Ta przeglądarka nie jest obsługiwana. Aby wyświetlić tę witrynę, użyj innej przeglądarki.

17 lutego 2021
Category: Karcie Kredytowej

Julie Cazzin, 27 kwietnia 2018 r

Julie Cazzin, 27 kwietnia 2018 r

Ale czy powinieneś? Sprawdzamy liczby, aby sprawdzić, czy ma to sens finansowy.

Kanadyjski Urząd Skarbowy od lat namawia podatników do składania deklaracji podatkowych w formie cyfrowej (obecnie robi to ponad 80%) oraz do rejestrowania się w opcjach cyfrowych, aby otrzymać zwrot podatku. Departamentowi podatkowemu było łatwiej i miałeś motywację do przyłączenia się, jeśli odzyskiwałeś pieniądze – było to o wiele szybsze niż czekanie na czek ze zwrotem podatku pocztą.

Teraz opłacenie podatku również bez użycia papieru jest znacznie łatwiejsze. Wreszcie prosta operacja polega na podłączeniu CRA jako odbiorcy płatności do konta bankowego online i płatności bezpośredniej; wystarczy podać numer ubezpieczenia społecznego. A teraz, po raz pierwszy, ponad 6,5 miliona posiadaczy kont klientów PayPal w Kanadzie może teraz zapłacić podatnikowi, używając swojego konta bankowego, karty kredytowej, karty debetowej Visa lub salda na koncie PayPal, aby zapłacić podatki federalne .

Najnowsze zmiany stwarzają rolę do odegrania dostawców zewnętrznych, takich jak Plastiq z Kalifornii i Źródło płatności z Vancouver – dwie firmy, które pozwalają płacić podatek kartą kredytową za pośrednictwem swoich witryn internetowych lub, w przypadku Plastiq, za pośrednictwem swoich aplikacja mobilna.

Niektórzy konsumenci już znaliby te nazwy, gdyby za ich pośrednictwem płacili za rachunki za media. To, co podatnicy muszą dowiedzieć się, to czy wniesienie opłaty za przywilej jest warte swojej ceny. Atrakcja jest prosta. Korzystanie z witryny innej firmy i karty kredytowej do płacenia podatków jest szybkie, proste i bezpieczne, a jeśli jesteś w dobrej kondycji finansowej, może być dla Ciebie atrakcyjne – zwłaszcza jeśli prywatność i bezpieczeństwo Twoich informacji finansowych są najważniejsze.

„Cyfrowe rozwiązanie płatnicze, takie jak PayPal, jest idealne dla Kanadyjczyków, którzy chcą płacić podatki bez ujawniania danych swojego konta bankowego lub karty kredytowej osobom trzecim – mówi Paul Robert Hyde, wiceprezes ds. Usług płatniczych dla źródła płatności. Unikalne identyfikatory są tworzone w momencie płatności, a te osobiste identyfikatory są przechowywane w systemie PayPal.

WATCH: Co to jest TFSA?

Ten rodzaj płatności elektronicznych jest również przydatny, jeśli jesteś jednym z 2,8 miliona obywateli Kanady mieszkających za granicą. „Kanadyjscy emigranci, którzy muszą rozliczać swoje podatki i są winni pieniądze agencji CRA, mogą teraz używać swojego konta PayPal do płacenia podatku federalnego, nawet jeśli mieszkają za granicą – mówi Paul Parisi, prezes PayPal Canada. Jeszcze jeden punkt sprzedaży? To, że płacąc podatki kartą kredytową, możesz gromadzić punkty lojalnościowe w swoim ulubionym programie lojalnościowym.

To wszystko brzmi świetnie. Ale nawet jeśli te firmy zapewniają ochronę danych finansowych, które wpadną w niepowołane ręce, czy ma to sens finansowy? „Co do zasady każdy powinien unikać płacenia podatków za pomocą kart kredytowych – nawet jeśli masz pieniądze na spłatę karty po otrzymaniu rachunku – mówi certyfikowana planistka finansowa Janet Gray.

Jeszcze ważniejsze jest unikanie zewnętrznych dostawców płatności. Czemu? Opłaty. Nawet jeśli jesteś częścią dobrego programu lojalnościowego związanego z kartami kredytowymi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że 1% do 2% otrzymanych w nagrodach nie pokryje 2,29% do 2,5% opłat, które te firmy będą naliczać od salda zapłacone agencji ratingowej.

Sprawdźmy liczby. Jeśli byłeś winien 5000 USD podatku i użyłeś karty kredytowej z 2% zwrotem gotówki, aby zapłacić za to, otrzymasz 100 USD w postaci nagród pieniężnych za użycie karty do przeprowadzenia transakcji. Ale przy opłacie w wysokości 2,29% (co oferuje Źródło płatności), zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 114,50 USD – czyli 14,50 USD w dziurze po transakcji (opłata 114,50 USD minus 100 USD w gotówce). Pamiętaj, że większość posiadaczy kart kredytowych ma szczęście, jeśli otrzymają zwrot 2% – wielu z nich otrzymuje tylko 1% lub mniej. Kolejna wada? Karty lojalnościowe z dobrymi nagrodami często mają wyższe oprocentowanie niż inne karty – często o 12% lub więcej.

Ale powiedzmy, że masz długi i nie masz pieniędzy 30 kwietnia na opłacenie podatku. Czy powinieneś rozważyć zapłatę kartą kredytową, aby usunąć tę płatność? Zdecydowanie nie. Może to po prostu spowodować, że wejdziesz głębiej w zadłużenie karty kredytowej o wysokim oprocentowaniu – zwłaszcza jeśli nie jesteś w stanie spłacić salda, gdy rachunek karty kredytowej pojawi się w następnym miesiącu.

Lepsze podejście? „Nawet jeśli masz długi i nie masz pieniędzy na spłatę CRA, i tak rozliczysz swoje podatki – mówi Allan Norman, certyfikowany planista finansowy w Atlantis Financial w Barrie, Ont. „Od razu unikniesz 5% kary za spóźnione zgłoszenie. Norman zauważa, że ​​po tym czasie agencja CRA pobiera 1% za każdy miesiąc spóźnienia w płaceniu podatków do maksymalnie 12% odsetek po 12 miesiącach.

Jego sugestia? „Jeśli masz już wysokie oprocentowanie na karcie kredytowej – mówi 19% lub więcej – sensowne jest najpierw spłacenie długu o wyższym oprocentowaniu, zarządzanie przepływami pieniężnymi w budżecie rodzinnym i staranie się spłacić odliczenie podatków przez następne 12 miesięcy – mówi Norman. „Oprocentowanie w wysokości 1% miesięcznie jest faktycznie lepsze. Oczywiście pożyczka od przyjaciół lub rodziny byłaby miła, zwłaszcza jeśli jest to jednorazowe zdarzenie . Najgorsza opcja? „Nie bój się i spiesz się po pożyczkę – mówi Norman. „To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić.

Debbie Gillis, koordynatorka doradztwa kredytowego w Resolve Counselling Services Canada, ma inną sugestię. „Pracuj z agencją ratingową – mówi Gillis. „Organizuje regularne przesłuchania w sprawie uczciwości i możesz złożyć do nich wniosek RC4288 o ulgę podatkową. Jeśli korzystasz z programu redukcji zadłużenia z doradcą, masz bardzo niskie dochody lub po prostu doświadczyłeś jednorazowych trudności z powodu problemów zdrowotnych, współpracuj z doradcą ds. Zadłużenia lub księgowym podatkowym, aby wypełnić wniosek i obliczyć rozsądny miesięczny podatek harmonogram spłaty rat, który możesz im przedstawić . Harmonogramy płatności są rozsądne, a agencja ratingowa często usuwa miesięczną stopę procentową w wysokości 1% od zaległych podatków.

Wreszcie, jeśli masz pod ręką pieniądze na opłacenie podatku, rozważ płatność kartą debetową Visa lub Mastercard. Możesz zarejestrować się w MyAccount, bezpłatnej usłudze płatności elektronicznych oferowanej przez agencję ratingową, przechodząc do swojego konta MyCRA. Będziesz mógł od razu założyć konto. Lub rozważ bankowość internetową. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie dodać agencję ratingową jako odbiorcę płatności za pomocą systemu płatności online swojego banku, nawet jeśli nie masz konta CRA online.

Wreszcie, jeśli cała ta cyfryzacja nadal sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, nadal możesz iść do „starej szkoły. Jeśli masz spersonalizowany kupon na przelew CRA, możesz po prostu dokonać płatności w kanadyjskiej instytucji finansowej. Lub po prostu wyślij czek z saldem należności za pośrednictwem Poczty Kanadyjskiej. Na czeku należy umieścić rok płatności oraz numer ubezpieczenia społecznego i przesłać go na adres : Ottawa Technology Centre, 875 Heron Road Ottawa ON K1A 1A2.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy