To jest średnie saldo 401 (k). Jak wypada twoje porównanie?

17 lutego 2021
Category: Ważne Jest

COVID-19 obniżył saldo 401 (k). Oto jak wyglądają dzisiaj.

Wszyscy musimy niezależnie oszczędzać na emeryturę z jednego ważnego powodu: Ubezpieczenie Społeczne nie zapewni wystarczających dochodów do wygodnego stylu życia. Zasiłki te zazwyczaj zastępują około 40% poprzedniej wypłaty, jeśli jesteś przeciętnym zarabiającym, a większość seniorów potrzebuje około dwa razy tyle na pokrycie swoich wydatków.

Dlatego oszczędzanie na planie emerytalnym z podatkiem jest sprytnym posunięciem, a jeśli masz 401 (k), warto się do tego przyczynić. Nie tylko 401 (k) oferują znacznie wyższe roczne limity składek niż IRA, ale wiele firm, które je sponsorują, również w różnym stopniu dopasowuje składki pracowników. Wynik? Darmowe pieniądze dla Ciebie.

ŹRÓDŁO OBRAZU: GETTY IMAGES.

Jeśli masz 401 (k), możesz być ciekawy, jak wygląda jego równowaga w porównaniu z typowym oszczędzającym. A oto twoja odpowiedź: od pierwszego kwartału 2020 r. Średnie saldo 401 (k) wynosi 91.400 USD, podaje Fidelity. Ale to nie mówi całej historii.

Wartości planu emerytalnego spadły

Chociaż średnie saldo 401 (k) może obecnie wynosić 91,400 USD, salda były znacznie wyższe od ostatniego kwartału 2019 r. W tamtych czasach średnie saldo wynosiło 112 300 USD, co oznacza, że ​​typowy 401 (k) stracił 20 900 USD w ciągu około trzech miesięcy.

Winowajca? To byłby COVID-19 i towarzyszący mu atak na giełdzie. Jednak najprawdopodobniej to ekstremalne uderzenie będzie niczym innym jak chwilowym niepowodzeniem dla oszczędzających na drodze do budowania bogactwa emerytalnego. Gdy kryzys zdrowotny dobiegnie końca, a gospodarka znów się otworzy, istnieje duża szansa, że ​​rynek akcji odbije – a mianowicie, ponieważ historycznie zawsze udawało mu się odrobić straty w następstwie spadków. To prawda, że ​​powrót do zdrowia może nie nastąpić w ciągu kilku miesięcy, ale jeśli od emerytury dzieli cię całe lata, nie bój się – jest dużo czasu, aby Twoje saldo 401 (k) powróciło, a potem trochę.

Czy oszczędzasz wystarczająco?

Przed kryzysem COVID-19 średnie saldo 401 (k) wynosiło 112,300 USD, jak wspomniano wcześniej, i chociaż nie jest to niewielka kwota, nie jest też aż tak duża, jeśli masz już 40, 50 lub więcej lat. 60s. (Jeśli masz 20 lat i około 100 000 USD w swoim 401 (k), robisz niezłą robotę oszczędzania.) W związku z tym musisz ocenić, gdzie oszczędzasz i czy jesteś w tyle , podejmij wysiłek, aby wzmocnić się na froncie składkowym, gdy życie znów się normalizuje. Oczywiście, jeśli udało Ci się zatrzymać wypłatę w czasie kryzysu i jesteś w stanie natychmiast odłożyć więcej pieniędzy w swoim 401 (k), zrób to. W przeciwnym razie zobowiązuj się do lepszego finansowania tego konta, gdy sytuacja się ustabilizuje.

Obecnie możesz wpłacić do 19 500 $ na 401 (k), jeśli masz mniej niż 50 lat. Jeśli masz 50 lat lub więcej, dostaniesz 6500 $ do nadrobienia, które podnosi twój limit do 26 000 $. Oczywiście większości ludzi nie stać na przekroczenie tych progów, ale Twoim celem powinno być przeznaczanie co roku 15% lub więcej dochodu na emeryturę w normalnych okolicznościach – czyli wtedy, gdy nie borykamy się z pandemią. .

Niestety 401 (k) planów na całym świecie nie zdołało uciec przed gniewem COVID-19. Ale nadal ważne jest, aby oszczędzać w jednym, zwłaszcza jeśli twój pracodawca odpowiada składkom. I pamiętaj, że chociaż saldo 401 (k) może być teraz niższe, naprawdę powinieneś starać się nie stresować (lub sprawdzać swoje konto zbyt często). Tak długo, jak będziesz siedzieć wygodnie, zostawić swoje inwestycje w spokoju i dać swojemu 401 (k) czas na regenerację, będziesz robić wszystko, co w twojej mocy, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, abyś mógł wygodnie przejść na emeryturę, kiedy chcesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy