Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do zakupu domu?

17 lutego 2021
Category: Możesz Zrobić

Kupno domu to coś, o czym kiedyś najbardziej marzy. Ale czy to naprawdę trudne? Twoja ocena kredytowa jest jednym z głównych czynników, które pożyczkodawcy wezmą pod uwagę, ubiegając się o kredyt hipoteczny. Czy wiesz, jaki rodzaj kredytu jest potrzebny do zabezpieczenia kredytu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach kredytowych na zakup domu i poznać rolę, jaką Twój kredyt odgrywa w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do zakupu domu?Istnieje wiele różnych rodzajów kredytów hipotecznych do wyboru, gdy próbujesz kupić dom, a każdy z nich ma inne wymagania, w tym wymaganą minimalną zdolność kredytową. Czy wiesz, co jest potrzebne w każdym z nich i co będzie dla Ciebie najlepsze?

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest uzyskanie aktualnego i dokładnego obrazu stanu Twojego kredytu, abyś mógł podejmować świadome decyzje dotyczące kredytu hipotecznego. Aby to zrobić, musisz sprawdzić swój raport kredytowy. Główne biura kredytowe są zobowiązane do corocznego dostarczania bezpłatnej kopii raportu kredytowego. Członkowie Credit Sesame mogą również uzyskać dostęp do swoich wyników w dowolnym momencie za darmo.

Jak ciężko jest kupić dom?Istnieją pewne minimalne wymagania dotyczące punktacji, z których korzystają banki w celu określenia, czy wnioskodawca jest w stanie finansowo zaciągnąć duży kredyt hipoteczny. Aby zrozumieć, jak rygorystyczne są te wymagania, warto mieć podstawową wiedzę na temat funkcjonowania branży kredytów hipotecznych.

Niektórzy pożyczkodawcy nie są zainteresowani utrzymaniem kredytu hipotecznego. Istnieją dwa powody, dla których pożyczkodawca może sprzedać pożyczkę innemu pożyczkodawcy; uwolnić kapitał i / lub zarabiać pieniądze. Pożyczkodawcy, którzy muszą uwolnić kapitał, robią to, aby udzielać pożyczek innym konsumentom. Innym powodem jest to, że gdy pożyczkodawca sprzedaje kredyt hipoteczny, może zarabiać na odsetkach, opłatach za udzielenie kredytu, a nawet sprzedając go za prowizję. Sprzedaż twojej pożyczki niekoniecznie jest złą rzeczą, ale jest to coś, o czym ty, kredytobiorca hipoteczny, powinieneś wiedzieć. Każdy ma inne standardy akceptacji – w końcu nie chce złych kredytów hipotecznych. W tym miejscu pojawiają się wymagania dotyczące minimalnej liczby punktów.

Oto krótkie spojrzenie na wymagania dotyczące minimalnej zdolności kredytowej dla różnych rodzajów kredytów hipotecznych.

Wymagania dotyczące minimalnej zdolności kredytowej dla typów kredytów hipotecznych


Rodzaje kredytów hipotecznych
Wymagana minimalna ocena kredytowa
FHA 580 i 3,5% depozytu Pożyczka FHA 203K 620+ Tradycyjny kredyt hipoteczny 620+ USDA 640+ VA 620+ Źródło: dane znalezione 8 października 2018 r. Witryna sieci pożyczkodawców. What Credit Score jest potrzebny do zakupu domu w 2018 r. Źródło: https://thelendersnetwork.com/what-credit-score-is-needed-to-buy- dom/

Oczywiście są to tylko minimalne wymagania i nie muszą oznaczać automatycznego zatwierdzenia. Przyjrzyjmy się bliżej, ilu osobom odmówiono kredytu hipotecznego według zakresu oceny kredytowej, aby lepiej zrozumieć, jak trudne może być zakwalifikowanie się do kredytu mieszkaniowego:

Stawki odmowy kredytu hipotecznego


FICO SCORE
Odmowa procentowa hipoteka o wartości 70 000 USD
Odmowa procentowa

kredytu hipotecznego w wysokości 150 000 USD
Znakomity (800+) 0% 4% Bardzo dobry (750+) 18% 25% Dobry (700+) 39% 23% Dostateczny (650+) 68% 62% Słaby (600+) 81% 86% Zły (550-) 93% 91% Źródło: Credit Sesame przeprowadził ankietę wśród 600 Amerykanów na temat ich ocen kredytowych FICO i zapytała ich o ich doświadczenie w składaniu wniosków o kredyty hipoteczne. 100 członków Credit Sesame zostało poproszonych o udział w każdym z rankingów FICO Credit Score (doskonały, bardzo dobry, dobry, dostateczny, słaby i zły). Badanie zostało przeprowadzone w okresie od sierpnia 2016 do sierpnia 2017.

Jak widać, im lepszy jest Twój kredyt, tym łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny, niezależnie od tego, czy szukasz 70 000, 150 000 USD, czy więcej. Innymi słowy, opłaca się trochę popracować, aby uzyskać odpowiedni wynik przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Powyższy wykres pokazuje również, że kredyty hipoteczne to nie tylko kwestia oceny kredytowej, ponieważ gdyby tak było, nie byłoby odmowy dla osób z doskonałymi wynikami kredytowymi.

Powiązane treści z wymaganiami dotyczącymi zdolności kredytowej dla domu. Sprawdź swoją bezpłatną zdolność kredytową, aby zobaczyć, do jakiego rodzaju kredytu hipotecznego kwalifikujesz się przy zakupie domu. Przeczytaj więcej o tym, czym jest wynik aFICO i jak to działa. Zapoznaj się z różnymi zakresami ocen kredytowych w różnych biurach kredytowych. Dowiedz się więcej o tym, jaka jest najwyższa zdolność kredytowa i jak ją osiągnąć. Dowiedz się, jak uzyskać doskonałą zdolność kredytową i dlaczego jest to ważne. Dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, jaka zdolność kredytowa jest wymagana do zakupu domu? Zarządzanie kredytem stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek, więc nie ma wymówek, by nie zrozumieć ogólnego obrazu kredytu przed rozpoczęciem wyszukiwania domu.

Główne korzyści to: