Najlepsze banki w Ameryce 2018

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

AKTUALIZACJA : Najnowszą wersję Najlepszych banków Forbesa można znaleźć tutaj.

Wielkie banki ostrzegają przed ogromnymi obciążeniami zysków w czwartym kwartale dzięki niedawno uchwalonej ustawie podatkowej. Banki zapisują wartość aktywów z odroczonym podatkiem (DTA) w swoich bilansach z powodu zmian w amerykańskim kodeksie podatkowym. Bank of America powiedział, że jego kwartalne zyski osiągną 3 miliardy dolarów, głównie w wyniku odpisów DTA. Zakładka w Citigroup dla DTA: 16 miliardów dolarów.

Ale banki chętnie wymieniają krótkoterminowy ból na długoterminowe zyski. „Reforma podatkowa… będzie dla nas bardzo, bardzo korzystna – powiedział David Duprey, dyrektor finansowy Comerica na niedawnej konferencji. Banki zazwyczaj płacą jedne z najwyższych stawek podatku dochodowego w dowolnej branży, a spadek stawki podatku od osób prawnych z 35% do 21% poprawi wynik finansowy w przyszłości.

Narracje NBA dla czterech pozostałych drużyn w fazie play-offGeneralnie jest to dobry czas dla sektora bankowego. Zarobki są na rekordowym poziomie. Stopy procentowe rosną, a Rezerwa Federalna ma podnieść stopy co najmniej trzykrotnie w 2018 r. (Wyższe stopy zwiększają zyski, ponieważ banki zarabiają więcej na kredytach). Stopy niewypłacalności i bezrobocie pozostają niskie. „Branża, a na pewno duże banki są w dobrej kondycji – mówi Chris Vanderpool, starszy analityk w S&P Global Market Intelligence. „Banki mają dobrą pozycję kapitałową i nie widzieliśmy żadnych sygnałów ostrzegawczych pod względem jakości kredytowej.

Ale nie wszystkie banki są sobie równe. Mając to na uwadze, Forbes zwrócił się do S&P Global Market Intelligence w celu uzyskania danych dotyczących wzrostu, jakości kredytów i rentowności 100 największych banków giełdowych oraz oszczędności według aktywów. Wynik: America’s Best Banks 2018. 10 wskaźników wykorzystanych w rankingach opiera się na zgłoszeniach organów nadzorczych do 30 września. Dane pochodzą z uprzejmości S&P, ale rankingi są sporządzane wyłącznie przez Forbes (kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową metodologię i pełny ranking ze 100 banków).

W tym roku najlepiej sklasyfikowanym bankiem jest Home BancShares z siedzibą w Arkansas. Bank z aktywami o wartości 14 miliardów dolarów ma 172 oddziały w czterech stanach ze znaczącą obecnością na Florydzie Południowej. Zajmuje miejsce w pierwszej szóstce banków pod względem średniego całkowitego kapitału podstawowego (16,2%), zwrotu ze średnich aktywów (1,5%), marży odsetkowej netto (4,7%) i wskaźnika efektywności (42%).

Home BancShares powstał w 1999 roku i działa pod marką Centennial Bank. Dokonał 22 przejęć, z których ostatni, Stonegate Bank, zakończył działalność w listopadzie. „Jesteśmy oportunistycznym nabywcą – mówi John Tipton, dyrektor operacyjny Home BancShare.

Galeria: Najlepsze i najgorsze banki w Ameryce 2018Tipton mówi, że bank przejął więcej banków wspieranych przez FDIC niż jakikolwiek inny bank w USA w latach 2010-2012, kiedy wiele banków znajdowało się w stanie upadłości z powodu kryzysu finansowego. „Byliśmy jednym z wybranych banków, które miały wystarczający kapitał i siłę bilansową, aby przejąć te banki – mówi Tipton.

Western Alliance Bancorp z siedzibą w Phoenix awansuje w tym roku o dwa miejsca, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Bank osiąga dobre wyniki ze względu na średni zwrot z aktywów i odpisy netto jako procent średnich kredytów. Skupiając się na Arizonie, Nevadzie i Kalifornii, bank został dotknięty załamaniem rynku kredytów hipotecznych subprime. W 2009 r. Kurs osiągnął najniższy poziom 3 USD za akcję, ale odbił się do 58 USD.

Pięć największych banków zamyka Bank of the Ozarks, First Merchants i East West Bancorp.

Czterech amerykańskich gigantów bankowych ma aktywa o wartości 8,7 biliona dolarów. Dla porównania, piąty co do wielkości bank, US Bancorp, jest tylko o jedną czwartą wielkości czwartej w rankingu Citigroup. Wyniki Wielkiej Czwórki były zróżnicowane w rankingu America’s Best Banks 2018. Największy bank w kraju, JPMorgan Chase z aktywami o wartości 2,6 bln USD, uplasował się drugi rok z rzędu na 40. miejscu, w porównaniu z 57. miejsce w zeszłym roku. Citigroup uplasowała się na 69. miejscu, następnie Wells Fargo na 74 miejscu, a Bank of America na 85. Wall Street wycenia Citigroup najniżej, z obrotem akcjami wynoszącym zaledwie 0,9 wartości księgowej.

Wells Fargo jako jedyna z Wielkiej Czwórki spadła w rankingu (w 2017 roku zajęła 63. miejsce). Wells nadal zmaga się ze skutkami skandalu związanego z fałszywymi kontami, aw sierpniu odkryto dodatkowe 1,4 miliona fałszywych kont. Jedna jasna uwaga dla niespokojnego banku: zgodnie z analizą Goldman Sachs oczekuje się, że będzie on największym beneficjentem nowego prawa podatkowego, a jego zarobki wzrosną o 18%, ponieważ większość jego dochodów pochodzi z USA.

Banc of California z siedzibą w Santa Ana w Kalifornii zajmuje ostatnie miejsce w tym roku wśród 100 banków. Spadł blisko dna w wielu kategoriach, w tym w zakresie średniego zwrotu z aktywów (0,7%), wskaźnika efektywności (86%), wzrostu przychodów operacyjnych (-18%) i rezerw jako procent aktywów niepracujących (51%).

„Wskaźniki przedstawione tutaj przedstawiają retrospektywny i niekompletny obraz naszych wyników. Jesteśmy przekonani, że nasz plan rozwoju, wspierany przez naszą markę, skalę i utalentowany zespół, może przynieść duże zwroty w 2018 roku i później – mówi rzecznik banku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy