O której godzinie zamyka się bank?

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

Chociaż w bankomacie lub za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej można wiele zrobić, zdarzają się sytuacje, gdy trzeba odwiedzić właściwy oddział banku. Więc o której godzinie bank zostaje zamknięty? W przeszłości wszystkie oddziały banków były zamykane o godzinie 15:00. Teraz banki wydłużają godziny otwarcia, aby być bardziej dostępnymi, chociaż w weekendy są one nadal ograniczone. Oto ogólne wytyczne dotyczące czasu otwierania i zamykania banków.

Godziny pracy w dni powszednie

W dni powszednie banki zazwyczaj otwierają się między 8:00 a 9:00 i zamykają około 17:00, chociaż niektóre banki zamykają się już o 16:00 lub dopiero o 18:00. Podczas gdy godziny bankowania różnią się w zależności od banku, większość oddziałów pozostaje otwarte do późna przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Dzięki temu osoby pracujące od 9 do 5 mogą mieć czas po pracy na wizytę w banku. W te dni oddziały banków są zamykane około godziny 18:00 lub 19:00. Najlepszym sposobem na sprawdzenie godzin pracy oddziału lokalnego jest sprawdzenie strony internetowej banku lub zadzwonienie do niego.

Godziny pracy w soboty i niedziele

Banki mają zazwyczaj krótsze godziny pracy w soboty. Otworzą się później i zamkną wcześniej. Typowe godziny to około 10:00 do 14:00. Niektóre banki są zamknięte nawet w soboty. Jeśli najlepszy czas na pójście do banku to sobota, przed wyjazdem sprawdź godziny pracy swojego oddziału.

Generalnie banki są zamknięte w niedzielę. Jest kilka wyjątków; Na przykład TD Bank otwiera swoje oddziały w niedziele, w określonych godzinach. Ponownie najlepiej jest sprawdzić godziny otwarcia lokalnego oddziału, ale nie licz na to, że Twój bank będzie otwarty w niedzielę.

Bankowość w święta

Święta są szczególnie ważne dla banków. W święta federalne wszystkie banki są zamknięte. Te święta są ustanawiane przez rząd, a wszystkie usługi rządowe są zamknięte. Oficjalne święta federalne to: Nowy Rok, Dzień Martina Luthera Kinga, Dzień Prezydenta, Dzień Pamięci, Dzień Niepodległości, Święto Pracy, Dzień Kolumba, Dzień Weteranów, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie. Niezależnie od zwykłych godzin pracy banki są zamknięte w te święta. Dni w pobliżu tych świąt, takie jak Wigilia i Sylwester, również mogą mieć ograniczone godziny. Pamiętaj, aby planować z wyprzedzeniem w okresie świątecznym dla swoich potrzeb bankowych.

Inne sposoby dostępu do banku

Jeśli musisz prowadzić działalność bankową, a bank jest zamknięty, nadal masz opcje. Jeśli potrzebujesz gotówki, zawsze możesz udać się do bankomatu. Większość bankomatów jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc masz dostęp do gotówki ze swojego konta, kiedy tylko jej potrzebujesz. Jeśli chcesz sprawdzić saldo lub dokonać przelewu lub płatności, najprawdopodobniej możesz to zrobić w witrynie swojego banku. Większość banków oferuje bankowość internetową, w której można prowadzić proste interesy. Wiele banków ma również aplikacje na telefon, w których możesz to zrobić. Dzięki temu, nawet jeśli bank jest zamknięty, nadal możesz prowadzić interesy w razie potrzeby.

Porady bankowe
  • Jeśli nie możesz dotrzeć do oddziału w zwykłych godzinach bankowych, możesz dokonać płatności za pomocą telefonu; sprawdź nasze zestawienie najlepszych aplikacji bankowości mobilnej. Możesz także rozważyć całkowite porzucenie oddziałów i przejście do banku internetowego. Nigdy się nie zamykają, a ich stopy procentowe są zwykle wyższe.
  • Twoje rachunki czekowe i oszczędnościowe to tylko niewielka część Twojego obrazu finansowego. Aby upewnić się, że dążysz do swoich długoterminowych celów finansowych, pomocne może być znalezienie doradcy finansowego w Twojej okolicy i rozpoczęcie planowania na przyszłość.Zdjęcie: iStock / ErikdeGraaf, iStock / Roman Tiraspolsky, iStock / Kerkez

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy