Odroczenie kredytu studenckiego: co to jest i jakie masz możliwości?

Odroczenie kredytu studenckiego: co to jest i jakie masz możliwości?
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa odroczenie kredytu studenckiego, zanim zdecydujesz, czy jest to właściwy krok dla Ciebie. (iStock)

Spłacanie pożyczek studenckich może stać się dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza jeśli chcesz wrócić do szkoły, zostać wolontariuszem lub stanąć w obliczu trudności finansowych. Jeśli chcesz tymczasowo wstrzymać płatności, odroczenie kredytu studenckiego umożliwia to.

Kontynuuj czytanie poniżej

Odroczenie spłaty pożyczki nie zawsze jest opcją, aw niektórych przypadkach może wydłużyć spłatę i kosztować więcej. Ale są chwile, kiedy ma to sens. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa odroczenie kredytu studenckiego, abyś mógł określić, czy uzasadnia to Twoja sytuacja, czy też istnieje inna strategia spłaty, która może być lepiej dopasowana.

Co to jest odroczenie kredytu studenckiego?

Odroczenie spłaty kredytu studenckiego pozwala na ograniczony czas wstrzymać spłatę kredytu. Niestety, odsetki są naliczane od niesubsydiowanych pożyczek studenckich, podczas gdy są one odroczone – więc saldo pożyczki wzrośnie, chyba że odraczasz tylko pożyczki bezpośrednie lub Perkins.

Jeśli masz federalne pożyczki studenckie, zazwyczaj są one automatycznie odraczane, jeśli jesteś zapisany co najmniej na pół etatu w kwalifikującej się szkole wyższej lub zawodowej, a także na sześć miesięcy po zakończeniu rejestracji. Możesz również ubiegać się o odroczenie federalnego kredytu studenckiego, zwykle na okres maksymalnie trzech lat, jeśli:

  • Zapisujesz się na zatwierdzony program stypendialny dla absolwentów lub program szkolenia rehabilitacyjnego.
  • Jesteś bezrobotny lub nie możesz znaleźć pracy w pełnym wymiarze godzin.
  • Służycie w Korpusie Pokoju.
  • Doświadczasz trudności ekonomicznych.
  • Obecnie pełnisz czynną służbę lub niedawno odbywałeś czynną służbę wojskową w związku z wojną, operacją wojskową lub stanem wyjątkowym.

Niektórzy prywatni pożyczkodawcy również umożliwiają wstrzymanie płatności, ale w bardziej ograniczonych okolicznościach. Nie ma jednak dotowanych pożyczek prywatnych, więc saldo pożyczki prywatnej zawsze rośnie wraz z narastaniem odsetek w okresach braku spłaty.

Czy powinieneś odroczyć pożyczki studenckie?

Odroczenie może znacznie podnieść spłatę pożyczki, jeśli odroczysz jakąkolwiek niesubsydiowaną federalną lub prywatną pożyczkę studencką. Wstrzymywanie płatności na miesiące lub lata oznacza naliczenie wielu niezapłaconych odsetek. Kiedy zaczynasz ponownie płacić, niezapłacone odsetki są kapitalizowane – lub dodawane do salda należnego, więc musisz płacić odsetki od wyższego salda pożyczki w przyszłości.

Mimo to odroczenie spłaty pożyczki jest lepsze niż niespłacanie lub brak płatności i może okazać się konieczne, jeśli straciłeś pracę lub chcesz wrócić do szkoły i nie możesz sobie pozwolić na dokonywanie miesięcznych płatności. Oczywiście, jeśli odraczasz tylko kredyty dotowane, nie musisz się martwić o niezapłacenie odsetek.

Jakie masz inne opcje?

Forbearance pozwala również na wstrzymanie płatności, ale różni się od odroczenia w przypadku pożyczek federalnych, ponieważ odsetki zawsze naliczane są w okresach zwłoki, nawet w przypadku finanso pożyczek subsydiowanych. Chociaż wyrozumiałość może być droższa, w ten sposób masz więcej opcji wstrzymania płatności. W rzeczywistości podmioty obsługujące pożyczki federalne muszą na twoją prośbę udzielić pożyczki w stan zwłoki, jeśli spełniasz wymagania, takie jak służba w programie rezydencji medycznych lub spłata pożyczki przekraczająca 20 procent dochodu.

Plany spłaty uzależnione od dochodów są również alternatywą dla odroczenia w przypadku pożyczek federalnych. Plany te ograniczają miesięczną spłatę pożyczki jako procent dochodu. Przy dostatecznie niskim dochodzie miesięczne płatności mogą wynosić 0 USD. Odsetki są zwykle zniesione w przypadku dotowanych pożyczek federalnych, jeśli miesięczne płatności w ramach planu opartego na dochodach nie pokrywają go. A po 20 lub 25 latach spłaty, w zależności od planu, wszelkie pozostałe saldo pożyczki zostaje umorzone.

W przypadku pożyczek prywatnych nie ma rzeczywistej różnicy między zwłoką a odroczeniem, ponieważ żadne z nich nie jest dotowane. Plany oparte na dochodach również nie są dostępne. Jeśli masz trudności ze spłatą prywatnych pożyczek, możesz mieć możliwość ich refinansowania. Jeśli możesz obniżyć oprocentowanie lub wydłużyć czas spłaty, refinansowanie zmniejszy miesięczną płatność – chociaż całkowite koszty spłaty będą często wyższe.

Podczas gdy pożyczki federalne mogą być również refinansowane, oznacza to rezygnację z ochrony pożyczkobiorców, takich jak dostęp do planów płatności opartych na dochodach lub umorzenie pożyczek. Większość pożyczkobiorców uważa, że ​​z tego powodu najlepiej jest unikać refinansowania pożyczek federalnych.

Jak możesz odroczyć pożyczki studenckie?

Jeśli pożyczki federalne kwalifikują się do automatycznego odroczenia w czasie nauki w szkole, nie musisz nic robić. Otrzymasz powiadomienie, gdy odroczenie dobiegnie końca, gdy nie będziesz już zarejestrowany, abyś mógł zacząć dokonywać płatności. Aby poprosić o odroczenie po ukończeniu studiów, wyślij prośbę do osoby obsługującej pożyczkę wraz z wszelką dokumentacją wymaganą do wykazania, że ​​się kwalifikujesz. Formularze wniosku o odroczenie można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Edukacji.

W przypadku pożyczkodawców prywatnych proces odroczenia płatności lub przekazania pożyczki w stan zwłoki jest różny. Często możesz wybrać odroczenie w szkole przy pierwszym pożyczaniu. I powinieneś zadzwonić do swojego podmiotu obsługującego pożyczki, jeśli masz trudności z płatnościami po ukończeniu studiów, aby dowiedzieć się, jakie masz opcje odroczenia pożyczki lub zwłoki w celu uzyskania tymczasowej ulgi finansowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy