Jak uzyskać pożyczkę SBA w 5 prostych krokach

17 lutego 2021

Napisane przez: Erin Ryan, pisarz i redaktor w Fast Capital 360

3 marca 2020 r. | 6 min. Czytać

Zabezpieczenie kapitału na rozwój biznesu to problem, który dotyka wielu właścicieli małych firm. Na szczęście pożyczka Small Business Administration (SBA) może pomóc w wypełnieniu luki w finansach firmy.

5 kroków do procesu pożyczki SBA

Ubieganie się o pożyczki SBA można podzielić na 5 następujących kroków.

1. Określ swoje uprawnienia

Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki dla małej firmy jest ustalenie, czy się kwalifikujesz.

Solidne finanse i niezła ocena kredytowa są niezbędne dla tych, którzy zastanawiają się, jak uzyskać pożyczkę dla małych firm w SBA. Minimalna ocena kredytowa dla pożyczki SBA może wynosić od 620 do 650, w zależności od pożyczkodawcy. Musisz również mieć zabezpieczenie swojej pożyczki i być przygotowanym na udzielenie osobistej gwarancji od każdego właściciela, który jest właścicielem co najmniej 20% firmy.

Ponadto wymogi dotyczące pożyczki SBA 7 (a) stanowią, że musisz:

 • Bądź małą firmą
 • Bądź firmą nastawioną na zysk
 • Rób interesy w Stanach Zjednoczonych
 • Zainwestowałem kapitał
 • Wyczerpaliście możliwości finansowania
 • Działam na rynku od ponad 2 lat

Ponieważ istnieje wiele wymagań kwalifikacyjnych, porozmawiaj z pożyczkodawcą, aby uzyskać pełną listę wszystkich wymagań, które powinieneś zaznaczyć, aby się zakwalifikować.

SBA 7 (a) Stawki pożyczek

Zgodnie z ankietą dotyczącą warunków udzielania kredytów dla przedsiębiorstw przeprowadzoną przez system Rezerwy Federalnej w 2017 r., Oprocentowanie kredytów komercyjnych i przemysłowych według SBA 7 (a) wynosiło średnio 6,05% we wszystkich bankach.

2. Znajdź odpowiedniego dostawcę pożyczek SBA

Jednym z powszechnych nieporozumień jest to, że SBA udziela pożyczek, co nie ma miejsca. Pożyczkodawca zatwierdzony przez SBA faktycznie finansuje pożyczkę, a SBA gwarantuje część pożyczki, w niektórych przypadkach do 85%. Gwarancja pożyczki SBA oznacza mniejsze ryzyko dla pożyczkodawców i korzystne warunki pożyczkobiorcy.

Ważne jest, aby szukać pożyczkodawcy, który ma doświadczenie z pożyczkami SBA. Jest kilka pytań, które powinieneś zadać, na przykład:

 • Czy ten dostawca zna Twoją branżę?
 • Czy poświęcają się wyłącznie pożyczkom SBA?
 • Czy łatwo się z nimi komunikuje?

3. Zbierz dokumenty razem

Ubiegając się o pożyczkę SBA, przygotuj się na złożenie wielu dokumentów. Zacznij zbierać te przedmioty, gdy tylko dowiesz się, że kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki:

 • Osobiste oświadczenie
 • Wznawianie
 • Biznesplan, który powinien stanowić argument o sposobie spłaty pożyczki
 • Sprawozdania finansowe, w tym zestawienia zysków i strat
 • Szczegółowe informacje o tym, jak planujesz wykorzystać pożyczkę
 • Raporty kredytowe, zarówno osobiste, jak i biznesowe
 • Deklaracje podatku dochodowego, zarówno osobiste, jak i firmowe, za ostatnie 3 lata
 • Dodatkowy
 • Dokumenty prawne odnoszące się do firmy, takie jak umowy najmu, licencje biznesowe, umowy założycielskie itp.

Chociaż może się to wydawać długa lista, w rzeczywistości nie jest wyczerpująca. (Pamiętaj, że proces jest dość skomplikowany). Dodatkowo, jeśli masz partnerów biznesowych, musisz upewnić się, że wszyscy są na pokładzie, ponieważ wszyscy musicie złożyć dokumentację.

4. Wypełnij wniosek o pożyczkę SBA i formularze

Po zebraniu wszystkich dokumentów nadszedł czas, aby wysłać formularze SBA. Podstawowe dokumenty związane z wnioskami o pożyczkę SBA obejmują:

 • SBA 7 (a) wnioskodawcy muszą wypełnić formularz SBA 1919, formularz informacyjny pożyczkobiorcy. Ten formularz służy do sprawdzania kwalifikacji firmy.
 • Wnioskodawcy SBA 7 (a) i 504 muszą wypełnić formularz SBA 413, osobiste sprawozdanie finansowe. W tym formularzu należy podać szczegółowe informacje na temat aktywów i pasywów gospodarstwa domowego każdego właściciela. Wypełnienie może być skomplikowane, więc upewnij się, że wiesz, czego potrzebujesz, aby wypełnić formularz 413.
 • Formularz SBA 159 chroni pożyczkobiorców przed niepotrzebnymi opłatami. Może być konieczne ukończenie tego lub nie.
 • Formularz SBA 912, oświadczenie o historii osobistej, należy wypełnić, jeśli masz karalność. Posiadanie kryminalnej przeszłości nie dyskwalifikuje Cię automatycznie. SBA podejmie decyzję indywidualnie w Twojej sprawie.

5. Zamknij pożyczkę

Po przejściu przez proces pożyczki SBA i zatwierdzeniu pożyczki, będziesz współpracować z pożyczkodawcą SBA, aby otrzymać pieniądze. Pożyczkodawca zagwarantuje pożyczkę, zatwierdzi wniosek i zamknie pożyczkę.

Jak trudno jest uzyskać pożyczkę dla małej firmy?

Wielu właścicieli małych firm zastanawia się, jak trudno jest uzyskać pożyczkę SBA. Ważne jest, aby wiedzieć, że proces ten wiąże się z dużą ilością papierkowej roboty i istnieje wiele wymagań potrzebnych do zabezpieczenia pożyczki dla małej firmy.

Jeśli planujesz ubiegać się o pożyczkę SBA, rozważ pożyczkę, o którą się ubiegasz, czy to mikrokredyt, pożyczka SBA 7 (a) czy pożyczka 504. Należy pamiętać, że proces może być skomplikowany, a zatwierdzenie niektórych osób i firm może być trudne.

Możesz mieć problemy z uzyskaniem pożyczki dla małej firmy, jeśli masz mniej niż idealny kredyt, Twoja firma nie działa zbyt długo, Twoje roczne przychody są niskie lub nie masz biznesplanu.

Pożyczki te nie są również przeznaczone dla firm borykających się z trudnościami i możesz napotkać problemy, jeśli nie spłaciłeś pożyczki studenckiej lub masz kryminalną przeszłość.

Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli masz doskonały kredyt, Twoje roczne przychody są w dobrej kondycji i spełniasz wymagania kwalifikacyjne, wykazujesz cechy silnego kandydata.

Czy uzyskanie pożyczki SBA zajmuje dużo czasu?

Czas potrzebny na sfinalizowanie pożyczki SBA jest różny. Spodziewaj się, że proces zajmie co najmniej 60-90 dni. Wnioski o większe kwoty mogą zająć kredytodawcy więcej czasu na rozpatrzenie.

Zalecamy poświęcenie czasu na dokładne zrozumienie wszystkich kroków i wymagań przed rozpoczęciem. Pomocna może być rozmowa z doradcą kredytowym, aby uzyskać lepszy obraz tego, jak długo będzie trwała Twoja oś czasu.

Co się stanie, jeśli mój wniosek o pożyczkę SBA zostanie odrzucony?

Jeśli Twój wniosek o pożyczkę SBA zostanie odrzucony, nadal masz opcje, jeśli chodzi o uzyskanie pożyczki dla małej firmy lub dostęp do funduszy na rozwój firmy. Rozważ finansowanie społecznościowe, dotacje dla małych firm lub pożyczkodawców internetowych, którzy oferują alternatywne opcje finansowania, w tym:

Ostateczne szczegóły dotyczące uzyskania pożyczki dla małych firm

Uzyskanie pożyczki dla małej firmy może być kamieniem milowym odmieniającym życie właściciela firmy. Biorąc pod uwagę znaczenie, bądź jak najbardziej przygotowany. Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej i przeczytaj nasz kompletny przewodnik po wnioskach o pożyczkę dla małych firm. Odwiedź również stronę internetową SBA, kolejne świetne źródło, które zawiera dalsze informacje o tym, jak uzyskać pożyczkę SBA.

Napisane przez: Erin Ryan, pisarz i redaktor w Fast Capital 360

Erin Ryan jest pisarką i redaktorką Fast Capital 360 zajmującą się tematyką małych firm, w tym finansami i marketingiem. Erin ma ponad 10-letnie doświadczenie w pisaniu, korygowaniu i edytowaniu treści internetowych, dokumentacji technicznej, materiałów instruktażowych, kopii marketingowych, redakcji i treści kreatywnych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy