Kiedy powinieneś, a kiedy nie powinieneś korzystać z preferowanego pożyczkodawcy sprzedawcy domu

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 19 października 2017 /
  • 3 minuty czytania

Andersen Ross / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Gdy następnym razem będziesz kupować dom, sprzedawca może namówić Cię do skorzystania z usług konkretnego pożyczkodawcy. Ale jeśli korzystasz z ulubionego pożyczkodawcy sprzedawcy, kto naprawdę na tym skorzysta? Czy zamierzasz uzyskać najlepszą ofertę?

W niektórych przypadkach możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, korzystając z usług pożyczkodawcy rekomendowanego przez sprzedającego, ale powinieneś rozejrzeć się i zdać sobie sprawę, że istnieje potencjalny konflikt interesów, mówią doradcy finansowi.

„Gdy pracujesz z preferowanym pożyczkodawcą, nie musisz patrzeć na siebie z drugiej strony oczu – mówi Ed Conarchy, planista kredytów hipotecznych i doradca inwestycyjny w Cherry Creek Mortgage w Gurnee w stanie Illinois. „Pożyczkodawca właśnie przyjeżdża na przejażdżkę.

Jaki jest związek?

Przed rozważeniem zalet i wad korzystania z preferowanego pożyczkodawcy należy najpierw dowiedzieć się, czy pożyczkodawca i sprzedawca mają powiązania finansowe. Czasami sprzedawca – pośrednik w obrocie nieruchomościami lub firma budowlana – po prostu kieruje kupującego do pożyczkodawcy, z którym lubi współpracować, ale obie firmy nie są powiązane finansowo.

W innych przypadkach budowniczowie i firmy maklerskie wysyłają kupujących do stowarzyszonej firmy pożyczkowej.

„To jeszcze bardziej konflikt interesów, ponieważ firma, która daje ci finansowanie, to to samo, co sprzedaje ci dom – dodaje Conarchy.

Kiedy sprzedawca jest pożyczkodawcą

W przypadku podmiotu stowarzyszonego sprzedawca ma obowiązek ujawnić kupującemu swoje powiązania biznesowe z pożyczkodawcą. Mimo to kupujący mogą ulec pokusie, aby wybrać pożyczkodawcę sprzedającego, ponieważ transakcja może wydawać się zbyt dobra, aby z niej zrezygnować.

Konstruktorzy nie mogą wymagać, aby kupujący korzystali z preferowanych pożyczkodawców i nie mogą żądać od nich wyższej ceny za korzystanie z innego pożyczkodawcy. Mogą jednak oferować zachęty, takie jak kredyty na koszty zamknięcia, kupującym, którzy korzystają z ich pożyczkodawcy stowarzyszonego.

„Trudniej jest, gdy między nimi jest relacja finansowa, ale jeśli wydaje się, że to dobry interes, powiedziałbym, że skorzystaj z nich i uzyskaj zastępstwo prawne w celu sprawdzenia wszystkiego – mówi Patty Da Silva, właściciel Green Realty Properties w Davie na Florydzie. „W takim razie masz jedną stronę, która nie jest częścią transakcji, która będzie Cię pilnować.

Bez zachęty, ale zalecenie

Prawo federalne zabrania pożyczkodawcom płacenia sprzedawcom za polecenia biznesowe. Firmy budowlane i pośrednicy w obrocie nieruchomościami często kierują klientów do swoich zaufanych pożyczkodawców na podstawie ich relacji. Bliższa komunikacja między pożyczkodawcą a sprzedającym oraz fakt, że pożyczkodawca jest bardziej zaznajomiony z transakcją, przyczynia się do płynniejszego zamknięcia.

Pożyczki na nowe domy

Kiedy kupujesz od budowniczego i korzystasz z pożyczkodawcy, który nie jest zaznajomiony z rozwojem, w którym kupujesz, mogą wystąpić opóźnienia i nieporozumienia dotyczące kosztów zamknięcia, mówi Deb Holloway, starszy pożyczkodawca w Christensen Financial Inc.

„Jeśli masz pożyczkodawcę, który nie jest zaznajomiony z tym konkretnym wykonawcą i nie wykonuje należytej staranności, może to skutkować tysiącami należnymi w momencie zamknięcia, jeśli kupujący nie jest tego świadomy – mówi.

Conarchy twierdzi, że jest to ważna kwestia, którą kupujący powinien rozważyć. Ale jako ktoś, kto pracował jako preferowany pożyczkodawca przez ponad dekadę, wciąż kwestionuje potencjalny konflikt interesów.

„Wyzwanie polega na tym, że aby pożyczkodawca dobrze wyglądał i nadal mógł mieć interesy i pozostać preferowanym pożyczkodawcą, zrobi wszystko, aby dobrze wyglądać w oczach pośrednika w handlu nieruchomościami lub budowniczego – mówi Conarchy. „Myślę, że musisz wybrać pożyczkodawcę, który udzieli Ci obiektywnej, niezależnej porady.

Konkluzja: Rozejrzyj się

Kupujący powinni rozejrzeć się i porównać oferty, które otrzymują od preferowanego pożyczkodawcy sprzedawcy, mówi Holloway.

„Dobry pożyczkodawca nie powinien bać się konkurencji – dodaje.

Kupujący mogą również poprosić pożyczkodawcę o referencje, mówi Da Silva, która ma preferowanego pożyczkodawcę, który pomaga w jej transakcjach. Zaleca tego konkretnego pożyczkodawcę, biorąc pod uwagę fakt, że pożyczkodawca wykonał w przeszłości dobrą robotę, ale kupujących zachęca się do zakupów, mówi.

„Każdy może podać dwa nazwiska, więc poproś o dużą liczbę referencji – mówi.

Kiedy powinieneś skorzystać z preferowanego pożyczkodawcy

Istnieją przypadki, w których preferowany pożyczkodawca sprzedającego jest jedynym wyborem, jaki ma kupujący. To wtedy kupujesz nowy projekt, który nie spełnia wymagań większości pożyczkodawców.

Kredytodawcy często wymagają, aby nowe mieszkanie zostało częściowo sprzedane, zanim udzielą kredytu w konkretnym budynku, mówi Rafael Castellanos, prawnik i partner zarządzający w Expert Title Insurance Agency w Nowym Jorku.

„Pożyczkodawca nie zamierza pożyczyć nowemu nabywcy budynku, który jest pusty – mówi Castellanos. „Czasami firma budowlana ma umowę z pożyczkodawcą na zapewnienie finansowania. W takiej sytuacji, w której zwykły bank może nie chcieć pożyczać, preferowany pożyczkodawca jest dobrą rzeczą .

Kluczem jest, aby prawnik sprawdził transakcję, mówi Castellanos.

A jeśli znajdziesz innych pożyczkodawców, którzy są gotowi sfinansować Twój nowy dom, porównaj kilka ofert, nawet jeśli pożyczkodawca firmy budowlanej złożył ofertę, która brzmi atrakcyjnie.

„Odrób pracę domową i idź na zakupy do pożyczkodawcy – mówi. „Jeśli znajdziesz lepszą ofertę, musisz być stanowczy i powiedzieć:„ Nie jestem zainteresowany współpracą z Twoim pożyczkodawcą. Zabezpieczę własne pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy