Objaśnienie ubezpieczenia tytułu i ubezpieczenia tytułu właściciela

Objaśnienie ubezpieczenia tytułu i ubezpieczenia tytułu właściciela
16 października 2020
Category: Koszty Zamknięcia

Co to jest ubezpieczenie tytułu?

Kiedy kupujesz dom, dokument zwany „tytułem” określa Twoje prawo do posiadania nieruchomości. Ubezpieczenie tytułu chroni to prawo przed każdym, kto mógłby starać się o prawo własności. Istnieją dwa rodzaje ubezpieczenia tytułu własności, o których należy pamiętać:

  • Ubezpieczenie tytułu własności pożyczkodawcy (wymagane) chroni udział finansowy pożyczkodawcy w domu
  • Ubezpieczenie tytułu własności (opcjonalne) chroni Twój udział finansowy w domu

Chociaż ubezpieczenie tytułu własności jest technicznie opcjonalne, eksperci zdecydowanie go zalecają. W dowolnym momencie mogą pojawić się problemy z tytułem. Jednorazowa opłata za ubezpieczenie tytułu własności właściciela (średnio około 850 USD) może chronić tysiące, które wpłaciłeś do domu i zbudowałeś w kapitale własnym.

Definicje tytułu ubezpieczenia

Jeśli zależy Ci tylko na szczegółach, oto podstawy ubezpieczenia tytułu:

  • Tytuł – termin określający Twoje prawa własności domu
  • Ubezpieczenie tytułu – chroni Twoje prawa, jeśli osoba trzecia będzie argumentować przeciwko Twoim prawom do nieruchomości
  • Ubezpieczenie tytułu obejmuje takie ryzyka, jak oszustwa, zastawy (stare długi zabezpieczone w domu), pominięci spadkobiercy (ci, którzy powinni odziedziczyć udziały w domu, ale tego nie zrobili) oraz błędy w rejestrze publicznym
  • Ubezpieczenie tytułu właściciela – czy jesteś ubezpieczającym i beneficjentem wszelkich roszczeń. Jednorazowy koszt to średnio 850 USD

    Ubezpieczenie tytułu prawnego pożyczkodawcy – chroni głównie pożyczkodawcę hipotecznego. Jednorazowy koszt to średnio 550 USD

Ważne jest, aby pamiętać, że opłatę za ubezpieczenie tytułu prawnego uiszcza się zarówno za ubezpieczenie tytułu pożyczkodawcy, jak i właściciela – nawet jeśli ubezpieczenie tytułu pożyczkodawcy chroni tylko firmę hipoteczną.

Nawet jeśli nie masz kredytu hipotecznego, możesz rozważyć ubezpieczenie tytułu właściciela. Są szanse, że nigdy jej nie będziesz potrzebować. Ale jeśli to zrobisz, może to uratować cię tysiące – a nawet może uratować twój dom w ekstremalnych sytuacjach.

Często zadawane pytania dotyczące ubezpieczenia tytułu

Składka z tytułu ubezpieczenia tytułu jest jednorazową wpłatą przy zamknięciu. Średnio ubezpieczenie tytułu własności pożyczkodawcy kosztuje około 550 USD, a ubezpieczenie tytułu właściciela – 850 USD. Ale stawki te mogą wynosić od 300 do 2000 USD lub więcej. Rzeczywisty koszt ubezpieczenia tytułu własności zależy od wartości nieruchomości, ubezpieczyciela, od którego kupujesz ubezpieczenie, oraz od lokalizacji domu. Będziesz potrzebować wycen, aby zobaczyć, ile będzie kosztować ubezpieczenie tytułu własności.

Pamiętaj, że nie dokonujesz cyklicznych miesięcznych opłat za ubezpieczenie tytułu własności, tak jak robisz to w przypadku właścicieli domów lub polis ubezpieczeniowych samochodu. Po jednorazowej płatności przy zamknięciu, Twoje ubezpieczenie tytułu własności jest ważne bez względu na to, jak długo jesteś właścicielem domu.

Kupując dom, otrzymujesz do niego tytuł . Masz „prawo” (dosłownie!) Do posiadania i używania go zgodnie z prawem. Są szanse, że twój tytuł będzie wolny od problemów. Większość jest.

Ale czasami pojawia się jakiś historyczny argument. Być może poprzedni właściciel wykorzystał dom jako zabezpieczenie pożyczki, która nigdy nie została spłacona. A może dom miał być częścią spadku, który został przeoczony. Są to rodzaje „kwestii związanych z tytułem własności”, przed którymi ma Cię chronić ubezpieczenie tytułu.

Ubezpieczenie tytułu ma na celu ochronę właścicieli domów i kredytodawców hipotecznych przed stratami wynikającymi z wad tytułów. Jeśli pojawi się ktoś, kto mówi, że jest właścicielem lub częściowo właścicielem Twojego domu, najpierw zadzwoń do ubezpieczyciela.

Ten ubezpieczyciel zazwyczaj zajmuje się Twoją sprawą i może podjąć decyzję o wniesieniu sprawy do sądu. Jeśli przegra lub nie kwestionuje roszczenia, ponieważ uważa, że ​​druga strona wygra, powinna zrekompensować Tobie i / lub Twojej firmie hipotecznej utracone pieniądze.

Istnieją cztery rodzaje kwestii związanych z tytułem własności, które zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie tytułu:

1. Nieznane zastawy – poprzedni właściciel wykorzystał nieruchomość jako zabezpieczenie długu, który nie został spłacony. Lub zaległe podatki od nieruchomości lub alimenty na dzieci pozostają niespłacone.

2. Pominięci spadkobiercy – ktoś, kto był uprawniony do dziedziczenia domu (lub udziału w nim), nigdy nie otrzymał jej należności. Z prawnego punktu widzenia może nadal być właścicielem nieruchomości lub jej części

3. Błędy w rejestrze publicznym

4. Oszustwo – Poprzedni „sprzedawca” nigdy nie kupił domu – lub współwłaściciel sfałszował podpis na kluczowych dokumentach

Każdy z nich może stanowić podstawę do dochodzenia roszczeń z tytułu polisy ubezpieczeniowej pożyczkodawcy lub właściciela.

Ubezpieczenie tytułu chroni Cię tylko przed nieznanymi problemami z tytułem. Aby oznaczyć potencjalne problemy, ubezpieczyciel powinien dokładnie zbadać Twój tytuł i dostarczyć Ci raport przed zamknięciem. Jeśli nie zawracasz sobie głowy czytaniem i wspomina o anomalii w tytule (na przykład o kimś z potencjalnym roszczeniem własności), zakłada się, że to zaakceptowałeś. Twój ubezpieczyciel będzie całkowicie niezainteresowany, gdy zadzwoni drugi właściciel.

Wcześniej wspomnieliśmy, że towarzystwo ubezpieczeniowe tytułu własności wypłaci odszkodowanie „Tobie i / lub Twojej firmie hipotecznej ”, jeśli nie rozwiąże problemu z tytułem własności. Tutaj do gry wchodzą dwa różne rodzaje ubezpieczenia tytułu. Jeśli masz tylko ubezpieczenie tytułu pożyczkodawcy (wymagane), Twój pożyczkodawca jest jedynym, który otrzyma odszkodowanie w przypadku utraconego roszczenia. Ale jeśli masz również właściciela tytułu ubezpieczenia (opcjonalny jeden) byś również otrzymać zwrot pieniędzy lub mienia utraconego.

Ubezpieczenie tytułu właścicielskiego chroni Twój „udział” w domu, w tym zaliczkę i wszelki zgromadzony kapitał własny. To może być równe dziesiątkom tysięcy dolarów. Ponownie – jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek pojawił się problem z tytułem. Jednak dla wielu właścicieli domów spokój ducha oferowany przez ubezpieczenie tytułu własności jest wart jednorazowej składki.

Osobą opłacającą ubezpieczenie tytułu jest zawsze… Ty! Dotyczy to zarówno ubezpieczenia tytułu pożyczkodawcy, jak i właściciela – nawet jeśli ubezpieczenie tytułu pożyczkodawcy chroni tylko Twoją firmę hipoteczną. Zawsze płaci właściciel domu, chyba że masz szczęście mieszkać w stanie, w którym sprzedawcy tradycyjnie pokrywają koszty.

Jeśli potrzebujesz kredytu hipotecznego, nie będziesz miał innego wyjścia, jak zapłacić za polisę pożyczkodawcy. Pytanie brzmi: czy potrzebujesz ubezpieczenia tytułu właściciela?

Statystycznie możesz polubić swoje szanse i zdecydować się je pominąć. Statystyki ubezpieczenia tytułów własności pokazują, że tylko 3-4% składek pobieranych przez te firmy wypłaca się z tytułu roszczeń – co oznacza, że ​​niewiele osób je składa. A przynajmniej nie udaje im się ich osiągnąć.

Ale przypuśćmy, że jesteś rzadkim przypadkiem, który potrzebuje ochrony. Jak duży byłbyś uderzenie finansowe, gdyby najgorsze stało się to, co prawdopodobnie jest Twoim największym zasobem?

Jeśli jesteś konserwatywny finansowo lub z natury bardziej się martwisz (lub jeśli kupujesz dom bez kredytu hipotecznego i nie masz ubezpieczenia pożyczkodawcy), może się okazać, że premia jest warta kosztów, choćby dla spokoju ducha. Pamiętaj, że ubezpieczenie tytułu własności kosztuje średnio 850 $, płacisz tylko raz, a polisa obowiązuje tak długo, jak jesteś właścicielem domu.

Zrozum inne koszty zamknięcia

Ubezpieczenie tytułu własności to tylko jedna pozycja na liście opłat pralni, które zapłacisz przy zamknięciu. Aby zrozumieć wszystkie koszty zamknięcia – i jak je obniżyć – zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem po kosztach zamknięcia.

Lub rozpocznij wyszukiwanie od niestandardowych wycen hipotecznych, korzystając z poniższego łącza.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy