Kiedy należy spłacić moją pierwszą spłatę kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Zakup Domu

Zostanie właścicielem domu do wynajęcia to coś więcej niż tylko wybranie domu i podpisanie kilku dokumentów w dniu zamknięcia. Musisz dokładnie wiedzieć, kiedy spłacasz spłatę kredytu hipotecznego i ile zapłacisz.

Podział spłaty kredytu hipotecznego

Po zakupie domu będziesz regularnie spłacać pożyczkę, dopóki jej nie spłacisz. Płatności będą obejmować kilka różnych kosztów, takich jak:

DyrektorKwota główna to część salda pożyczki nadal należna pożyczkodawcy lub kwota pożyczki pożyczona od pożyczkodawcy, z wyłączeniem odsetek. Zasadniczo Twoja pierwotna pożyczka pomniejszona o płatności dokonane z tego salda. Później możesz mieć możliwość refinansowania pożyczki po niższej stopie procentowej lub możesz nawet spłacić pożyczkę wcześniej.

ZainteresowanieOdsetki od pożyczki to opłata, którą pożyczkodawca pobiera za umożliwienie pożyczenia jego pieniędzy na określony czas. Twój pożyczkodawca określi Twoje oprocentowanie na podstawie różnych czynników, w tym:

 • Ocena kredytowa
 • Rodzaj i lokalizacja nieruchomościTermin pożyczkiRodzaj stopy procentowej (stała lub zmienna)Cena domu i kwota kredytuZaliczkaRodzaj programu pożyczkowegoUbezpieczenie domówTa forma ubezpieczenia majątku obejmuje straty i szkody w domu i majątku znajdującym się w domu. Na szczęście ubezpieczenie domu zapewnia również ochronę od odpowiedzialności cywilnej za wypadki w domu lub na nieruchomości.

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznegoUbezpieczenie kredytu hipotecznego (MI) to polisa zmniejszająca ryzyko udzielenia pożyczki wnioskodawcom, którzy odkładają mniej niż 20% ceny zakupu. MI jest wymagany w przypadku konwencjonalnych pożyczek z przedpłatą poniżej 20% i zwykle jest również wymagany w przypadku pożyczek FHA i USDA *.

  Kiedy powinienem zacząć spłacać swój kredyt hipoteczny?

  Jeśli chodzi o zakup domu, nie jest trudno dać się przytłoczyć nowym warunkom, ważnym dokumentom i ważnym dniom do zapamiętania. Podczas procesu zakupu domu prawdopodobnie usłyszysz, że pierwsza rata kredytu hipotecznego nie jest należna przez dłuższy czas po zamknięciu. Dla tych, którzy szukają bardziej przejrzystego harmonogramu, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

  Odsetki od kredytu hipotecznego są spłacane z dołuZazwyczaj pierwsza płatność przypada na początek pierwszego pełnego miesiąca po zamknięciu , a odsetki od pożyczki będą naliczane od salda kapitału.

  Ponieważ odsetki od kredytu hipotecznego są wypłacane po ich zgromadzeniu, zapłacisz za odsetki z poprzedniego miesiąca, a nie za bieżący. Na przykład płatność z 1 grudnia obejmowałaby odsetki za cały listopad.

  Kapitał jest opłacany z góryJak wspomnieliśmy powyżej, istnieje wiele kosztów, które zwykle są wliczane do spłaty kredytu hipotecznego, ale główne dwa to odsetki i kapitał.

  Saldo kwoty głównej to część salda pożyczki nadal należna pożyczkodawcy lub kwota pożyczki pożyczona od pożyczkodawcy, z wyłączeniem odsetek . Ta część kredytu hipotecznego jest spłacana w przyszłości, a nie za poprzedni miesiąc, jak odsetki. Spłata kwoty głównej zmniejsza saldo, które jesteś winien w dniu, w którym jest ona wymagalna i zostaje zapłacona.

  WSKAZÓWKA: Spłacanie co miesiąc niewielkiej kwoty z salda kapitału może potencjalnie skrócić okres spłaty pożyczki o lata.

  Jak działa proces W większości przypadków agent ds. Zamknięcia będzie pobierał od Ciebie odsetki do 30 dni przed pierwszym pełnym miesiącem, w którym kupisz dom i uzyskasz kredyt hipoteczny. (Odsetki te zostaną wymienione na wyciągu końcowym i naliczone jako koszt zamknięcia).

  Spójrzmy więc na przykład. Jeśli zamkniesz swój dom 15 marca, od 15 marca do 31 marca naliczone zostaną proporcjonalne dzienne odsetki . Pamiętasz teraz odsetki zebrane przy zamknięciu? To pokryje odsetki należne od kredytu hipotecznego za ostatnie 16 dni marca. Wtedy Twoja pierwsza rata kredytu hipotecznego nastąpi 1 maja i będzie zawierać odsetki od kwietnia.

  Przyjrzyj się bliżejDroga do posiadania domu wygląda inaczej dla każdego nabywcy domu. Chociaż jest to standardowy proces, Twoja sytuacja jest wyjątkowa, więc prawdopodobnie będziesz mieć dodatkowe pytania do zadania. Tutaj wkraczamy!

  Porozmawiaj dzisiaj z doświadczonym doradcą hipotecznym, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak mógłby wyglądać Twój kredyt hipoteczny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy