Od czego zależy cena bitcoinów? [Jaka jest wartość bitcoinów]

17 lutego 2021
Category: Tego Samego

Gdy ceny bitcoinów rosną na światowych rynkach, pojawiły się również spekulacje, że jest to bańka! Ale nie jesteśmy pewni, czy to naprawdę bańka, ale ten tweet bardzo dobrze pokazuje, co to jest.

Bitcoin to nie bańka, to szpilka.

Odkładając na chwilę na bok sarkazm, ludzie na całym świecie zaczęli zadawać sobie pytania.

Co wpływa na cenę Bitcoin?

Od czego zależy wartość Bitcoin?

Są to trudne pytania, które pojawiają się naturalnie, ale często pozostają bez odpowiedzi lub w najlepszym przypadku udzielane są niejasno.

Dlatego w tym artykule postaram się wyjaśnić ostatnie pytanie – Co decyduje o wartości Bitcoina – które ostatecznie odpowie również na dwa pozostałe pytania.

Co decyduje o wartości Bitcoin?

Według mnie istnieje6czynników, które określają wartość jednostki Bitcoin. Wiem, że mierzenie wartości w fiat nie jest właściwe, ale wybacz mi, że to robię, ponieważ na razie nie ma innej możliwości.

1. Bitcoin ma wszystkie cechy złotaBitcoin od urodzenia ma wszystkie właściwości zdrowego pieniądza, takiego jak złoto. Te właściwości to:

 • Fungible – jedna jednostka jest równoważna innej.
 • Podzielne – można podzielić na mniejsze jednostki wartości. Dopuszczalne – jest powszechnie akceptowany jako środek wymiany Ograniczona podaż – Podaż jest ograniczona i stała Jednolite – wszystkie wersje tego samego nominału mają tę samą wartość. Przenośny – można go nosić i wymieniać. Trwałe – można go używać wiele razy bez degradacji.A jeśli otworzysz oczy i zobaczysz, waluty fiducjarne na całym świecie nie spełniają tych kryteriów dobrze, ale Bitcoin i Gold robią to w dokładny sposób. Powiedziałbym, że Bitcoin robi to lepiej niż złoto, dlatego jest cenny.

  2. Popyt i podażJeśli widzisz, jak każdy inny rynek towarowy lub forex, Bitcoin również ma swój rynek, na którym jest kupowany i sprzedawany. Zatem popyt i podaż lub nadwyżka i deficyt na rynku również determinują wartość Bitcoina.

  W bardziej złożony sposób ludzie nie mają obecnie żadnej metody pomiaru wartości Bitcoin. Tak często na giełdach jest mierzony na podstawie kilku ostatnich transakcji i ich średnich kroczących. Nie ma również standardowego sposobu obliczania średniej ruchomej i ceny ostatniej transakcji, dlatego na różnych giełdach widzisz różne ceny.

  Rozumiem, jeśli niektórzy z was mówią, że to nie jest w porządku, ale powiem wam w sekcji 6, że dzieje się tak głównie z powodu obowiązującego prawa Thiersa.

  3. Ponieważ jest to przydatne i efekt sieciowyBitcoin jest bardzo przydatny do ominięcia wszelkich pośredników i swobodnego zawierania transakcji. Jest to najskuteczniejszy sposób angażowania się w transakcje p2p bez znacznego opóźnienia, ponieważ wystarczy poczekać 40-60 minut na nadejście transakcji.(Wiem, że opłaty rosną, a transakcje są opóźnione, ale mam cierpliwość, ponieważ powoli wdrażamy sieci Segwit i Lightning)

  Ponadto Bitcoin ma ogromny efekt sieciowy, co w uproszczeniu oznacza, że ​​platforma lub sama sieć stają się bardziej wartościowe, gdy dołącza i korzysta z niej coraz więcej użytkowników. Weźmy na przykładfaks. Załóżmy teraz, że na świecie jest tylko jeden faks. Czy uważasz, że to jest cenne?

  Zastanów się teraz, czy w każdym kraju jest jeden faks. Kraje mogą otrzymać faks.

  Teraz pomyśl, że każdy ma faks! Każdy może odebrać faks!

  Inny przykład –czy Facebook bez znajomych ma sens?

  Czy identyfikatory e-mail bez użytkowników identyfikatorów e-mail mają sens? Absolutnie nie!

  Kiedy więc coś jest już przydatne, im więcej ludzi do tego przyłącza się, tym bardziej staje się to przydatne i wartościowe zarówno w teorii, jak iw praktyce.

  4. Rozproszona i zdecentralizowana sieć węzłów P2PBitcoin jest do tej pory najbardziej rozproszonym i zdecentralizowanym projektem w historii ludzkości.

  Ma ponad 20000 komputerów lub węzłów zabezpieczających sieć, w których utrzymują niezależną kopię łańcucha bloków lub księgi Bitcoin, tak aby niktnie mógł podwójnie wydawać.

  Ponadto Bitcoin nie ma żadnego pojedynczego punktu awarii, ponieważ nie ma centralnych serwerów. Możesz zobaczyć to jak BitTorrent, który jest tylko peer-to-peer, dlatego nie można go zatrzymać.

  Ta funkcja daje również Bitcoinowi tag „pieniędzy odpornych na cenzurę”, w przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego wszystkich krajów, którymi można manipulować w dowolnym momencie. Daje to wyjątkową wartość Bitcoinowi.

  5. Prawo ich i prawo Metcalfe’aMożna powiedzieć, że prawo Metcalfe’a to inna nazwa efektu sieciowego, o którym mówiłem w sekcji 3 powyżej. Jest to prawo przedstawione przez Roberta Metcalfe, które mówi, że „wartość sieci jest proporcjonalna do kwadratu liczby podłączonych użytkowników systemu, czyli n ^ 2 ″.

  Możesz usłyszeć więcej na ten temat w poniższym filmie.

  Ponadto wielu, w tym Max Kieser, bardzo wczesny użytkownik Bitcoina, twierdzi, że wartość Bitcoina jest również określana przez ich prawo, które mówi, że złe pieniądze wypchną dobre pieniądze do premii, a nie wypchną je z obiegu.

  I właśnie dlatego w wielu krajach cena Bitcoin jest znacznie wyższa od premii z powodu tego prawa i jest lepsza od „złych pieniędzy tego kraju.

  Moja teoria czarnej dziury #Bitcoin – według globalnej bankowej apokalipsy Thiers Law – dzieje się. Nadchodzą rundy bankowe, gdy zapaść kredytowa wyparowuje z płynności. Pamiętaj, żadna waluta fiducjarna nigdy nie przetrwała. pic.twitter.com/JzLPyLijRQ

  6. Inteligentne kontrakty Bitcoin

  Początkowo wartość Bitcoina mogła być wyrażona w centach, ale ponieważ coraz więcej osób codziennie zagląda do protokołu Bitcoin, pojawiają się nowe możliwości i wynalazki.

  Jeśli nie jesteś tego świadomy, Bitcoin oferuje pewne podstawowe możliwości inteligentnych kontraktów, których tradycyjne pieniądze nigdy nie mogłyby mieć bez zaufanych stron trzecich, uzasadniających jeszcze jeden powód wysokiej wartości Bitcoin, która rośnie w szybkim tempie.

  Niektóre z podstawowych inteligentnych kontraktów obsługiwanych przez Bitcoin to:

  • Hashed Timelock Contracts (HTLC)
  • Przekazywanie kontraktówUmowy wielosigoweWniosek: Jaka jest prawdziwa wartość Bitcoin?

   Nie byłoby właściwe dawanie BTC metki z ceną w USD lub EUR, ponieważ nie ma standardowego sposobu jej pomiaru.

   Jednak będzie znacznie wyższy niż teraz, ze względu na niezliczone zmiany zachodzące w Bitcoinie i wokół niego. Oto niektóre z tych zmian:

   • Handel na rynku kontraktów terminowych
   • ETFy do uruchomienia dla BitcoinRSK, inteligentny kontrakt umożliwiający realizację projektów na Bitcoinie.Lightning Networks do obniżania opłat i dokonywania transakcji.Jest to tak jasne, jak dzień, w którym Satoshi Nakamoto wynalazł Bitcoin, aby umożliwić wielu z nas wyjście z istniejącego tradycyjnego systemu bankowego. I na tym polegała wzniosłość wynalazku i stąd nie ma konkretnego sposobu, aby zmierzyć lub dowiedzieć się, co decyduje o wartości Bitcoina.

    To wszystko, co mam do powiedzenia na temat wartości Bitcoin w tym artykule. Wkrótce wrócę z kolejnym artykułem! Do tego czasu pozostań w kontakcie, udostępniaj i poznawaj rewolucję Bitcoin z CoinSutra .

    Byłoby miło usłyszeć od Ciebie:

    • Co myślisz o cenie i wartości Bitcoina?
    • Czy znasz jeszcze jakieś parametry, które określają wartość Bitcoina?Zapraszam do zamieszczania swoich pytań i komentarzy poniżej!

     Zawsze dobrze jest dzielić się wiedzą. Jeśli uznasz ten post za pouczający, udostępnij go znajomym na Twitterze i Facebooku!

     Oto kilka starannie dobranych artykułów do przeczytania:

     Harsh Agrawal to eksperci od giełd kryptowalut i botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

     Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

     Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

     Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym za pośrednictwem CoinSutra.

     Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy