóźnia. Wczoraj chciałem choć raz „zaszaleć na komputerze do gier komputerowych za 1097 $ w Best Buy. Pracując zaoszczędziłem pieniądze, ile mogłem, jeszcze w banku, zanim stałem się niepełnosprawny 10+ lat temu, chciałem zrobić CC przy 0% oprocentowaniu 6 mies. Lub w roku, w którym oferowali, skonfiguruj płatność automatyczną po zatwierdzeniu. Mój mąż zawsze robi wszystko, co w mojej mocy, ponieważ nigdy nie kupuję niczego dla siebie, więc jest podekscytowany, ponieważ wie, że nie jestem osobą spontaniczną. Potrzebowaliśmy trochę normalności, ponieważ mieliśmy ponad 4 lata, jeśli mamy trudności z powodu chciwości innych. Oboje porównaliśmy inne miejsca i byliśmy osadzeni na tym jednym komputerze.Nie spał całą noc, przygotowując dla mnie jakąkolwiek okolicę, kiedy się przeprowadzaliśmy i niełatwo było rozpakować. Wiedział, że nie otrzymam aprobaty, jak widział w ppast, ale ku mojemu zaskoczeniu odmówiono mi tego po raz pierwszy od 30 lat. Poza tym, że był zszokowany, rozczarowany, ale mówiąc, że nie chcę być, czuł się gorzej ode mnie (ale nie tak naprawdę), gdy zadzwoniłem, aby potwierdzić zgodę, przedstawiciel obsługi klienta powiedział nie bez wyjaśnienia, po prostu powiedział coś w raporcie kredytowym. Oczywiście poprosiłem o darmowy raport kredytowy, nic nie gwarantuje jego akceptacji i ma w ogóle sens. Aby dodać obrażenia do zniewagi, w zeszłym roku kupiliśmy dwa telewizory od Best Buy, ponieważ nasze inne zepsuły się podczas przeprowadzki do SC. Zapłaciliśmy czekiem, ponieważ zaoszczędziliśmy pieniądze, a moja mama zostawiła mi pieniądze, gdy straciłem ją na raka. Moje rodzeństwo ukradło mi połowę jako jedno z jej życzeń, ale to długa historia.Best Buy stracił klienta, ponieważ pojadę gdzie indziej, ale szok dla mojego zdrowia, który bardzo cierpi, gdy rośnie niepokój, nie jest wart martwienia się o zdolność kredytową. Uważam, że we wszystkich tych reklamach o wiele bardziej podkreślono, że konsumenci martwią się bardziej niż powinni. Życie jest wystarczająco trudne, jeśli nie ma gotówki, nie kupuj, chyba że jest to konieczne. Odsetki od CC są skandaliczne, jeśli nie podwoisz miesięcznych płatności, zarabiają znacznie więcej niż powinno być dozwolone przy APR wynoszącym 24,99%, gdy 1-2% na kontach oszczędnościowych. Oszczędź sobie kłopotów, mniej stresu w życiu zapewni Ci zdrowie. Raz w życiu zapłaciłem za jedzenie na CC, było to trudne, ale się zdarza. Teraz niczego nie potrzebuję, mam mało potrzebnych rzeczy, żadnego luksusu. Jestem uczciwą osobą, której zawiódł każdy system. to był ostatni raz.Świat zmienił się drastycznie i ważne jest, aby cieszyć się tym, co się da, wschody słońca są niesamowite, dając nam kolejny dzień bez zadłużenia lub bliżej jego braku. Powodzenia wszystkim, pokoju i Godspeed!

   Przenieśliśmy moją matkę z powrotem do Stanów z powodów zdrowotnych / względów bezpieczeństwa. Zostawiła samochód z długoterminową leasingiem i próbujemy zdecydować, jak zarządzać długiem, nie niszcząc jej kredytu. Umowa najmu jest zawarta z pożyczkodawcą, który zaznaczy, że nie zezwoli na transport samochodu do stanów (będzie potrzebował samochodu i obecnie płaci za ten w Puerto Rico). Chcemy go tu tylko przywieźć, ponieważ nadal jest winna bankowi 3 lata dzierżawy. Naszą jedyną alternatywą (jak to widzimy) jest zakup samochodu, a następnie wysłanie go. Jakieś zalecenia?

   Od lat płacę terminowo. Mam dom; Spłaciłem samochód, ale mój wynik nadal spada. Miałem 692, co było moim najwyższym; teraz spadłem do 620.

   Wszystkie moje zakupy i historia są tam i wydają się być całe moje. Wciąż nie rozumiem, jak byłoby tak nisko!

   Vonfussed

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy