Jeden z największych w historii zakładów na Bitcoin, wart ogromnych 250 milionów dolarów, już się opłaca

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Bitcoin, po długim okresie na pustyni, zaczął znajdować swoje miejsce zarówno na Wall Street, jak i wśród firm niefinansowych.

Cena bitcoinów, która wzrosła o 6% w stosunku do tego czasu w zeszłym roku, ostatnio wzrosła po handlu bocznym od początku maja – przekraczając 11000 USD za bitcoin po raz pierwszy od września ubiegłego roku, gdy nerwowi inwestorzy przygotowują się na atak inflacji z powodu ogromnych wydatków rządowych i gotówki kreacja mająca na celu zrekompensowanie szkód gospodarczych spowodowanych pandemią koronawirusa.

Teraz notowana na Nasdaq firma analityczna NDAQ MicroStrategy MSTR kupiła nieco ponad 21 000 tokenów bitcoin za 250 milionów dolarów, aby zapewnić „rozsądne zabezpieczenie przed inflacją – i od czasu ujawnienia zakupu zwiększyła swoją wartość o ponad 100 milionów dolarów.

Były szef Facebooka: Bitcoin jest „polisą ubezpieczeniową wobec FedZapomnij o Jacku Dorsey i Square – czy to prawdziwy powód, dla którego Bitcoin nagle wzrósł?Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnia, że ​​rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Bitcoin i kryptowalut może zwiastować „ nadchodzącą burzę ”Niektórzy inwestorzy zwrócili się ostatnio ku bitcoinowi, próbując zrównoważyć nadchodzącą inflację. [+] w wyniku pandemii koronawirusa.

obraz sojuszu za pośrednictwem Getty Images

„Nasza inwestycja w bitcoin jest częścią naszej nowej strategii alokacji kapitału, która ma na celu maksymalizację długoterminowej wartości dla naszych akcjonariuszy – powiedział w oświadczeniu dyrektor naczelny MicroStrategy, Michael Saylor, dodając, że firma uważa, że ​​bitcoin „to niezawodny magazyn wartości i atrakcyjny składnik aktywów o większym potencjale wzrostu w perspektywie długoterminowej niż posiadanie gotówki .

Bitcoin jest „lepszy od gotówki, jak twierdzi Saylor, wskazując na „czynniki makro, w tym pandemię koronawirusa, globalne środki luzowania ilościowego, niepewność polityczną i gospodarczą oraz techniczne i jakościowe właściwości bitcoina.

Cena akcji MicroStrategy wzrosła o ponad 10% do jej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1,3 miliarda dolarów po ogłoszeniu zakupu bitcoinów, zwiększając wartość rynkową firmy o ponad 100 milionów dolarów, ponieważ inwestorzy wiwatowali w posunięciu, które w pewnym stopniu wiąże wycenę MicroStrategy z ceną bitcoinów.

Cena bitcoina była jednak zasadniczo niewzruszona wiadomościami, które MicroStrategy pochłonęło 21000 całkowitej możliwej podaży 21 milionów bitcoinów – chociaż to nie powstrzymało wielu handlowców bitcoinów i analityków przed argumentowaniem, że w perspektywie długoterminowej jest optymistyczna .

Cena bitcoinów wzrosła w tym roku do tej pory, usuwając marcowe straty spowodowane awarią koronawirusa i. [+] umieszczając bitcoin na stosunkowo płaskim poziomie w ciągu roku.

„[Zakup bitcoinów przez MicroStrategy] służy jako dalsze potwierdzenie instytucjonalnej tezy inwestycyjnej, że obstawianie bitcoinów jest zabezpieczeniem przed drukowaniem bodźców, a także globalną niepewnością polityczną i gospodarczą – powiedział w e-mailu Micah Erstling, handlowiec w firmie zajmującej się kryptowalutą GSR.

„Długoterminowy przypadek byka dla bitcoina pozostaje mocny i będzie się dalej rozwijał w miarę pojawiania się takich wydarzeń, jak ten, który wydaje się być ciągłym, swobodnym przepływem bodźców fiskalnych.

Inni członkowie społeczności bitcoinów i kryptowalut argumentowali, że zakład MicroStrategy na bitcoin przyniesie dodatkowe korzyści, potencjalnie skutkując tym, że inne firmy pójdą w jego ślady.

„MicroStrategy mówiło o znalezieniu długoterminowego źródła wartości, ale firmy, które przyjmą bitcoin, odkryją inne istotne korzyści – powiedział w e-mailu Nick Neuman, dyrektor generalny firmy Casa, dostawcy usług bezpieczeństwa bitcoin z Kolorado.

„Może uprościć ich operacje skarbowe, dając im większą kontrolę – i większą szybkość – podczas przemieszczania dużych ilości pieniędzy w porównaniu z naszymi przestarzałymi, starszymi szynami płatniczymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy