Najlepsze miejsca, w których można uzyskać bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej bez wpływu na kredyt

17 lutego 2021
Category: Twój Raport

Zespół redakcyjny Johnny Jet pisze o milach lotniczych, recenzjach podróżniczych kart kredytowych i wiadomościach o podróżach.

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Aby zapoznać się z objaśnieniem naszego ujawnienia reklam, odwiedź tę stronę.

Czy płacisz za sprawdzenie swojej zdolności kredytowej? Jeśli tak, wydajesz więcej pieniędzy, niż potrzebujesz, ponieważ możesz bezpłatnie uzyskać swoją zdolność kredytową. Uzyskanie oceny kredytowej za darmo również nie zaszkodzi twojej zdolności kredytowej. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych miejsc, w których można uzyskać bezpłatne testy zdolności kredytowej, które nie wpłyną na Twój kredyt.

Uwaga redaktora: z powodu pandemii COVID-19 wszystkie trzy główne biura kredytowe (Experian, Equifax i TransUnion) oferują konsumentom możliwość bezpłatnego sprawdzania raportów kredytowych co tydzień do kwietnia 2021 r.

Korzyści z sprawdzenia zdolności kredytowej

Możesz już raz w roku otrzymać swój raport kredytowy za darmo na stronie Annualcreditreport.com. Twój raport kredytowy pomoże Ci znaleźć wszelkie błędy raportowania, które mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej i spowodować odrzucenie Twojego kolejnego wniosku kredytowego. Ta informacja jest niezbędna, ale nie otrzymujesz trzycyfrowej liczby, która daje dobry pomysł, czy kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej z nagrodami lub jeśli powinieneś poczekać, aż Twój wynik kredytowy poprawi się nieco bardziej.

Darmowe sprawdzenie zdolności kredytowej to sytuacja korzystna z następujących powodów:

  • Szybko sprawdź, czy kwalifikujesz się do najlepszego produktu kredytowego
  • Sprawdź, czy nie ma błędów raportowania
  • Nie zmarnuje wniosku kredytowego
  • Bezpłatne oceny kredytowe nie liczą się jako „twarde zapytanie kredytowe

Co to jest bezpłatny wynik kredytowy?

Musi być haczyk, jeśli twoja zdolność kredytowa jest bezpłatna, prawda?

Tak i nie. Zależy to od tego, skąd otrzymasz bezpłatną zdolność kredytową.

Wiele witryn internetowych oferuje darmowy wynik i poleca karty kredytowe, które ich zdaniem mają wysokie szanse na akceptację. Jeśli ubiegasz się o kartę lub pożyczkę za pośrednictwem ich strony internetowej, mogą otrzymać rekompensatę pieniężną. Pamiętaj, że chociaż możesz złożyć wniosek za pośrednictwem ich strony internetowej, nie czuj się zobowiązany do składania wniosku tylko dlatego, że dają ci bezpłatną ocenę kredytową.

Oprócz uzyskania bezpłatnej oceny kredytowej, większość witryn pozwala raz w roku bezpłatnie zerknąć na raport kredytowy. Podadzą również najważniejsze powody, dla których Twój wynik jest dobry i co możesz zrobić, aby go poprawić. W większości przypadków strony internetowe z bezpłatnymi wynikami kredytowymi są również wyposażone w kalkulator. Możesz przewidzieć, jak zdarzenia kredytowe, takie jak dokonywanie płatności na czas przez sześć miesięcy z rzędu lub jak złożenie wniosku o nowe konto kredytowe wpłyną na Twój wynik.

FICO Score a VantageScore

Kiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową lub pożyczkę Sapphire Preferred, bank najprawdopodobniej uzyska dostęp do Twojej oceny kredytowej FICO (która jest złotym standardem oceny kredytowej).

Podczas gdy niektóre miejsca zapewniają wyniki FICO z jednego z trzech biur kredytowych – Experian, Equifax, TransUnion – większość bezpłatnych wyników kredytowych to VantageScore. VantageScore jest dobrym wskaźnikiem Twojej aktualnej zdolności kredytowej, chociaż może być o kilka punktów wyższa lub niższa, ponieważ Twoja historia kredytowa jest ważona w inny sposób.

Nawet jeśli możesz otrzymać swój wynik FICO za darmo, istnieje 16 różnych wersji wyniku FICO. Na przykład, Twoim bezpłatnym wynikiem FICO może być FICO 9. Pożyczkodawca kredytu samochodowego będzie korzystał z FICO AutoScore 8. Firma wydająca karty kredytowe będzie korzystać z FICO Bankcard Score 8.

Każda wersja oceny kredytowej ma swoje własne unikalne niuanse, ale jeśli nie znajdujesz się na granicy dwóch cech kredytu – doskonałej i bardzo dobrej lub dobrej i uczciwej – nie powinieneś tracić snu z powodu tego, jaki wynik uzyskasz za darmo.

Teraz, miejmy nadzieję, że masz lepsze zrozumienie, porozmawiajmy o najlepszych miejscach, w których można uzyskać bezpłatne sprawdzanie zdolności kredytowej bez wpływu na Twój kredyt.

Najlepsze miejsca na bezpłatne sprawdzanie zdolności kredytowej

Jak zobaczysz, możesz wybrać miejsca, w których możesz bezpłatnie sprawdzić swoją zdolność kredytową. Nie bój się zarejestrować na co najmniej dwóch z tych witryn, aby sprawdzić swój wynik w dwóch różnych biurach kredytowych. Nie szkodzi to twojej zdolności kredytowej, a także będziesz lepiej monitorować swój kredyt, aby szybko wykryć oszukańcze działania, które mogą zniszczyć twój kredyt, jeśli będziesz czekać zbyt długo.

TransUnion jest najczęściej używanym biurem informacji kredytowej, ale inne używają również Experian i Equifax.

Wszystkie te bezpłatne usługi wysyłają alerty, jeśli zauważą nietypową aktywność. Możesz otrzymać wiadomość e-mail po złożeniu wniosku o nową kartę kredytową lub pożyczkę.

Twój obecny bank

Twój obecny bank lub unia kredytowa może oferować bezpłatną ocenę kredytową. Może to być FICO lub VantageScore. Ponieważ masz już relacje z bankiem, możesz dla wygody przechowywać swoje oszczędności i ocenę kredytową w jednym miejscu.

Odkryć

Discover to jedno z najlepszych miejsc, w którym można uzyskać bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej, ponieważ jest jedną z niewielu instytucji, które oferują bezpłatną ocenę zdolności kredytowej FICO. Twój wynik jest aktualizowany co 30 dni. Zobaczysz dokładnie taki sam wynik, jaki widzą pożyczkodawcy.

Chase Credit Journey

Chase Credit Journey zapewnia darmowy VantageScore 3.0 od TransUnion, który aktualizuje się co tydzień. Oprócz cotygodniowych aktualizacji możesz skorzystać z bezpłatnego symulatora wyników, aby zobaczyć, jak zdarzenia kredytowe wpłyną na Twoją zdolność kredytową.

Jeśli obecnie korzystasz z usług bankowych Chase lub posiadasz kartę kredytową Chase, być może otrzymałeś zaproszenie do dołączenia do Credit Journey. Klienci Non-Chase mogą również dołączyć do Credit Journey bezpłatnie bez ubiegania się o kartę kredytową.

Credit Karma

Credit Karma nie jest powiązany z żadnym bankiem. Możesz jednak ubiegać się o karty kredytowe i pożyczki od największych pożyczkodawców finansowych. Używają Equifax i TransUnion do identyfikacji Twojego wyniku. Możesz monitorować swoją zdolność kredytową i symulować zdarzenia kredytowe. Możesz również przeczytać recenzje kart kredytowych, aby zorientować się, jaką zdolność kredytową potrzebujesz, aby uzyskać zatwierdzenie określonej karty lojalnościowej. Możesz nawet bezpłatnie złożyć zeznanie podatkowe w Credit Karma.

Credit Sesame

Dzięki Credit Sesame otrzymujesz bezpłatną ochronę przed kradzieżą tożsamości do 50 000 $ . Twój bezpłatny VantageScore jest dostarczany przez TransUnion i aktualizowany co tydzień.

Za około 10 USD miesięcznie możesz przejść na członkostwo premium. Credit Sesame codziennie aktualizuje Twój wynik ze wszystkich trzech biur kredytowych. Możesz również uzyskać pomoc w sporze kredytowym i ochronę przed kradzieżą tożsamości premium. Uaktualnienie do planu premium nie jest wymagane. Ale jeśli jesteś niedawną ofiarą kradzieży tożsamości lub potrzebujesz pomocy w usuwaniu błędów w raportowaniu, może to być tego warte.

Experian

Możesz również otrzymać swój wynik FICO za darmo bezpośrednio z Experian (zawiera comiesięczne aktualizacje). Jak widać ze wszystkich dotychczasowych rekomendacji, Experian nie współpracował z żadną inną bezpłatną usługą oceny zdolności kredytowej.

Wybranie Experian może być warte zgłoszenia, ponieważ otrzymujesz od Experian wynik FICO.

Ostatnie przemyślenia na temat uzyskania bezpłatnej oceny kredytowej

Te sześć legalnych rekomendacji to najlepsze miejsca, w których można uzyskać bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej. Oprócz bezpłatnego sprawdzenia wyniku, będziesz mógł również korzystać z innych oferowanych przydatnych narzędzi. Pomogą Ci one przewidzieć wzrost Twojej zdolności kredytowej i oszacować szanse na zatwierdzenie przyszłych wniosków kredytowych. Istnieje nawet bezpłatny system monitorowania oszustw, który ma powstrzymać złodziei tożsamości.

Mam nadzieję, że znasz już jedne z najlepszych miejsc, w których można uzyskać bezpłatne sprawdzanie zdolności kredytowej bez wpływu na swój kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy