Underwriter kredytów konsumenckich, czym się zajmują

17 lutego 2021
Category: Zastaw Domu

Czym zajmuje się ubezpieczyciel kredytów konsumenckich?

Oto obowiązki i obowiązki, które prawdopodobnie będzie wykonywał subemitent kredytów konsumenckich w ramach swojej roli.

 • Zarządzaj dużymi pożyczkami od 749 tys. Wzwyż, zapewniając dokładność przed zatwierdzeniem i wygenerowaniem dokumentów po próbnej modyfikacji.
 • Wykorzystaj dogłębną znajomość wytycznych FHA, FNMA i FHLMC, aby ocenić wysoki wolumen pożyczek.Przeprowadź przegląd dochodów i kredytów w celu oceny zdolności kredytowej i zdolności pożyczkobiorcy w zakresie linii produktów kredytowych pod zastaw domu i ich modyfikacji.Postępuj zgodnie z wytycznymi FNMA i FHLMC, oblicz wskaźniki i analizę przepływów pieniężnych.Bądź na bieżąco z wytycznymi branżowymi i zmianami w przepisach, w tym FHLMA i FNMA.Przejrzyj formularz rozliczeniowy (HUD-1), aby obliczyć miesięczne płatności escrow i salda.Renderuj decyzje gwarantowane, a następnie jasne warunki dotyczące zasad i procedur ubezpieczeniowych, w tym znajomość wytycznych FNMA i FMLMC.Organizuj gwarantowanie kredytów hipotecznych FHA i konwencjonalnych kredytów mieszkaniowych.Wykaż doświadczenie w udzielaniu kredytów konwencjonalnych i FHA.Przeanalizuj profile kredytowe, aby zapewnić linie kapitałowe i produkty finansowania wtórnego.Omówienie ubezpieczyciela kredytów konsumenckich

  W porównaniu z innymi miejscami pracy, przewiduje się, że kariera gwaranta kredytów konsumenckich będzie charakteryzować się stopą wzrostu opisaną jako „szybsza od średniej na poziomie 8% od 2018 do 2028 roku. Zgodnie z danymi Biura Statystyki Pracy. Co więcej, przewidywana liczba możliwości, które mają być dostępne dla ubezpieczyciela kredytów konsumenckich do 2028 r., Wynosi 24 300.

  Ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zazwyczaj zarabiają 46 466 USD rocznie, co daje 22,33 USD na godzinę. Jednak ubezpieczyciele kredytów konsumenckich mogą zarabiać od 32 000 do 66 000 USD rocznie. Oznacza to, że najlepiej zarabiający ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zarabiają o 34 000 USD więcej niż najniżej zarabiający.

  Może jesteś aktualnym gwarantem kredytów konsumenckich i szukasz nowej okazji, a może zastanawiasz się, jak zostać gwarantem kredytów konsumenckich i chcesz zobaczyć, jak wypada to na tle podobnych miejsc pracy. Zebraliśmy obszerne informacje na temat zostania urzędnikiem kredytowym, urzędnikiem depozytowym, urzędnikiem bankowym i bankierem hipotecznym, abyś mógł porównać. Ale więcej o tym, jak te role porównują się do gwaranta kredytów konsumenckich później.

  Przykłady życiorysów ubezpieczycieli kredytów konsumenckich

  Umiejętności i cechy osobowości ubezpieczyciela kredytów konsumenckich

  Obliczyliśmy, że 16% ubezpieczycieli kredytów konsumenckich posiada biegłość w zakresie wniosków o pożyczki, sprawozdań finansowych i wskaźników zadłużenia. Są również znani z umiejętności miękkich, takich jak umiejętności analityczne, umiejętności matematyczne i umiejętności komunikacyjne.

  Poniżej przedstawiamy procent ubezpieczycieli kredytów konsumenckich, którzy mają wymienione w CV te umiejętności:

   Wnioski o pożyczkę, 16%

  Wzrost produktywności do ponad 50% rok do roku dzięki efektywnemu przeglądowi wniosków kredytowych i identyfikowaniu alternatywnych rozwiązań finansowych.

  Sprawozdania finansowe, 9%

  Przeprowadzał due diligence firm ubiegających się o kredyt, przeprowadzając wywiady z właścicielami firm, analizując historyczne sprawozdania finansowe i tworząc prognozy finansowe.

  Określenie wskaźników zadłużenia i uzyskanie akceptacji dzięki automatycznym systemom scoringowym i tradycyjnym metodom underwritingu.

  Raporty kredytowe, 6%

  Przeanalizowane i zweryfikowane wskaźniki wartości kredytu do wartości, kompletność informacji o wniosku, raporty kredytowe i inne sprawozdania finansowe.

  Wytyczne dotyczące ubezpieczenia, 5%

  Dokonano przeglądu zgłoszonych pożyczek zgodnie z wytycznymi dotyczącymi gwarantowania zgodności z przepisami – konwencjonalnymi programami detalicznymi HARP i Refinance.

  Agencje regulacyjne, 5%

  Przedstawione wyniki przeglądu i zalecenia w kompleksowych pisemnych raportach z przeglądu dla kierownictwa wyższego szczebla, audytorów i różnych agencji regulacyjnych.

  Ponadto ubezpieczyciele kredytów konsumenckich mają więcej umiejętności niż tylko wnioski o pożyczki, sprawozdania finansowe i wskaźniki zadłużenia. Przeczytaj o ich cechach osobowości tutaj:

  Chociaż może nie jest to najważniejsza umiejętność, posiadanie umiejętności matematycznych jako gwarant kredytów konsumenckich jest nadal niezbędne. Żaden. Ten przykład to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki subemitenci kredytów konsumenckich mogą wykorzystywać umiejętności matematyczne: „monitorowane / raportowane na podstawie różnych statystyk (wskaźników), w tym; przeterminowane należności (np.)

  Kolejną umiejętnością, która jest dość popularna wśród ubezpieczycieli kredytów konsumenckich, są umiejętności komunikacyjne. Ta umiejętność jest bardzo ważna przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Brak Zapoznaj się z przykładem wykorzystania tej umiejętności: „zarządzający procesorami pożyczek i specjaliści ds. Komunikacji z członkami.

  Jest rzeczą oczywistą, że gwarant pożyczek konsumenckich musi mieć umiejętności interpersonalne. To tak, jakby powiedzieć, że malarz musi mieć farbę. Ponieważ urzędnicy ds. Pożyczek pracują z ludźmi, muszą być w stanie przeprowadzić klientów przez proces składania wniosków i odpowiedzieć na ich pytania. Te umiejętności interpersonalne są codziennie wykorzystywane przez gwarantów kredytów konsumenckich. Nie wierzysz nam? Zapoznaj się z tym przykładem życiorysu: „cytowany za doskonałość w komunikacji interpersonalnej, pracy zespołowej, ocenie jakości, elastyczności i niezawodności.

  Aby osiągnąć swój cel, jakim jest zostanie gwarantem kredytów konsumenckich, stwierdziliśmy, że ponad połowa, a dokładnie 50,8%, ubezpieczycieli kredytów konsumenckich ma tytuł licencjata. Dobrą wiadomością jest to, że nie wydaje się, aby było więcej edukacji niż to konieczne, ponieważ tylko 12,1% ma tytuł magistra. Chociaż prawdą jest, że większość ubezpieczycieli kredytów konsumenckich ma wykształcenie wyższe, generalnie można uzyskać tytuł tylko z wykształceniem średnim. W rzeczywistości jeden na sześciu ubezpieczycieli kredytów konsumenckich nie wydał dodatkowych pieniędzy na studia.

  Ubezpieczyciele kredytów konsumenckich, którzy poszli na studia, aby zdobyć bardziej dogłębną edukację, ogólnie studiowali biznes i finanse, podczas gdy niewielka populacja gwarantów kredytów konsumenckich studiowała rachunkowość i psychologię.

  Teraz, gdy masz już dyplom, możesz zostać gwarantem kredytów konsumenckich. Więc gdzie zaczynasz aplikować? Z naszych badań wynika, że ​​ubezpieczyciele kredytów konsumenckich są zatrudniani głównie przez Td Bank North, Wells Fargo i Regions Financial. Teraz jest dobry moment na złożenie wniosku, ponieważ Td Bank North ma 20 ofert pracy w ubezpieczycielach kredytów konsumenckich, 20 w Wells Fargo i 8 w Regions Financial.

  Jeśli jesteś w tym dla pieniędzy, będziesz chciał ubiegać się o stanowiska w Union Bank, JPMorgan Chase i US Bank, ponieważ wydaje się, że to właśnie tam ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zarabiają najwięcej. Przyjrzyjmy się bliżej. W Union Bank średnia pensja gwaranta kredytów konsumenckich wynosi 86091 USD. Podczas gdy w JPMorgan Chase ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zarabiają około 80 351 USD. W US Bank zarabiają średnio 65 489 dolarów. Zanim zbytnio podekscytujesz się tymi liczbami wynagrodzeń, powinieneś upewnić się, że znalezienie pracy w tych firmach jest wykonalne. Na przykład, podczas gdy Union Bank ma 0 ofert pracy dla ubezpieczycieli kredytów konsumenckich, JPMorgan Chase i US Bank mają odpowiednio 0 i 0 ofert pracy.

  Najbardziej prestiżowych ubezpieczycieli kredytów konsumenckich można znaleźć w Wells Fargo, JPMorgan Chase i Bank of America. Ustalamy to, oceniając szkoły, w których ubezpieczyciele kredytów konsumenckich uzyskali swoje stopnie naukowe, a następnie przyglądając się firmom, które zatrudniły znaczną liczbę gwarantów kredytów konsumenckich ze 100 najlepszych instytucji edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

  Co robią urzędnicy kredytowi

  Do batalionu lub pierwszego do porównania należy oficer kredytowy. Patrząc na wynagrodzenie, urzędnicy ds. Kredytów zarabiają rocznie 70 877 USD więcej niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich.

  Jednak te dwie kariery mają wspólny język w dziale umiejętności. Zarówno ubezpieczyciele kredytów konsumenckich, jak i specjaliści ds. Kredytów są przeszkoleni w zakresie wniosków o pożyczki, sprawozdań finansowych i raportów kredytowych.

  Pokrywające się zestawy umiejętności mogą być jedyną wspólną cechą tych dwóch ról, ponieważ istnieją pewne kluczowe różnice. Na przykład gwarant pożyczek konsumenckich jest bardziej skłonny do posiadania umiejętności w zakresie wskaźników zadłużenia, dochodów, właściwych decyzji i zapewnienia dokładności. W międzyczasie typowy urzędnik kredytowy ma umiejętności w takich obszarach, jak zarządzanie ryzykiem, portfel kredytów, portfel i jakość kredytów. Ta różnica w umiejętnościach pokazuje, jak naprawdę różne są te dwie kariery.

  Specjaliści ds. Kredytów naprawdę błyszczą w branży finansowej ze średnią pensją 117 391 dolarów. Podczas gdy ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zwykle zarabiają najwięcej w branży finansowej, osiągając średnią pensję 46.427 dolarów. To dość duża różnica w wynagrodzeniach.

  Wykształcenie urzędników kredytowych różni się nieco od edukacji ubezpieczycieli kredytów konsumenckich, ponieważ zwykle osiągają oni wyższy poziom wykształcenia. Urzędnicy kredytowi mają o 23,3% większe prawdopodobieństwo ukończenia studiów z tytułem magistra niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich. Ponadto prawdopodobieństwo uzyskania stopnia doktora jest o 0,7% większe.

  Jakie są obowiązki urzędnika depozytowego?

  Teraz porównamy oficerów depozytowych, którzy zarabiają średnio o 4944 USD więcej niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich rocznie.

  Nie wszystko w tych zawodach jest inne. Weźmy na przykład ich umiejętności. Ubezpieczyciele kredytów konsumenckich i urzędnicy depozytowi wymagają podobnych umiejętności, takich jak wnioski o pożyczkę, FHA i Fannie Mae.

  Ale obie kariery wymagają również innych umiejętności. Podczas gdy gwarant pożyczek konsumenckich wykorzystuje również takie umiejętności, jak sprawozdania finansowe, wskaźniki zadłużenia, raporty kredytowe i wytyczne dotyczące gwarancji, typowy escrow ma umiejętności w takich obszarach, jak depozyt, nieruchomości, kupujący i pożyczkodawcy. To dopiero początek tego, co sprawia, że ​​te dwie kariery są tak bardzo różne.

  Odkryto, że escrowowie zarabiają wyższe pensje w porównaniu z innymi zawodami, ale chcieliśmy dowiedzieć się, gdzie escrowowie zarabiają najwięcej. Odpowiedź? Branża nieruchomości. Średnia pensja w branży wynosi 53 778 USD. Dla kontrastu, ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zarabiają najwyższe wypłaty w finansach, przy średniej pensji 46.427 dolarów.

  Musisz więc wiedzieć, ile edukacji będziesz potrzebować. Jak się okazuje, escrow studiuje na niższym poziomie edukacji niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich. Prawdopodobieństwo uzyskania tytułu magistra jest o 7,7% mniejsze, a prawdopodobieństwo uzyskania stopnia doktora jest o 0,7% większe.

  Porównanie urzędnika bankowego

  W dziurze dla porównania są urzędnicy banku. Ta kariera przynosi średnio więcej pieniędzy niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich z wyższą pensją 36 442 dolarów rocznie.

  Ubezpieczyciele kredytów konsumenckich i urzędnicy bankowi mają podobne umiejętności, takie jak wnioski o pożyczki, sprawozdania finansowe i raporty kredytowe, ale różnią się umiejętnościami wcześniejszymi.

  Jak wspomniano, te dwie kariery różnią się między innymi umiejętnościami wymaganymi do wykonywania pracy wyjątkowo dobrze. Po pierwsze, ubezpieczyciele kredytów konsumenckich częściej mają umiejętności, takie jak wskaźniki zadłużenia, wytyczne dotyczące gwarancji, decyzje kredytowe i dochody. Ale urzędnik bankowy prawdopodobnie będzie miał umiejętności w zakresie obsługi klienta, produktów bankowych, procedur i rozwoju biznesu. To pokazuje, jak różne mogą być te kariery.

  Co ciekawe, najwięcej zarobków w banku zarabiają urzędnicy w branży finansowej, gdzie otrzymują średnią pensję w wysokości 82 898 dolarów. Jak wspomniano wcześniej, ubezpieczyciele kredytów konsumenckich zarabiają najwięcej pieniędzy w branży finansowej, uzyskując średnią pensję w wysokości 46.427 $.

  Czy mniej lepiej niż więcej? Może w niektórych przypadkach, ale kiedy mówisz o urzędnikach bankowych, zwykle studiują na wyższym poziomie niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich. W rzeczywistości prawdopodobieństwo ukończenia studiów z tytułem magistra jest o 14,4% większe, a stopień doktora – o 0,5%.

  Opis bankiera hipotecznego

  Bankier hipoteczny specjalizuje się w oferowaniu finansowania zakupu domów lub refinansowania wcześniejszych kredytów hipotecznych. Pracują w ramach działu kredytów banku.

  Wreszcie bankierzy hipoteczni, którzy zazwyczaj zarabiają mniej niż ubezpieczyciele kredytów konsumenckich, z różnicą wynoszącą 2467 USD rocznie.

  Zarówno zawody ubezpieczycieli kredytów konsumenckich, jak i bankierzy hipoteczni wykorzystują umiejętności, takie jak wnioski o pożyczki, sprawozdania finansowe i raporty kredytowe w ramach swoich codziennych zadań.

  Na tym jednak podobieństwa się kończą. Każda praca wymaga innych umiejętności, takich jak wskaźniki zadłużenia, agencje regulacyjne, decyzje kredytowe i dochody, które mogą być wykorzystane przez gwaranta kredytów konsumenckich. Z drugiej strony bankier hipoteczny wykorzystuje takie umiejętności, jak obsługa klienta, nmls, dane kredytowe i potrzeby finansowe. Opierając się na tych umiejętnościach, możesz naprawdę docenić różnicę między tymi dwiema karierami.

  Jeśli chodzi o edukację, obie kariery mają pewne istotne różnice. Bankowcy hipoteczni osiągają podobny poziom wykształcenia, jak ubezpieczyciele kredytów konsumenckich, przy czym prawdopodobieństwo uzyskania przez nich tytułu magistra jest o 0,5% wyższe. Ponadto prawdopodobieństwo uzyskania stopnia doktora jest o 0,7% większe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy