Jak działają karty kredytowe Cash Back

Jak działają karty kredytowe Cash Back
16 października 2020
Category: Pomocą Karty

Data modyfikacji: 22 września 2020 r

Jeśli jesteś podobny do mnie, a lista zakupów na sezon świąteczny 2019 rośnie z dnia na dzień, możesz zastanawiać się nad kartami kredytowymi typu cash back, o których wszyscy mówią, a których nie masz.

Tak: rób zakupy za pomocą karty kredytowej i otrzymuj więcej gotówki na koncie.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawda?

Karta kredytowa typu cash back lub karta lojalnościowa może być świetnym atutem, ale ważne jest, aby wybrać właściwą. Przedstawiliśmy kilka faktów dotyczących faktycznego działania kart kredytowych typu cash back.

Co to jest karta kredytowa typu cash back?

Karty kredytowe typu cash back zwracają określony procent wydatków (podobnie jak rabat). Typowa stawka za zakupy wynosi od 1 do 2%.

Jeśli na przykład karta ma 1% zwrotu gotówki, zarabiasz 0,01 USD za każdego wydanego dolara i 10 USD za każde wydane 1000 USD.

To popularny rodzaj kart kredytowych z nagrodami. Ponad połowa firm oferujących karty kredytowe z nagrodami będzie miała opcję zwrotu gotówki.

Różne karty oferują różne korzyści, które omówimy poniżej. Dobra karta może pomóc w pokryciu wydatków, zbudowaniu kredytu, a nawet zwiększeniu oszczędności.

Jak działają karty cash back?

Logować się

Zanim wybierzesz kartę i rozpoczniesz proces rejestracji, powinieneś dobrze poznać swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Karty typu cash back są często projektowane z myślą o określonych typach osób, które wydają pieniądze. Na przykład niektóre karty zapewniają zwrot gotówki za każdą podróż. Inni nagradzają Cię za zakupy w określonych sklepach. Karta będzie działać najlepiej dla Ciebie, jeśli jej struktura nagród będzie pasować do Twojego nawyku kupowania.

Gdy będziesz gotowy, aby otrzymać kartę, zarejestruj się tylko na te, które Twoim zdaniem będą konsekwentnie używane. Wysyłanie wielu wniosków o wydanie kart może wydawać się dobrym pomysłem, ale może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej.

Mówiąc o ocenach kredytowych, karty cash back zazwyczaj mają wymóg dotyczący oceny kredytowej. Wiele kart wymaga wysokiego wyniku.

Karty czasami oferują dodatkowe korzyści, gdy zostaną zatwierdzone. Bonus gotówkowy za rejestrację jest powszechnym dodatkiem, ale koniecznie przeczytaj drobny druk. Być może będziesz musiał wydać określoną kwotę w określonym czasie, aby otrzymać bonus. Na przykład Chase Freedom Flex℠ daje 200 $ premii cashback – jeśli wydasz 500 $ w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. Jeśli nie planowałeś wydać tej kwoty w inny sposób, bonusy mogą Cię kosztować więcej, niż byś zaoszczędził!

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie karty z mniejszym bonusem za rejestrację, ale wyższą stałą stopą procentową nagród w postaci zwrotu gotówki.

Roczna stopa procentowa (APR)

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zrozumieć na temat karty kredytowej typu cash back, jest sposób działania jej rocznej stopy oprocentowania lub RRSO.

Obliczenie to będzie podobne do oprocentowania każdej innej karty kredytowej. APR to roczna lub roczna stopa oprocentowania karty. Jeśli możesz spłacać saldo w całości i na czas każdego miesiąca, nie zostaniesz obciążony odsetkami – co jest dokładnie tym, co powinieneś zrobić.

Dwie rzeczy mogą podnieść twoje oprocentowanie na karcie kredytowej typu cash back: na początku wysoki APR na karcie i nawyk utrzymywania salda (nie płacenia w całości) co miesiąc. W zależności od salda i RRSO, odsetki mogą kumulować się tak wysokie, że anulują wszelkie nagrody pieniężne.

A karty cash back z najlepszymi programami nagród zazwyczaj – ale nie zawsze! – mają wyższą niż średnia RRSO. Karty mogą oferować niskie początkowe APR, gdy się zarejestrujesz. Po wygaśnięciu stawki początkowej, bieżąca stopa waha się w przedziale 15–25%.

Jeśli planujesz utrzymać spłatę salda, uzyskasz najwięcej z karty kredytowej typu cash back.

Wiele kart wiąże się z rocznymi opłatami w wysokości od 50 do 100 USD rocznie tylko w celu utrzymania karty. Karty z dużymi opłatami zwykle oferują jednak większe nagrody gotówkowe za zakupy. Aby dowiedzieć się, czy opłata jest tego warta, oblicz, ile prawdopodobnie wydasz i ile gotówki odzyskasz. Kwota zwrotu może być wystarczająco wysoka, aby zrównoważyć opłatę (jeśli na przykład regularnie odwiedzasz sklep spożywczy i robisz zakupy dla rodziny, wydasz dużo). W przeciwnym razie poszukaj karty z niskimi opłatami rocznymi lub bez nich.

Opłaty za opóźnienia w płatnościach również mogą się kumulować i anulować Twoje nagrody. Jeśli na Twojej karcie są wysokie opłaty za opóźnienia, pamiętaj o aktualizowaniu płatności.

Kolejną opłatą, na którą należy uważać, jest opłata za transakcje zagraniczne. Ten można łatwo przeoczyć. Ale zadziała, jeśli podróżujesz za granicę lub robisz zakupy online na międzynarodowej stronie internetowej. Poszukaj kart z niskimi lub zerowymi opłatami za transakcje zagraniczne, jeśli myślisz, że będziesz wydawać gotówkę za granicą.

Zdobywanie punktów

Przechodząc do korzyści – jak uzyskać zwrot gotówki?

Większość kart umożliwia zdobycie „punktów”, które zostaną zamienione na kwotę zwrotu gotówki. Ale specyfika każdej karty jest inna. Oto, czego powinieneś być świadomy.

 • Czapki punktowe. Karty często mają limit lub „limit” liczby punktów, które możesz zdobyć w miesiącu, kwartale lub roku.
 • Zwroty kosztów i dodatkowe korzyści. Możesz natknąć się na kartę, która działa jak karta cash back, ale zamiast tego oferuje zwroty, takie jak karty podarunkowe jako nagrody. Te karty to dobra okazja tylko wtedy, gdy myślisz, że wykorzystasz zwroty.
 • Więcej gotówki za niektóre zakupy. Niektóre karty, takie jak karta kredytowa Capital One® QuicksilverOne® Cash Rewards, zapewniają te same nagrody bez względu na to, co kupisz. Inne, takie jak Chase Freedom Unlimited®, dają dodatkowe nagrody w niektórych kategoriach. Na przykład, dzięki Chase Freedom Unlimited®, otrzymujesz 5% zwrotu gotówki za zakupy spożywcze przez pierwsze 12 miesięcy, na które masz kartę (do 12 000 $ wydanych), a następnie 1,5% nieograniczonej gotówki za wszystkie inne zakupy. Odkryliśmy, że najczęstszymi kategoriami przyspieszonego zarabiania są, co nie jest zaskakujące, artykuły pierwszej potrzeby – gaz i artykuły spożywcze. Popularne kategorie to także restauracje i drogerie. Inne obejmują hotele, linie lotnicze, parkingi i media.
 • Nagrody z karty mogą dotyczyć tylko określonych sklepów, stacji benzynowych, restauracji itp. Idealnie byłoby, gdyby karta przyniosła ci zwrot gotówki w miejscach, w których już jesteś regularny. Nie wydajesz więcej ani inaczej niż w innym przypadku, ale nadal zdobywasz nagrody.
 • Rejestracja online. Jest to aspekt kart kredytowych typu cash back, o którym łatwo zapomnieć. Aby zdobyć przyspieszone nagrody w niektórych kategoriach, musisz zarejestrować swoją kartę online. To samo dotyczy sytuacji, gdy Twoja karta oferuje specjalne tymczasowe promocje. Wypatruj nowych nagród lub promocji, z których skorzystasz, i zarejestruj się przed upływem terminu. Oznacza to, że będziesz musiał uważnie przeczytać korespondencję od wystawcy karty kredytowej!

Stawki zwrotu

Karty kredytowe typu cash back zwracają procent wydanej kwoty. W przypadku większości kart ta stopa procentowa wynosi od 1 do 2%. Ale dzięki różnym kartom cash back masz wiele opcji.

Możesz napotkać następujące struktury stóp zwrotu:

 • Ryczałt. Karta ryczałtowa zapewnia taki sam procent zwrotu gotówki bez względu na to, ile wydajesz i gdzie je wydajesz.
 • Różne stawki dla różnych kategorii wydatków. Niektóre karty oferują „przyspieszony” lub wyższy procent nagród za zakupy w określonych kategoriach. Wyższa stawka to często 5 lub 6%. Może istnieć limit rocznych zarobków w kategoriach o wyższych stawkach.
 • Rotacja kategorii dla wyższych nagród. Niektóre karty, takie jak Chase Freedom Flex℠, „zmieniają” nowe kategorie wydatków / premii co kwartał, aby klienci otrzymywali wyższy (5%) zwrot gotówki. Musisz zarejestrować się lub aktywować kategorię, aby otrzymać dodatkowy zwrot gotówki.
 • Karty o zmiennym oprocentowaniu nie zawsze są lepszą ofertą. Jeśli już planujesz zakup przedmiotów o wyższym oprocentowaniu, karty cash back mogą prowadzić do dużych oszczędności. Ale jeśli wydajesz pieniądze, które zwykle oszczędzasz tylko po to, aby zdobyć nagrody, karta może kosztować więcej, niż zarabia.

Nie chcesz śledzić kategorii z wyższymi nagrodami? Znajdź kartę cash back ze stałą stawką.

Wymienianie punktów

Karty oferują różne sposoby „wypłacenia” punktów po ich zdobyciu. Mogą to być:

 • Wysyłanie czeku.
 • Wysyłanie przelewu na Twoje konto bankowe.
 • Stosowanie nagród do salda karty kredytowej.
 • Otrzymasz kartę podarunkową do popularnego sklepu, takiego jak Amazon.
 • Darowizna na wybraną przez Ciebie organizację charytatywną.

Większość kart pozwala wybrać jedną z dwóch lub więcej opcji. Kiedy będziesz gotowy do wypłaty, możesz przejść do strony internetowej karty lub zadzwonić do centrum obsługi klienta.

Kiedy i jak często otrzymujesz zwrot gotówki? To jest różne. Niektóre karty płacą od razu. Inni płacą, gdy osiągniesz minimalną kwotę, taką jak 20 USD.

Czy nagrody pieniężne mogą wygasnąć? Może. Zapoznaj się z zasadami wygaśnięcia lub przepadku karty, zanim podpiszesz się w przerywanej linii. Kilka kart nie ma daty ważności, co oznacza, że ​​możesz zatrzymać punkty, o ile zachowasz aktywność karty.

Inne karty wymagają wymiany punktów przed ostatecznym terminem, zwykle od jednego do pięciu lat. Jeśli Twoje punkty mają datę ważności, wymieniaj je regularnie – raz w roku lub raz na sześć miesięcy. Twoja karta może oferować sposób na automatyczne zdeponowanie nagród na koncie bankowym, podobnie jak bezpośredni depozyt za wypłatę.

Wymień wszystkie swoje punkty, zanim zamkniesz kartę lub przejdziesz na inną kartę. Możesz zachować aktywną kartę cash back bez częstego jej używania, ale używaj jej przynajmniej raz na kwartał (trzy miesiące), aby zachować ważność nagród.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy