Prognoza cen Bitcoin (BTC) na lata 2020, 2025, 2030 i 2040

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Bitcoin jest prawdopodobnie najbardziej niezawodną kryptowalutą na świecie. Nie opuszcza pierwszej linii wszystkich ocen, nawet tutaj na Changelly, pary handlowe z Bitcoinem są wiodące. Nie jest to zaskakujące, ponieważ po przejściu przez wszystkie wzloty i upadki Bitcoin jest liderem w globalnej branży kryptograficznej od ponad 10 lat. Co dalej czeka Bitcoin? Dowiedzmy Się.

W tym artykule odpowiemy na takie pytania jak:

 • Dlaczego Bitcoin spada?
 • Czy Bitcoin będzie nadal rosnąć?Ile będzie wart Bitcoin w 2020 i 2025 roku?Jak wysoko może sięgnąć Bitcoin?Czy rynek kryptowalut się odrodzi?Opiszemy niektóre przyszłe prognozy dotyczące bitcoinów i poznamy opinie analityków na temat zmian cen bitcoinów. Porozmawiajmy dziś trochę o wartości monety i spróbujmy wspólnie z Changelly obliczyć prognozę ceny Bitcoin na lata 2020-2040!

  Cena Bitcoin (BTC) na żywo

  Najnowsze wiadomości dotyczące Bitcoin

  # 1. Wolumen obrotu giełdami Bitcoin wzrósł o 61% w pierwszym kwartale 2020 roku

  Analiza cen historycznych Bitcoin (BTC)

  Opisaliśmy całą historię zmian ceny bitcoina od momentu jego powstania do dnia dzisiejszego. Poniżej możesz zobaczyć prognozę ceny Bitcoin (BTC).

  At the Dawn of BitcoinWydarzenia, które były nasycone w 2010 roku, dały impuls do pierwszego poważnego wzrostu bitcoina. Wszystko zaczęło się od uruchomienia 6 lutego giełdy kryptowalut BitcoinMarket.com, gdzie 1 Bitcoin początkowo kosztował 0,003 USD.

  Potem nastąpił pierwszy zakup fizycznego produktu w Internecie z płatnością bitcoinami. 22 maja 2010 r. Ta sama legendarna historia wydarzyła się przy zakupie pizzy za 10 000 BTC. Mieszkaniec Jacksonville na Florydzie Laszlo Hanyecz zamówił dwie pizze od Papa John’s za pośrednictwem forum Bitcointalk, przekazując te monety użytkownikowi, który rozpoczął dostawę. Według różnych szacunków Hanyecz zapłacił wówczas za swoje zamówienie tylko 25–40 dolarów.

  11 lipca miało miejsce naprawdę ważne wydarzenie . Następnie Bitcoin został wymieniony w popularnym zasobie informacyjnym Slashdot, co spowodowało 10-krotny wzrost jego ceny w ciągu następnych 5 dni, z 0,008 USD do 0,08 USD za 1 BTC.

  W te same dni (17.07.10) ruszyła giełda Mt.Gox , która później miała wielokrotnie mieć fatalny wpływ na rynek kryptowalut.

  Po kilku miesiącach wahań w przedziale 0,06–0,07 USD na początku października koszt Bitcoina zaczął gwałtownie rosnąć. W ciągu miesiąca (6 listopada) kurs BTC osiągnął 0,35 USD na rynku Bitcoin i 0,5 USD na Mt.Gox. W tym momencie Bitcoin był wart 16,67 razy drożej niż na początku roku, a jego kapitalizacja sięgnęła 1 miliona dolarów.

  Wahania cen BTC w latach 2011-2012Po szybkim wzroście do 0,5 USD i tym samym gwałtownym spadku do 0,15 USD, Bitcoin kontynuował konsolidację w przedziale cenowym 0,2-0,3 USD do początku stycznia 2011 r . Następnie kurs nadal rośnie i 9 lutego 1 BTC po koszcie 1 USD.

  Sprzyja temu rosnąca popularność Bitcoina ze względu na wzmiankę w Hacker News i Twitterze, wzrost liczby kopaczy, a także uruchomienie witryny Darknet Silk Road, gdzie BTC stał się głównym systemem płatności.

  W połowie kwietnia , kiedy esej został opublikowany na temat Bitcoina w magazynie TIME, jego kurs w końcu przekracza 1 dolara i wznosi się w górę, tak że już nigdy do niego nie wróci.

  2 czerwca 1 BTC był już wart 10 $. Przez następne 6 dni szarpnął się

  32 USD (8 czerwca) . Po kolejnych 4 dniach kurs ponownie spadł do 10 dolarów, a następnie gwałtownie skoczył do 25 dolarów.

  Zgodnie z oczekiwaniami, zwiększonej zmienności bitcoina latem 2011 r. Towarzyszyło negatywne tło informacyjne. 19 czerwca włamano się na giełdę kryptowalut Mt.Gox, w wyniku czego hakerzy wykradli i udostępnili publicznie dane ponad 61 tysięcy klientów giełdy.

  Pomimo stosunkowo niewielkich strat, wiadomość o tym włamaniu odniosła skutek, powodując poważne wahania Bitcoina na innych giełdach.

  Następnie, w pierwszym tygodniu sierpnia , koszt BTC spadł z 15 do 6 dolarów. Po szybkim odbiciu do 12 USD, korekta letniej rundy byków trwała do listopada i zakończyła się na poziomie około 2,5 USD.

  Przez następne półtora roku cena bitcoina znajdowała się na etapie akumulacji, ze stopniowym wzrostem do 14 dolarów. Jedyna poważna deprecjacja w tym okresie (z 16 do 7 USD) miała miejsce w sierpniu 2012 r .

  Bitcoin w latach 2013-2016 W połowie stycznia 2013 r. Rozpoczyna się nowy cykl szybkiego wzrostu kosztów bitcoinów, który osiąga szczyt 11 kwietnia; za 1 $ BTC jest równe 266 $.

  Nowa passa byków zaczyna się na tym samym poziomie na początku listopada i pod koniec miesiąca. Cena bitcoina sięga 1240 USD. Dzieje się to na tle pozytywnych wiadomości o przyjęciu czesnego na jednym z uniwersytetów na Cyprze w bitcoinach. Pozytywny wpływ ma również zapowiedziane wsparcie dla płatności Bitcoin przez Zynga, giganta w dziedzinie tworzenia gier online.

  Rozpoczęty pod koniec 2013 roku korekcyjny ruch kursu w dół stał się najdłuższym (w tamtym czasie) w historii bitcoina. Zima kryptowalut trwała 411 dni do połowy stycznia 2015 roku . W tym czasie BTC spadł o 86% z 1240 USD do 160 USD.

  28 lutego właściciel Mt.Gox, Mark Karpeles, poinformował na konferencji prasowej o bankructwie giełdy i utracie 744,4 tys. Bitcoinów klientów „z powodu niedociągnięć systemowych. W tym momencie na samej giełdzie cena BTC spadła do 100 dolarów.

  Na początku stycznia 2015 roku giełda kryptowalut Bitstamp ogłosiła włamanie i kradzież 19 tysięcy BTC. W tym momencie kurs Bitcoina spada do 170 $, ale po wznowieniu pracy giełdy zaczyna odrabiać, osiągając pod koniec stycznia 300 $ . Wtedy zaczyna się długi okres konsolidacji w przedziale 200-300 $.

  Na początku sierpnia hakerzy włamali się na giełdę Bitfinex i ukradli 120000 BTC. Cena spada poniżej 500 dolarów na krótki czas, a potem do końca października kurs wynosi około 600 dolarów.

  Następnie pod koniec roku obserwuje się stały wzrost dochodzący do 1000 USD.

  Bitcoin Bull Run w 2017 roku Na początku stycznia 2017 r. Koszt bitcoina po raz pierwszy od końca 2013 r. Osiąga 1150 USD, ale następnie spada do 750 USD w ciągu tygodnia. W połowie marca kurs zdobywa nowe szczyty, na krótko osiągając 1300-1350 $. Do końca marca cena BTC spada do 900 $, ale w ciągu miesiąca ostatecznie przebija poziom 1350 $. W ostatnich tygodniach maja cena bitcoina wynosiła 2500-2600 USD, a następnie została skorygowana do 1800 USD, dzięki czemu w pierwszej dekadzie czerwca zbliża się do 3000 USD.

  Rozwój kursu jest ułatwiony dzięki szybkiemu wzrostowi liczby użytkowników sieci i uznaniu bitcoina za prawny środek płatniczy przez wiele firm i instytucji finansowych na całym świecie. Ważną rolę odegrała również możliwość otrzymania monet Bitcoin Cash (BCH) przez posiadaczy BTC za darmo w wyniku hard forka 1 sierpnia .

  Następnie, na wieść o uruchomieniu kontraktów terminowych na BTC przez główne giełdy w USA, rozpoczyna się niemal bezodrzutowy szybki wzrost, a 7 grudnia cena bitcoina wynosi 16 500 USD.

  Korekta w 2018 roku Przez cały 2018 rok obserwowano korektę szybkiego kursu byka BTC z 2017 roku. Maksymalny kurs BTC w 2018 roku wyniósł 17000 USD. Kolejnemu spadkowi ponownie towarzyszy napływ negatywnych wiadomości z Korei, gdzie władze opowiadały się za zakazem anonimowego handlu kryptowalutami.

  Spadek kursu utrzymuje się do początku lutego i osiąga minimum 6 dnia (6000 USD). Niestety, nie następuje załamanie trendu spadkowego i od tego znaku kurs ponownie rośnie i spada do 5800 USD do końca czerwca. Przez następne 4,5 miesiąca wykres Bitcoin nadal rysuje trójkąt, który już stał się oczywisty dla wielu, z dolną ścianą w okolicy 6000 USD.

  Po lekkim odbiciu cena nadal spada i 15 grudnia osiąga roczne minimum 3200 USD. Następnie w ciągu 3 dni cena bitcoina ponownie wraca do regionu 4200 $.

  Do początku lutego 2019 r. Cena kontynuowała ruch w dół, dla którego opór osiąga poziom 3300 USD.

  2 kwietnia następuje przebicie poziomu 4200 $ iw ciągu kilku godzin cena bitcoina osiąga 5100 $. Następnie pojawia się wiadomość, że powodem tego był zakup przez jednego kupującego na kilku giełdach jednorazowo 20 tysięcy bitcoinów. Wielu uważa to za sygnał powrotu głównych graczy na rynek.

  Wzrost BTC w 2019 roku nastąpił w czerwcu. Najwyższa cena wyniosła 13 275 USD. Wzrost ceny może być spowodowany uruchomieniem kontraktów terminowych na bitcoiny. Ten rodzaj handlu stał się popularny w 2019 roku. Od tego czasu cena bitcoina spada przez cały rok.

  Analiza techniczna Bitcoin

  Cóż, w rzeczywistości nie istnieje żadna specjalistyczna analiza techniczna kryptowaluty Bitcoin (BTC). Jednak tutaj jest łączna ocena dla BTC od kilku traderów i analityków na TradingView.

  Bitcoin Bulls & Bears

  Niewątpliwie tacy giganci myśli finansowej jak Warren i Joseph Stiglitz dokonują bardzo mrocznych prognoz cenowych dla Bitcoina . Niemniej jednak wielu wpływowych i odnoszących sukcesy liderów opinii jest w 100% pewnych przyszłych sukcesów Bitcoina.

  Oto rezonansowy post Barry’ego Silberta, który omawia najbardziej znane byki i niedźwiedzie Bitcoin, który wyraźnie pokazuje, że nie brakuje wsparcia dla Bitcoin w klasycznej społeczności biznesowej.

  Jack Dorsey

  Elon Musk

  Steve Wozniak

  Bill Miller

  Peter Thiel

  Abigail Johnson

  Jamie Dimon

  Warren Buffett

  Ben Bernanke

  Larry Fink

  Nouriel Roubini

  Joseph Stiglitz

  Po której jesteś stronie?

  Bitcoin Block Reward Halving 2020 Impact

  Czy w przyszłym roku halving może pomóc nam zrozumieć prognozy cenowe Bitcoin (BTC)? Zobaczmy.

  Zmniejszenie nagród i emisji o połowę wpływa na liczbę górników, którzy otrzymują bitcoiny za bloki wydobywcze. Historycznie rzecz biorąc, proces ten miał pozytywny wpływ na cenę głównej kryptowaluty w długim okresie. Emisja bitcoinów to 21 milionów monet. Halving ma na celu zapobieganie inflacji monet. W przeciwieństwie do banków centralnych, które mogą drukować gotówkę według własnego uznania, liczba bitcoinów jest ograniczona. W ten sposób kryptowaluta staje się coraz rzadsza i cenniejsza.

  Po trzech poprzednich halachach, rajdy Bitcoin miały miejsce około rok później. Po pierwszym halvingu w 2012 r. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 1000 USD do listopada 2013 r. Po halvingu w 2016 r. Bitcoin ponownie wystartował i 18 grudnia 2017 r. Osiągnął rekordowy poziom 20 089 USD, po czym jego cena spadła. Jest za wcześnie, aby analizować Bitcoin zaraz po jego trzeciej połowie, więc zobaczymy.

  Wcześniej nagroda blokowa wynosiła 50 bitcoinów, a te monety kosztują bardzo niewiele. Jednak trzy poprzednie halvings już dwukrotnie zmniejszyły nagrodę, a teraz wynosi 6,25 bitcoinów na blok.

  Halving wpływa na górników. Wiele osób dochodzi do wniosku, że koszty wydobycia, czyli prąd i moc obliczeniowa, nie są warte mniej niż nagroda. Według The Block, ostatni halving obniżył hashrate Bitcoin o 16%, a przychody górników o 44%. Zysk górnika wynosi teraz średnio od 16,1 mln USD do 9 mln USD. Wydobywanie na ASICS poprzedniej generacji, takich jak Antminer S9, stało się nieopłacalne. Nowe, takie jak Antminer S17 i ​​Whatsminer M30S, pozwalają górnikom być poniżej budżetu.

  Dominacja kapitalizacji rynkowej Bitcoin

  Wystarczy spojrzeć na wskaźnik kapitalizacji rynkowej, aby wiele zrozumieć na temat kryptowaluty. Pierwszy i główny wniosek: Bitcoin nadal pozostaje głównym graczem na rynku kryptowalut. Jego udział w rynku wynosi około 55%, czyli około trzy razy więcej niż jego najbliższego konkurenta, Ethereum.

  Od samego początku Bitcoin utrzymuje pozycję lidera pod względem kapitalizacji dzięki wielu pozytywnym aspektom związanym z kryptowalutą. Programiści wprowadzają ważne aktualizacje, które zmniejszają wysokość opłat transakcyjnych, zwiększają skalowalność sieci itp.

  Wskaźnik kapitalizacji rynkowej to nie tylko narzędzie, które pozwala szybko oszacować wartość kryptowaluty. Solidna kapitalizacja mówi o sile monety.

  Czy Bitcoin wzrośnie w 2020 roku?

  Istnieje kilka warunków wstępnych do wzrostu ceny Bitcoin.

  Pierwszym ważnym i długotrwałym czynnikiem są oczekiwania rynku przed halvingiem. Drugi to pozytywne tło wiadomości z ostatnich dni. Docierają do nas wyjątkowo dobre wieści, które mogą sprowokować chińskich inwestorów do intensyfikacji.

  Drugim możliwym czynnikiem jest potencjalny wpływ dużych witryn OTC. Wielokrotnie słyszeliśmy o planach wejścia na rynek kryptowalut wielu dużych inwestorów. Szczególnie duże transakcje powinny spodziewać się podobnych spadków z gwałtownymi spadkami po ich zakończeniu.

  Nie zapominajmy o niestabilnej sytuacji politycznej. Początek 2020 roku upłynął pod znakiem eskalacji konfliktu między USA a Iranem, co mogło mieć krótkoterminowy wpływ na cenę Bitcoina (8 stycznia cena BTC wzrosła do 8391 USD). Reakcja społeczności kryptowalut była następująca:

  Cena bitcoina przełamała opór 7500 $ po miesiącu, a wszystko to dzięki napięciom z USA i Iranu. Wraz ze wzrostem popularności bitcoinów na Bliskim Wschodzie, aby uniknąć potencjalnej inflacji walut regionalnych.

  Bitcoin to bezpieczna przystań nawet w czasach wojny

  Kup Bitcoin już dziś pic.twitter.com/t9N47QXlAB

  Prognoza cen Bitcoin (BTC) na 2020, 2025, 2030, 2040

  Czy jesteś zainteresowany prognozami cen Bitcoinów na lata 2020-2030? Oto wszystkie możliwe długoterminowe prognozy cen BTC na następne lata. Dowiedz się, czy Bitcoin wróci w latach 2020-2040.

  # 1. Prognoza cen portfela dla inwestorów na lata 2020-2025Jak wysoko osiągnie Bitcoin? BTC to bardzo dobra inwestycja długoterminowa (1 rok). Cena Bitcoina może wzrosnąć z 6702,160 USD do 8386,730 USD w ciągu jednego roku. Długoterminowy potencjał zarobkowy wynosi + 25,13% w ciągu jednego roku. Według aktualnych danych Bitcoin (BTC) i potencjalnie jego otoczenie rynkowe znajdowało się w hossie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W przyszłości będzie pozytywny trend, a BTC może być dobre do inwestowania.

  • W 2020 r . : 10723,46 USD
  • W 2021 roku : 13404,32 USD W 2022 roku : 20106,48 USD W 2023 roku : 26808,64 USD W 2024 r . : 33510,80 USD W 2025 roku : 53617,28 USD# 2. CoinPredictor.io Prognozy cen BTC na początek 2020 rCzy Bitcoin wzrośnie? Według źródła wartość dolara BTC osiągnie 7552,5 $ do 06.03.2020.

   # 3. Prognozy cen bitcoinów LongForecast na lata 2020-2023Według LongForecast, Bitcoin będzie kosztował w styczniu od 6871 do 9757 USD. Przez cały 2020 rok cena BTC będzie się wahać i osiągnie 9 306 USD do grudnia 2020 r. W następnym roku cena monety ponownie spadnie i będzie kosztować zaledwie 5032 USD.

   • W 2021 roku: 4935-5 032 USD
   • W 2022 roku: 11 107-12 884 USD W 2023 roku: 22390- 25972 USD# 4. Prognozy cen DigitalCoin na lata 2020-2025Prognoza DigitalCoinPrice na grudzień 2019 r. ( 17239,27 USD ) wyraźnie się nie zmaterializowała. Jednak zapewnia wiele pozytywnych prognoz cenowych BTC na rok 2020 i dalsze:

    • W 2020 r .: 17 770,67 USD
    • W 2021 roku: 20112,19 $ W 2022 roku: 24 444,14 USD W 2023 roku: 26 137,76 USD W 2024 r .: 18053,73 USD W 2025 roku: 17 872,83 USD W 2026 roku : 12713,82 USD# 5. Prognoza ceny Bitcoin JackCzy Bitcoin wyzdrowieje? Analityk o pseudonimie Bitcoin Jack uważa, że ​​BTC może spaść do 7400 $, ale osłabienie będzie krótkotrwałe. Gdy tylko największa waluta cyfrowa dotknie nowego „dna, przełom rozpocznie się niemal natychmiast.

     Myślę, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz dla $ BTC

     Na początku listopada spadł do 7,4 tys

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy