Wymiana dachu i ulga podatkowa

17 lutego 2021

Zainstalowanie energooszczędnego dachu może przywrócić pieniądze do kieszeni – dosłownie! Jeśli zainstalowałeś nowy energooszczędny dach w ciągu ostatnich dwóch lat, możesz kwalifikować się do ulgi podatkowej od energii od rządu federalnego.

Właściciele domów mogą otrzymać 10% kosztu nowego dachu do 500 USD, z wyłączeniem kosztów instalacji. Kredyt ten ma na celu zachęcenie właścicieli domów do ulepszania ekologicznych domów, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i pomogą obniżyć ogólny popyt na energię elektryczną i jej zużycie.

Co to jest energooszczędne pokrycie dachowe?

Ulga podatkowa na energię jest ukierunkowana na „chłodne pokrycie dachowe. Chłodne pokrycie dachowe odbija ciepło słoneczne z powrotem do nieba, zamiast je pochłaniać. Ta technologia ma na celu uczynienie dachu chłodniejszym niż zwykłe pokrycie dachowe. Dodatkowo zmniejsza ilość ciepła przenoszonego do domu, dzięki czemu jest bardziej energooszczędny niż typowe pokrycia dachowe.

Jakie rodzaje pokryć dachowych kwalifikują się do ulgi podatkowej na energię mieszkaniową?

Istnieją dwa rodzaje dachów, które kwalifikują się do ulgi podatkowej: pokrycia dachowe metalowe i pokrycia asfaltowe.

Metalowe pokrycia dachowe : Metalowe pokrycia dachowe, które zostały pokryte certyfikowaną farbą Energy Star, która została specjalnie zaprojektowana w celu zmniejszenia przyrostu ciepła, kwalifikują się do tej ulgi podatkowej.

Chociaż biel jest najskuteczniejszą powłoką, może nie pasować do wyglądu i stylu domu. Na szczęście istnieje szereg opcji do wyboru dla nowego dachu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz kolor pasujący do wyglądu zewnętrznego Twojego domu. Twój lokalny wykonawca pokryć dachowych będzie mógł sprawdzić, czy Twój dach metalowy kwalifikuje się do ulgi podatkowej i czy potrzebujesz wymiany dachu.

Asfaltowe pokrycia dachowe: Asfaltowe pokrycia dachowe są tworzone z chłodzących granulek. Ten rodzaj dachu również kwalifikuje się do odliczenia podatkowego. Ten rodzaj pokrycia dachowego wygląda jak zwykłe pokrycia z asfaltu, jednak granulki pokrycia dachowego są pokryte specjalną powłoką. Ta powłoka odbija promienie słoneczne z dala od domu, zamiast je pochłaniać. Aby kwalifikować się do odliczenia od podatku, materiały asfaltowe mogą być albo tradycyjnymi gontami, albo bitumem modyfikowanym (walcowanymi arkuszami asfaltowymi).

Wymiana dachów i oszczędności

Oprócz ulgi podatkowej na energię, którą możesz otrzymać wymieniając dach, możesz zaoszczędzić na kosztach energii, przechodząc na dach z certyfikatem Energy Star.

W rzeczywistości, jeśli mieszkasz na gorącym południu lub południowym zachodzie, możesz zaoszczędzić od 7% do 15% kosztów chłodzenia dzięki energooszczędnym materiałom. Innymi słowy, jeśli płacisz 300 USD miesięcznie za chłodzenie domu, możesz obniżyć miesięczny rachunek nawet o 45 USD.

Chociaż możesz zapłacić więcej za ogrzewanie w miesiącach zimowych, prawdopodobnie nadrobisz różnicę w kosztach klimatyzacji, zwłaszcza jeśli mieszkasz w okolicy, która opiera się głównie na klimatyzatorze.

Kiedy wymiana dachu nie jest tego warta?

Jeśli Twój dach jest w idealnym stanie, warto zauważyć, że oszczędności i ulga podatkowa mogą nie być wystarczającym powodem, aby kupić nowy. Istnieją jednak inne możliwości uzyskania ulgi podatkowej.

Możesz dodać powłokę dachową, która jest pomalowana na istniejący dach, zapewniając izolację i odbicie słońca. To nie kwalifikuje się do federalnej ulgi podatkowej, ale kosztuje 75% mniej niż wymiana dachu.

Z drugiej strony możesz dodać więcej izolacji do swojego strychu. To zadanie remontu domu zajmuje około jednego dnia, jednak właściciele domów będą mogli kwalifikować się do federalnej ulgi podatkowej.

Osłony rynnowe i wymiana dachu

Ważne jest, aby pamiętać, ponieważ jesteśmy ekspertami w dziedzinie ochrony rynien, że niektóre systemy ochrony rynien wymagają montażu pod pierwszym rzędem gontów. Może to spowodować utratę gwarancji na dach. Ponadto, jeśli zdecydujesz się wymienić dach, może to spowodować problemy z systemem.

Porównując osłony rynny, należy wziąć pod uwagę wymagania instalacyjne systemu ochrony rynny. LeafFilter to jedyna osłona rynny, która nie narusza dachu ani gontów. Dlatego też, jeśli będziesz musiał wymienić dach w przyszłości, nie będziesz mieć żadnych bólów głowy ani problemów związanych z rynnami.

Dowiedz się więcej o procesie instalacji LeafFilter lub poproś o bezpłatną wycenę, aby zobaczyć, jak LeafFilter może chronić Twój dom przed uszkodzeniem przez zatkane rynny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy