Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej

Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej
16 października 2020
Category: Zastaw Domu

Jeśli zadłużenie na karcie kredytowej sprawia, że ​​jesteś zakładnikiem przyszłości, nadszedł czas, aby raz na zawsze się uwolnić.

Jasne, kuszące jest uwierzyć, że te nagrody, które zarabiasz, są warte szalonych kwot pieniędzy, które wydajesz (1% zwrotu gotówki – naprawdę ?). I oczywiście, możesz spróbować zagrać w grę polegającą na próbach przechytrzenia firmy, otwierając i zamykając konta kart kredytowych, chcąc nie chcąc, w celu uzyskania nagród pieniężnych i korzyści.

Ale jeśli grasz w tę grę wystarczająco długo, ktoś z pewnością zostanie przegranym (i nigdy nie będzie to firma obsługująca karty kredytowe). Porozmawiajmy więc o tym, dlaczego zadłużenie karty kredytowej jest złe.

Dlaczego zadłużenie karty kredytowej jest złe

Wszyscy dorastaliśmy słysząc, że karty kredytowe to tylko sposób na życie. Nasi rodzice nauczyli nas, jak ważna jest ciężka praca, traktowanie innych tak, jak sam chcesz być traktowany, a także używanie karty kredytowej w nagłych wypadkach.

Zawsze zaczyna się niewinnie, prawda? Ale po piątej „sytuacji awaryjnej” w tym miesiącu sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie masz wystarczającej pensji, aby pokryć te sytuacje awaryjne, co powoduje, że masz mało gotówki i dużo stresu, gdy starasz się nadążyć.

Przejmij kontrolę nad swoimi pieniędzmi dzięki BEZPŁATNEJ wersji próbnej Ramsey +.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych nigdy tak naprawdę nie brzmi jak wielka transakcja. Ale po pewnym czasie (i dużych wydatkach) minimalne płatności stają się coraz trudniejsze do spłacenia. I zanim się zorientujesz, masz 10 000 dolarów długu i nie ma nic do pokazania poza pustym kontem bankowym.

Jeśli nie masz karty kredytowej, to świetnie! Żyj za mniej niż zarabiasz i oszczędzaj na to, czego potrzebujesz. Ale posłuchaj: jeśli masz kartę kredytową, czas zacząć planować i rzucić dług na bok – na dobre.

Jakie są inne metody spłaty karty kredytowej i czy działają?

Spójrz, spłata długu nigdy nie jest łatwa. Jest też dużo szumu wokół pomysłu „szybkich sposobów” na pozbycie się długu. Oto prawda: nie ma szybkiego rozwiązania – ale możesz znaleźć sprawdzone, trwałe rozwiązanie, jeśli chcesz zakasać rękawy i zabrać się do pracy.

Przyjrzyjmy się najczęściej reklamowanym sposobom zmniejszenia zadłużenia (i dlaczego należy unikać tych metod – za wszelką cenę):

  • Konsolidacja zadłużenia. Jest to w zasadzie pożyczka, która łączy wszystkie twoje długi w jedną płatność. Brzmi to jak dobry pomysł, dopóki nie odkryjesz, że żywotność twojego długu rośnie, co oznacza, że ​​pozostaniesz zadłużony dłużej. Niska stopa procentowa, która z góry wyglądała tak atrakcyjnie, zwykle rośnie z czasem.
  • Spłata zadłużenia. Firmy spłacające długi to opryszczka świata finansów. Uruchom z tej opcji! Firmy zajmujące się spłatą zadłużenia pobiorą opłatę i obiecają negocjować z wierzycielami lub zmniejszyć to, co jesteś winien. Ale zazwyczaj po prostu zabierają twoje pieniądze i pozostawiają cię w długach. Nie, dziękuję!
  • 401 (k) pożyczki. Nigdy nie pożyczaj od 401 (k), aby spłacić dług. Powtarzamy – nigdy nie pożyczaj z 401 (k)! Nie tylko zostaniesz obciążony karami, opłatami i podatkami za wypłatę, ale także okradniesz własną przyszłość. Yikes .
  • Pożyczki pod zastaw domu. Pożyczanie pieniędzy pod zastaw domu za pomocą kredytu hipotecznego nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ryzykujesz utratą domu, jeśli nie możesz spłacić pożyczki w terminie. Zaufaj nam – nie rób tego!

Te strategie redukcji zadłużenia są w najlepszym razie ryzykowne i tak naprawdę leczą tylko objawy. Nie musisz konsolidować, regulować ani pożyczać cudzych pieniędzy, aby poradzić sobie ze swoim długiem. Musisz tylko zmienić sposób zarządzania pieniędzmi. Masz to? Twoje pieniądze nigdy się nie zmienią, dopóki tego nie zrobisz!

Ale zmiana trwa tylko tak długo, chyba że masz plan. I nie możesz się zmienić bez planu. Dlatego musisz zacząć od budżetu. To plan, który daje Ci kontrolę nad każdym posiadanym dolarem, mówiąc im, dokąd się udać. A jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś budżetu, to w porządku! Nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Stworzyliśmy nawet bezpłatną aplikację do budżetowania o nazwie EveryDollar, aby uniknąć zgadywania przy tworzeniu planu. Zapewnia narzędzia, których potrzebujesz, a nawet sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny, dzięki czemu możesz osiągnąć swoje cele i marzenia.

Jak spłacić zadłużenie karty kredytowej

Jeśli chodzi o spłatę zadłużenia na karcie kredytowej, nie ma lepszego sposobu niż metoda kuli śnieżnej zadłużenia:

Krok 1: Wypisz zadłużenie karty kredytowej od najmniejszego do największego (nie martw się o stopy procentowe). Płać minimalne płatności za wszystko oprócz małego.

Krok 2: Zaatakuj z zemstą najmniejszy dług. Gdy ten dług zniknie, weź tę płatność (i wszelkie dodatkowe pieniądze, które możesz wycisnąć z budżetu) i zastosuj ją do drugiego najmniejszego długu, kontynuując spłatę minimalnej kwoty pozostałej części.

Krok 3: Kiedy dług zniknie, weź jego spłatę i zastosuj ją do kolejnego najmniejszego długu. Im więcej spłacasz, tym bardziej Twoje uwolnione pieniądze rosną i trafiają na kolejny dług – jak śnieżka staczająca się w dół.

Powtarzaj tę metodę, przedzierając się przez długi. I nie zapomnij zamknąć rachunków kart kredytowych po ich spłaceniu. . . a potem tańcz, nie dbając o to, kto patrzy – udało się!

Którą kartę kredytową należy spłacić w pierwszej kolejności?

Czy nie ma matematycznego sensu spłacanie w pierwszej kolejności karty kredytowej z najwyższym oprocentowaniem?

Może. Ale liczby nie są tutaj problemem. Zachowanie jest – a celem metody kuli śnieżnej długu jest zmiana zachowania.

Rozpoczynanie od najmniejszego salda zadłużenia pomoże ci zrobić postęp, widząc od razu te małe wygrane. Ten postęp będzie paliwem, którego będziesz potrzebować, gdy będziesz pędzić pełną parą, aby spłacić wszystkie swoje karty kredytowe po kolei!

Kiedy zaczniesz z najmniejszym saldem na karcie kredytowej, szybko je stracisz i zachowasz motywację do spłaty następnej karty kredytowej – a potem następnej. . . i następny.

Motywacja zaprowadzi Cię aż do mety spłaty zadłużenia na karcie kredytowej. Ale jeśli zaczniesz od największego długu, możesz stracić energię i zrezygnować, zanim jeszcze zbliżysz się do zakończenia. Widzieliśmy to wielokrotnie.

Posłuchaj: możesz nie myśleć, że spłata salda w wysokości 50 USD to wielka sprawa, zwłaszcza gdy patrzysz w twarz z rachunkiem Visa o wartości 10 000 USD. Ale kiedy odłożysz tę minimalną spłatę na poczet kolejnego zadłużenia i zobaczysz, jak Twoja kula śnieżna rośnie, nic nie stanie Ci na przeszkodzie.

Posłuchaj, pomogliśmy prawie 6 milionom ludzi spłacić dług metodą kuli śnieżnej długu. Jeśli się tego trzymasz, w mgnieniu oka pozbędziesz się długów!

Czy powinieneś zachować swoje karty kredytowe, kiedy je spłacasz?

Absolutnie nie! Przechowywanie kart kredytowych nie wchodzi w grę. Zdobądź każdą posiadaną kartę kredytową. Jak teraz. Iść. Połóż je na stole w kuchni. Teraz chwyć nożyczki i zacznij siekać.

Odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej po prostu nie istnieje, bez względu na to, co mówią znani aktorzy w reklamach. Nie ma dobrego powodu, aby mieć przy sobie kartę kredytową – nawet dla punktów, mil i całej tej bzdury.

A teraz weź głęboki oddech. Właśnie przeprowadziliśmy Cię przez kilka następnych lat Twojego życia (jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie). Możesz siedzieć na szczycie góry długów lub kretowiska. Ale tak czy inaczej, trudno jest spełnić swoje marzenia, gdy dźwigasz duży bagaż długów. Więc . . . jesteś gotowy do pracy?

Będziemy z Tobą na każdym kroku. W rzeczywistości chcemy iść z tobą do dnia, w którym możesz śmiało powiedzieć „Jestem milionerem na co dzień”. Sprawdź Ramsey +. To członkostwo typu all-access zapewniające nasze najlepiej sprzedające się produkty pieniężne. . . wszystko w jednym miejscu. Zarejestruj się, aby skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej i przekonaj się, jak łatwo będzie pożegnać się z długami (na dobre) i przywitać spokój finansowy. Gotowy do zrobienia tego?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy